دسته بندی: صفر تا صد بیلیارد ایت بال پول 8ball poll

نویسنده: پشتیبانی هزارجم

 • - ستاره
 • 0 دیدگاه
 • 1.3k بازدید
 • 3 دقیقه

بازی کردن روی میز بیلیارد واقعی را تجربه کرده‌اید؟ بازی ایت بال پول با ایجاد فضایی پر از هیجان، حس تجربه یک بازی بیلیارد واقعی را برای شما ایجاد می‌کند. این بازی جذاب که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد، روی یک میز بیلیارد با 6 پاکت انجام می‌شود.

شما می‌توانید این بازی را هم به‌صورت دونفره و هم انفرادی انجام دهید. همچنین این بازی جذاب که براساس قوانین بیلیارد ساخته شده، 16 توپ رنگی دارد. همانطور که می‌دانید یکی از این توپ‌ها که رنگ سفید دارد به‌عنوان توپ ضربه استفاده می‌شود و مابقی توپ‌های امتیازی هستند.

در این بازی باید با استفاده از مهارت‌ها و تکنیک‌های ویژه سرعت بالایی داشته باشید تا بتوانید حریفان را شکست دهید. برای این که در این بازی به سطح حرفه‌ای برسید، باید نکاتی را در مورد ایت بال پول بدانید. در ادامه همراه ما باشید تا با این بازی مهیج بیشتر آشنا شوید. با خرید سکه ایت بال پول و ایونت‌های بازی می‌توانید بیشتر از این بازی لذت برده و قدرت خود را به رخ حریفانتان بکشید.

هدف از انجام بازی ایت بال پول چیست؟

همانطور که می‌دانید هدف در بازی بیلیارد این است که تمامی توپ‌های رنگی داخل پاکت قرار بگیرند. در این صورت اگر بیشترین توپ را با امتیازهای بالا داخل پاکت جای داده باشید، برنده بازی می‌شوید. به همین دلیل در این بازی نیز باید ابتدا توپ‌های رنگی را وارد پاکت کنید و سپس با پاکت کردن ایت بال (توپ مشکی) برنده بازی می‌شوید.

در این بازی باید مسابقاتی را با حریفان خود برگزار کنید. در این مسابقات باید تلاش کنید بازی‌های زیادی را برنده شوید تا به‌عنوان حریفی سرسخت به شما نگاه کنند.

همچنین باید از مهارت‌های بالایی در پاکت کردن توپ‌ها و دفاع در مواقع لازم برخوردار باشید. این مهارت‌ها به شما کمک می‌کنند تا پیروزی‌های بیشتری به‌دست بیاورید.

تجهیزات این بازی که باید با آنها آشنا شوید

برای شناخت بهتر بازی ایت بال پول و محیط آن باید با تجهیزاتی که در این بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند آشنا شوید. در ادامه انواع لوازمی که در این بازی استفاده می‌شوند را بررسی می‌کنیم.

توپ‌ها (Balls)

همانطور که گفته‌شد توپ‌های این بازی؛ شامل 16 توپ می‌باشد که یکی از آنها سفید بوده و مخصوص ضربه‌زدن است. همچنین از 15 توپ باقی‌مانده، 7 توپ دو‌رنگ و 7 توپ یک‌رنگ است. البته یک توپ مشکی با عنوان ایت بول هم وجود دارد. شما با وارد کردن توپ‌های رنگی و درنهایت مشکی برنده بازی می‌شوید.

میز بازی (Table)

این بازی دارای میزی به ابعاد 274 سانتی‌متر (9 فوت) طول و 137 سانتی‌متر (4.5 فوت) عرض است. البته ابعاد میز‌های بازی ایت بال پول بر اساس نوع بازی متفاوت است.

چوب بازی (cues)

در این بازی برای این که به توپ‌های موردنظر ضربه بزنید، باید چوب مخصوص در اختیار داشته باشید. در بیلیارد جنس این چوب‌ها از فیبر یا فایبرگلس نیز ساخته می‌شود. برای موفقیت در بازی باید چوب متناسب با سبک بازی خود انتخاب کنید.

گچ (Chalk)

استفاده از چوب برای ضربه‌زدن به‌تنهایی کافی نیست. به‌همین منظور باید از گچ‌ها مخصوص برای صیقل‌دادن به نوک چوب استفاده کنید. با این کار ضربات دقیق‌تری به توپ‌ها می‌زنید.

تجهیزات موجود در ایت بال پول

بازی ایت بال پول؛ توپ‌ها را داخل پاکت بفرستید و برنده شوید

در این بازی امتیاز به‌خصوصی وجود ندارد. به همین دلیل باید سعی کنید ابتدا توپ‌های رنگی را وارد پاکت کنید. هر بازیکنی که زودتر این توپ‌ها را پاکت کند، می‌تواند سراغ توپ نهایی مشکی یا همان ایت بال برود. به همین دلیل با پاکت کردن این توپ برنده بازی می‌شوید.

در این بازی اگر وارد مسابقات بشوید ممکن است شرایط فرق داشته باشد؛ بنابراین ممکن است شما وارد یک مسابقه 9 فریم شوید. در این نوع مسابقه هر بازیکنی که به 5 فریم برسد برنده خواهد بود. به همین دلیل حتما نوع بازی را درنظر داشته باشید.

البته قوانین دیگری هم برای برنده شدن شما وجود دارد. در همین راستا اگر حریف شما قبل از پاکت کردن توپ‌های رنگی به اشتباه توپ مشکی را داخل پاکت قرار دهد، شما برنده بازی می‌شوید.

قراردادن توپ داخل پاکت‌ها در بازی ایت بال پولقوانین ایت بال پول

 ایت بال پول ممکن است در مناطق مختلف قوانین خاص خود را داشته باشد، اما انجمن جهانی بازی بیلیارد قوانین و مقررات یکسانی را درنظر گرفته است. در ادامه با مهم‌ترین قواعد بازی ایت بال پول آشنا می‌شوید.

 • پیش از این که ضربه‌ای به توپ‌ها وارد شود باید آنها را در قاب مثلثی مخصوص قرار دهید، به‌طوری که توپ مشکی در وسط بقیه قرار داشته باشد.
 • برای بریک یا شکستن توپ ها باید سکه بندازید تا مشخص شود چه ‌کسی شروع‌کننده بازی است.
 • برای بریک صحیح باید حداقل 4 توپ به کناره‌ها برخورد کند.
 • اگر ایت بال (توپ سیاه) بعد از بریک داخل پاکت قرار بگیرد باید مجددا این کار را تکرار کنید.
 • اگر اولین بار توپ دورنگ یا یک‌رنگ را وارد پاکت کردید باید تا انتها همان نوع توپ را پاکت کنید و حق ندارید توپ‌های دیگر را به داخل پاکت هدایت کنید.
 • تا زمانی که توپ‌ها را پاکت می‌کنید و خطایی ندارید می‌توانید پشت سرهم این کار را انجام دهید.
 • اگر موقع ضربه‌زدن به توپ‌ها خطا کنید، حریف شما اجازه دارد در هرنقطه‌ای که خواست توپ سفید را قرار دهد.
 • بعد از این که توپ‌های رنگی خود را داخل پاکت قرار دادید، باید ایت بال را پاکت کنید. برای این کار باید ابتدا تعیین کنید که قرار است این توپ را به کدام پاکت هدایت کنید، در غیر این صورت مرتکب خطا می‌شوید.

توپ ها باید داخل قاب مثلثی قرار بگیرند

کلام پایانی

قطعا بازی بیلیارد علاوه‌بر این که نیازمند مهارت‌های فیزیکی است به مهارت‌های ذهنی هم نیاز دارد. شما باید تمرکز و همچنین دید مناسبی هنگام ضربه‌زدن به توپ‌ها در بازی ایت بال پول داشته باشید. شناخت قوانین این بازی به شما کمک می‌کند خطاهای حین بازی را کمتر کنید. همچنین اطلاع داشتن از این قوانین باعث می‌شود تمرکز بیشتری روی پاکت کردن توپ‌های موردنظر داشته باشید.

در این بازی شناخت نوع توپ‌ها برای پیروزی بر حریف بسیار اهمیت دارد. همچنین باید بدانید که توپ اولی که پاکت می‌کنید هر رنگی که باشد باید تا انتهای بازی همان رنگ‌ها را داخل پاکت قرار دهید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما