با توجه به فراگیری روز افزون بازی فورتنایت میان بازیکنان پلتفرم‌های مختلف و بروزرسانی‌هایی که به صورت مدام برای این بازی منتشر می‌شود می‌توان گفت این نیاز وجود دارد که به معرفی انواع سلاح‌های بازی فورتنایت برای سبک بازی‌های مختلف بپردازیم تا بتوانید در تجربه‌ی بازی موفقیت بیشتری کسب کنید. با ما در هزارجم همراه باشید.

دسته بندی: مقاله‌ها و آموزش‌ها

نویسنده: تیم تحریریه هزارجم(امین ثابت نسب)

  • - ستاره
  • 0 دیدگاه
  • 131 بازدید
  • 4 دقیقه

فورتنایت همواره با بروزرسانی‌های خود سعی دارد تا بازیکنان بیشتری را به سمت خود جذب کند و می‌توان گفت در این مسیر به صورت ماهرانه‌ای در حال حرکت است. روزانه با افزودن محتوای جدید به بازی می‌توانید تجربه و عملکرد بهتری را تجربه کنید. در بازی تنوع سلاح‌ها بسیار زیاد است و هر کدام از این سلاح‌ها در زمان خاص خود به کار می‌آیند.

اسلحه‌های بازی فورتنایت

 

به طور کلی در بازی 6 کمیابی سلاح وجود دارد که عبارتند از:

  1. Common
  2. Uncommon
  3. Rare
  4. Epic
  5. Legandry
  6. Mythic 

هر کدام از این دسته بندی‌ها با رنگ اختصاصی خود در بازی وجود دارند این رنگ‌ها به ترتیب عبارتند از: خاکستری، سبز، آبی، بنفش، نارنجی و قرمز. با توجه به کمیابی سلاح‌ها در بازی می‌توان آن‌ها را به دست آورد برای مثال سلاح‌هایی با رنگ خاکستری در بازی به وفور یافت می‌شوند اما هرچه در این لیست از بالا به پایین حرکت کنیم پیدا کردن اسلحه‌ها سخت‌تر می‌شود تا جایی که ممکن است شما بعد از تجربه کردن چند دست از بازی موفق به پیدا کردن سلاح‌های نارنجی و قرمز نشوید.

تفاوت کمیابی سلاح‌ها فقط در رنگ نیست و در قدرت آن‌ها نیز تاثیر زیادی دارد برای نمونه شاید شما برای کشتن حریف با سلاح سبز نیاز به شلیک 4 یا 5 تیر مستقیم به سر داشته باشید اما در سلاح‌ نارنجی این نیاز به 2 یا 3 تیر تغییر می‌یابد و شما با استفاده‌ی کمتری از مهمات می‌توانید بر حریف خود غلبه کنید. البته هزارجم این امکان را برای شما فراهم آورده تا با خرید ویباکس و آیتم به سراغ حریفان سرسخت خود رفته و آنها را از پای در آوردید.

انواع اسلحه‌ها در بازی فورتنایت

بعد از شناخت کمیابی سلاح‌ها نوبت به شناخت انواع اسلحه‌ها می‌رسد. شناخت کامل اسلحه‌ها در بازی فورتنایت به شما کمک می‌کند تا در مبارزات خود از حریف مقدار زیادی جلوتر باشید و با استفاده‌ی درست از اسلحه‌ها پیروز شوید.

- Assault Rifles

اسلحه‌ Assault Rifles بازی فورتنایت

سلاح‌های نیمه تهاجمی در بازی فورتنایت وجود دارند، این سلاح‌ها مناسب نبرد‌های از راه دور هستند و از فاصله‌ی زیاد می‌توانند آسیب مناسبی را به حریف وارد کنند. این سلاح‌ها سرعت تیراندازی زیادی دارند و تعداد فشنگ‌های این دسته بین 30 تا 60 نسبت به مدل سلاح متغییر است. در دسته سلاح‌هایتان حداقل نیاز دارید که یکی از انواع اسالت رایفل‌ها را داشته باشید و در زمان مناسب از آن استفاده کنید.  

- Sniper Rifles

اسلحه‌ Sniper Rifles بازی فورتنایت

اسنایپر رایفل‌ها سلاح‌های سنگین هستند و برای شلیک‌ هر تیر نیاز به تعویض خشاب دارند، مقدار خشابی که در این سلاح‌ها وجود دارد بین 5 تا 10 تیر متغیر است. از اسنایپر رایفل‌ها برای آسیب رساندن به دشمنان از فواصل بسیار دور استفاده می‌شود شما می‌توانید با شلیک حداکثر 2 گلوله به دشمنان آن‌ها را از پای در آوردید. استفاده از این دسته سلاح نیاز به تمرین زیادی دارد زیرا شما با شلیک هر گلوله مدت زمانی بین 1 تا 3 ثانیه نیاز دارید برای تجهیز دوباره‌ی سلاح و در صورتی که تیر شما خطا برود دشمن می‌تواند در این فرصت کوتاه آسیب زیادی به شما وارد کند. اگر در استفاده از اسنایپر‌ها استعداد دارید می‌توانید این سلاح را هم در کوله پشتی خود حمل کنید.

- Shotguns

بهترین تفنگ‌های فورتنایت

شاتگان‌ها سلاح‌های نیمه سنگین به حساب می‌آیند و با شلیک هر گلوله به صورت پخش شلیک می‌کنند. از شاتگان‌ها می‌توانید برای نبرد‌‌ها در فواصل بسیار نزدیک استفاده کنید و به دشمنان خود آسیب جبران ناپذیری وارد کنید. تعداد خشاب این تفتگ‌ها بین 8 تا 15 متغیر است. شاتگان‌ها به هیج وجه مناسب نبرد‌‌های دور نیستند و در صورتی که از آن‌ها در نبر‌د‌های راه دور استفاده کنید به راحتی توسط حریف به کام مرگ کشیده می‌شوید. سعی کنید حتما در دسته بندی‌ خود از این سلاح‌ها استفاده کنید زیرا در روند بازی به شما کمک شایانی می‌کند.

- Smgs

اسلحه‌ smgs بازی فورتنایت

اس ام جی‌ها سلاح‌های سبک به حساب می‌آیند و سرعت شلیک بسیار زیادی دارند البته در مقایسه با اسالت رایفل‌ها از آسیب بسیار کمتری برخوردار هستند، شما می‌توانید با استفاده از این سلاح‌ها به دشمنان خود تا حد زیادی آسیب وارد کنید البته برای از پای در آوردن دشمنان خود می‌توانید از شاتگان‌‌ها و اس‌ ام جی‌ها باهم استفاده کنید زیرا این دو دسته بندی مکمل هم هستند. تعداد تیر‌های این تفنگ بین 20 تا 40 عدد متغیر است. این سلاح‌هم مانند شاتگان مناسب مبارزات از راه نزدیک ‌می‌باشد و در مبارزات راه دور کاربرد زیادی ندارد. شما می‌توانید از شاتگان و اس ام جی به صورت هم زمان در دسته بندی خود استفاده کنید.

- Pistols

اسلحه‌ Pistols بازی فورتنایت

پیستول‌ها سلاح‌های کمری می‌باشند و تعداد تیر‌های محدود است و سطح آسیب‌ متوسطی دارند. خشاب‌های این دسته از تفنگ‌ها بین 7 تا 20 عدد متغیر است. این دسته در اکثر اوقات کاربرد زیادی ندارند و می‌توانند به عنوان مکمل سلاح‌های دیگر استفاده شوند. می‌توانید از این سلاح‌ها در شروع بازی استفاده کنید و زمانی که به دشمنان خود نزدیک هستید و آن‌ها از مهمات خاصی برخوردار نیستند، به آن‌ها آسیب وارد کنید و آن‌ها را به قتل برسانید.

- Explosives

اسلحه‌ اکسپلوسیو بازی فورتنایت

اکسپلوسیو گان‌ها سلاح‌های انفجاری هستند و برای تخریب سازه‌های حریف و آسیب‌ها دسته جمعی به کار می‌آیند. اکثر این سلاح‌ها بعد از هر شلیک نیاز به تعویض خشاب دارند و برای فواصل دور و نزدیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما می‌توانید در کارهای تیمی از این دسته سلاح‌ها استفاده کنید و از آن‌ها بهره ببرید. با هر شلیک این سلاح می‌توانید بین 75 تا 100 دمیج به دشمنان وارد کنید.

انواع سبک بازی در فورتنایت

تمامی سلاح‌های بازی فورتنایت تا حد زیادی مناسب و قابل استفاده هستند اما باید توجه داشته باشید که نسبت به سبک بازی خود به طور هوشمندانه این اسلحه‌ها را به کار بگیرید. شما می‌توانید با سبک‌های مختلف در بازی به پیروزی دست پیدا کنید.

در بازی فورتنایت شما می‌توانید با سبک‌های مختلفی بازی کنید، سبک کمپینگ یکی از مناسب ترین سبک‌ها برای بازیکنان تازه وارد است. در سبک کمپینگ‌ شما باید در شروع بازی به سرعت در مکان‌های خلوت فرود بیایید و به جمع آوری منابع مورد نیاز خود بپردازید سپس داخل یکی از نزدیک‌ترین ‌خانه‌ها اطرافتان پناه‌ بگیرید. بعد از این‌کار باید منتظر باشید تا زون بازی مشخص شود.

پس از مشخص شدن مکان زون و در لحظات آخر به همراه استورم وارد زون شوید و تا پایان بازی با همین روش پیش‌ روی کنید. نکاتی که در سبک بازی کمپینگ باید در نظر بگیرید استفاده و جمع آوری سلاح‌های مناسب مبارزات نزدیک است. در این سبک بهترین سلاح‌ها شاتگان‌ها و اس ام جی‌ها هستند که به شما کمک می‌کنند، در این سبک شما کمترین میزان درگیری را با بازیکنان دیگر دارید و همین سبب می‌شود تا احتمال پیروزی شما در بازی افزایش پیدا کند.

اگر شما در بازی فورتنایت ماهر هستید می‌توانید از سبک بازی ساخت و ساز استفاده کنید به صورتی که در شروع به جمع آوری مهمات و وسایل ساخت و ساز بپردازید. سپس در زمین بازی شروع به جستجوی بازیکنان دیگر کنید  و در زمان برخود با آن‌ها شروع به ساخت و ساز کنید و آن‌ها را شکست دهید، در صورتی که بتوانید این سبک بازی را درست اجرا کنید شما بی‌شک پیروز می‌شوید، زیرا بازیکنان تازه‌ کار زیادی در بازی وجود دارند که غلبه بر آن‌ها کار بسیار دشواری نیست. البته باید در تمام طول بازی مهمات خود را چک کنید و از به پایان رسیدن آن‌ها جلوگیری کنید زیرا پایان مهمات شما باعث آسیب پذیری می‌شود.

بازی فورتنایت استراتژی‌ها و سبک‌های مختلفی دارد و شما می‌توانید با تجربه کردن و بازی کردن در بازی حرفه‌ای شوید در این مقاله انواع سلاح‌ها را برای سبک بازی‌های مختلف به شما معرفی کردیم که بتوانید از مبارزات پیروز بیرون بیایید. شما می‌توانید برا موفقیت بیشتر در بازی با دوستان خود به تجربه بنشینید زیرا کار تیمی در فورتنایت بسیار مهم است. 


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما