دسته بندی: مقاله‌ها و آموزش‌ها

نویسنده: تیم تحریریه هزارجم

  • - ستاره
  • 0 دیدگاه
  • 47 بازدید
  • 12 دقیقه

شاید در مرحله‌ی اول در برابر بازی‌های باکیفیت امروزی یک اثر ساده و بی‌کیفیت به نظر بیاید اما هرچه زمان برای شما در بازی سپری می‌شود متوجه‌ی این خواهید شد که چرا ماینکرافت به پرفروش‌ترین بازی دنیا در تمام ادوار بازی‌های ویدیویی تبیدل شده است. ماینکرافت اثری است که در آن وارد یک دنیای جهان بازی می‌شوید که انتهایی ندارد و شما  در آن مشغول زندگی هستید. 

ورود به یک دنیای بزرگ سر آغاز شروع یک رقابت جذاب برای شما در جهان ماینکرافت خواهد بود. شاید این اثر این طور به نظر بیاید که شما در بازی فقط باید مشغول ساخت و ساز باشید اما این یک نظریه‌‌ی کاملا اشتباه است که شما در فکر خود پردازش کردید، در این مطلب از سایت ۱۰۰۰جم قصد داریم تا باهم به سراغ ترفندهای جذاب بازی ماینکرافت برویم تا بیشتر بتوانیم این بازی را بشناسیم. پیش از هر چیزی شما می‌توانید ماین‌کوین بازی ماینکرافت و حتی آفرهای روزانه بازی ماینکرافت را برای ارتقا خود از داخل سایت ۱۰۰۰ جم خریداری کنید.

ترفندهای بازی ماینکرافت از ۱۰۰۰جم

ترفندهای بازی ماینکرافت

همیشه این را در فیلم‌ها مشاهده کردیم که موجوداتی به یک‌دفعه پدید می‌‌آیند ‌که به آسانی نمی‌توان آن‌ها را کشت و برعکس این آن موجودات هستند که به یکباره به شما حمله می‌کنند و تمام منابع شما را آلوده می‌کنند و از بین می‌برند. نام این گونه موجودات زامبی است، درست شنیدید بازی ماینکرافت هم برای خودش زامبی دارد، این زامبی‌ها سعی بر این دارند تا تمام تلاش و آرامش شما را با حمله‌ به ساختمانتان از شما بگیرند. نگران این نباشید که کاری از شما بر نمی‌آید یک ترفند به شما معرفی خواهم کرد که بتوانید جلوی حمله و غارت این زامبی‌ها را بگیرید.

راه اولی که شما می‌توانید با آن مانع ورود زامبی‌ها به داخل قلمروی خودتان شوید این است که دور ساختمان خود حصار بکشید، زامبی‌ها توانایی عبور از حصار را ندارند و پشت حصار می‌ماند، شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و آن‌ها را بکشید. راه دیگری که برای جلوگیری و مقابله با زامبی‌ها استفاده می‌شود، قرار دادن درب ساختمان یک بلوک بالاتر با این ترفند دیگر زامبی‌ها نمی‌توانند به ساختمان شما ورود کنند.

نجات روستاییان با سیب طلایی

سوال اولی که مطمئنا برایتان پیش خواهد آمد این است که روستاییان را باید از چه چیزی نجات دهید؟ روستاییان این منطقه با شیوع یک بیماری تبدیل به زامبی شدند، شما دو راه دارید راه اول، کشتن این روستاییان که تبدیل به زامبی شدند و راه دوم درمان آن‌ها است. تصمیم گیرنده شما خواهید بود. حیات دوباره به این روستاییان خواهید بخشید یا اینکه آنها را به کام مرگ خواهید فرستاد. من به شما پیشنهاد خواهم کرد که آن‌ها را نجات دهید چرا که بعد از حیات دوباره شما می‌توانید با آن‌ها در حالت عادی به داد و ستد بپردازید. زمان آن رسیده است تا ترفند نجات آن‌ها را به شما بگویم، در ابتدا شما باید به وسیله‌ی معجون روستاییان را ضعیف کنید، بعد از این مرحله زمان آن رسیده تا سیب طلایی را به این روستاییان بخورانید و بعد از مدت کوتاهی منتظر شفا گرفتن آن‌ها باشید.

راز تخم لاک‌پشت چیست؟

راز تخم لاک‌پشت نهادینه شده در علاقه‌ی زامبی‌ها و دیگر دشمنان شما در بازی به این تخم، پس زمان آن رسیده است که از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنیم و به سراغ تشکیل یک مزرعه از زامبی‌ها، هاسکها، درونددها و پیگلین‌های زامبی برویم. شما علاوه بر دنیای عادی می‌توانید در جهان Nether هم این ایده را عملی کنید و مزرعه خود را تشکیل دهید. برای انجام این کار لازم است تا شما یه حفره به عمق سه بلوک حفر کنید و تخم لاک‌پشت را در آن قرار دهید، حال زمان آن رسیده که زامبی‌ها به داخل گودال بی‌افتند و شما به سراغ جمع‌آوری لوازم‌های آن بروید.

منبع سوخت در ماینکرافت

اصلی‌ترین منبع سوخت در ماینکرافت 

می‌توان گدازه را اصلی‌ترین سوخت بازی دانست، شاید در ابتدا که نام گدازه را شنیدید به این فکر فرو رفتید که گدازه یک عنصر ویران کننده است، شاید در واقعیت این طور باشد اما در بازی ماینکرافت همه چیز برعکس است. برای اینکه بتوانید در بازی ماینکرافت از دیگر بازیکنان پیشی بگیرید نیاز به یک منبع بی‌پایان دارید، اگر سودای این را به سر دارید که با جنگ با دیگر بازیکنان این منبع را تامین کنید این فکر را از سرتان دور بی‌اندازید، چرا که شما یک منبع تمام نشدنی به نام گدازه دارید. در ابتدا برای اینکه این منبع را داشته باشید هر جایی که گدازه را مشاهده کردید حول محور آن منطقه را علامت گذاری کنید تا فراموش نکنید، سپس این گدازه‌ها را با سطل‌هایی که دارید به کوره‌های خود ارتقا دهید.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا این گدازه‌ها را باید به کوره انتقال دهیم؟ جواب این سوال آبسیدین سنگی کمیاب در دنیای ماینکرافت است. هیچ نگران این نباشید که شاید گدازه‌های شما به اتمام برسد، چرا که این گدازه دارای ماندگاری بالایی است و شما می‌توانید برای مدت طولانی از آن‌ها استفاده کنید.

کتاب جادویی

تعداد زیادی از بازیکنان برای اینکه سلاح‌ها و ابزار‌های خود را تقویت کنند از کتاب جادویی استفاده می‌کنند، با این حال به آن نتیجه دلخواه نمی‌رسند. این ترفند به شما کمک خواهد کرد تا از دیگر بازیکنان پیشی بگیرید و به سرعت به مقصود خود برسید فقط لازم است تا کتاب‌ها را به جای سلاح‌های خود ارتقا دهید، با این کار شما می‌توانید جادو را به صورت خام بدست آورید و آن را بر روی سلاح قرار دهید تا قدرت آن چند برابر شود‌.

ساخت و ساز در زیر آب

شاید برایتان پیش آمده باشد که دلتان هوای این را کرده است که به اعماق آب‌های ماینکرافت سفر کنید اما ترفندی برای زنده ماندن ندارید، نگران چیزی نباشید شما مشعل‌های بازی را دارید. آری درست شنیدید مشعل، شاید در ابتدا فکر کنید که مشعل در زیر آب خاموش خواهد شد اما کاملا در اشتباه هستید. مشعل‌ها در ماینکرافت مانند یک کپسول اکسیژن عمل می‌کنند و باعث می‌شوند تا شما زمان بیشتری را در اعماق دریا بمانید، برای اینکه بتوانید از مشعل به‌عنوان کپسول اکسیژن استفاده کنید لازم است در ابتدا مشعلی را روی یک بلوک عمودی در اعماق آب قرار دهید تا حباب بسازد تا عامل تنفس را برای شما در زیر آب فراهم کند، اگر سودای این را دارید که زمان بیشتری زیر سطح دریا باشید پس حتما مشعل بیشتری همراه خود ببرید.

حفر زمین و یافتن الماس بازی ماینکرافت

زمین را حفر کنید تا الماس بدست آورید

به زبان ساده بیان کنیم که هر چقدر بیشتر بکنید الماس بیشتری بدست خواهید آورد. شما با کندن می‌توانید الماس را از دل زمین ماین‌کرافت استخراج کنید، در ابتدا در نسخه ۱.۱۷ ماینکرافت شما وقتی زمین را حفر می‌کردید فقط از عمق ۵_Y تا ۱۲ می‌توانستید الماس بدست آورید و بعد از این عمق هرچه می‌کندید به زمین خالی و پر از گدازه بر می‌خوردید. اما خبر خوب این است که با بروز شدن بازی ماینکرافت شما می‌توانید در نسخه ۱.۱۸ ماینکرافت از عمق ۱۵_Y تا ۶۳ حفر کنید تا الماس بدست آورید. پس بدون وقفه زمان را از دست ندهید و به سراغ حفاری زمین‌های دنیای ماینکرافت بروید.

ساختن سد برای جلوگیری از طغیان رودها

حجم سنگینی از آب و گدازه ممکن است برای شما خطر آفرین باشد و یک ویرانی بزرگ را برای شما به بار آورد، اگر زمانی مشاهده کردید که حجم سنگینی از آب و گدازه روانه‌ی قلمروی شما شده است نگرانی به دلتان راه ندهد چاره‌ی کار به تابلو‌های بازی گره خورده است. شما با قرار دادن این تابلو‌ها در جریان مسیر آب یا گدازه می‌توانید تا حد معقولی جلوی ویرانی و خرابی را بگیرید تا نگذارید تمام زحمات شما از بین برود.

برای خود بادیگارد استخادم کنید

طبیعی است که شما به این فکر باشید که برای خودتان و قلمروتان محافظ استخدام کنید، حال سوال اصلی این است که با چه ترفندی باید این کار را انجام دهیم؟ نگران چیزی نباشید به شما خواهم گفت که چطور برای خودتان محافظ بسازید. در ابتدا اگر بخواهید برای خودتان بادیگارد بسازید باید در یک منطقه‌ی برفی باشید تا بتوانید اسنو گولم را احضار کنید. برای ساخت ابتدا دو بلوک برفی را روی هم بگذارید و بعد از انجام آن یک کدو تنبل روی آن‌ها قرار دهید تا اسنو گولم احضار شود. حال اگر به دنبال محافظی هستید که از قلمروی شما محافظت کند باید در ابتدا دو بلوک آهنی را روی هم قرار دهید و سپس یک کدو تنبل روی آن‌ها قرار دهید، با انجام این مراحل شما گولم آهنی را برای محافظت از قلمروی خود احضار کردید.

مقابله با دشمنان بازی ماینکرافت

مقابله با یک دشمن خطرناک 

یکی دیگر از دشمنان خطرناک شما در ماینکرافت بلیزهای در دنیای Nether هستند که دشمن سرسختی به حساب می‌آیند، ذات این موجودات از آتش است و به این آسانی‌ها از پای در نخواهند آمد. حمله‌ی بلیزها به صورت شعله‌ور کردن آتش به سمت شما است، شدت این آتش‌ها به‌قدری است که انگار داخل یک گودال پر از گدازه افتاده‌اید. نگران چیزی نباشید به شما خواهم گفت که چگونه با دشمن خود مقابله کنید، اگر یک تفکر ساده انجام دهید و از خودتان سوال بپرسید متوجه‌ی این خواهید شد که عنصر خنثی کننده‌ی آتش آب است. شما نمی‌توانید برای از بین بردن آن‌ها از آب به شکل ساده استفاده کنید، راه‌حل این کار استفاده از گلو‌های برفی است چرا که هم به عنوان یک خنثی کننده عمل می‌کند هم قابل استفاده از راه دور برای جلوگیری آسیب کمتر است.

هرگز تخت خود را به دنیا Nether نبرید

اگر به دنبال این هستید که در بازی خودکشی کنید تخت خود را وارد دنیای Nether کنید. تخت خواب در این دنیا ممکن است برای شما مفید باشد و کمک‌های زیادی به شما کند، اما اگر برای لحظه‌ای چشمانتان گرم شود و خوابتان ببرد در همان تخت منفجر خواهید شد، علاوه بر این انفجار، هنگام خواب مورد حمله‌ی زامبی پیگمن‌ها و بلیزها نیز قرار خواهید گرفت.

محافظ ماینکرافت کیست؟

شاید خنده‌دار باشد اگر بگویم یکی از بهترین محافظان شما در بازی ماینکرافت کدو تنبل است. شاید در ابتدا به ذهنتان خطور کند که از کدو تنبل در جشن‌های هالووین برای ترساندن استفاده می‌کنند، فایده‌اش در بازی ماین‌کرافت چیست؟ اگر شما در طول بازی از کدو تنبل به عنوان کلاه استفاده کنید و آن را بر سر بگذارید دیگر آندرمنی به شما حمله نخواهد کرد، به این علت که آندرمن‌ها شما را از طریق ارتباط چشمی تشخیص می‌دهند و حمله می‌کنند، حال اگر شما کدو تنبل بر سر داشته باشید چشمانی از شما آشکار نخواهد بود که آندرمن‌ها به شما حمله کنند. این است فایده کدو تنبل در بازی ماینکرافت، فراموش نکنید که حتما از این ترفند جذاب در ماینکرافت برای مقابله‌ی با اندرمن‌ها استفاده کنید.

سگ های بازی ماینکرافت

شخصی سازی سگ‌ها

سگ‌ها حیواناتی هستند که می‌توانند در شکار به شما به‌ شدت کمک کنند تا شما یک شکار آسان‌تر داشته باشید. نکته‌ی اولی که می‌خواهم بگویم، سعی بر این داشته باشید تا تعداد سگ‌های خود را افزایش دهید تا یک شکار پر و پیمون داشته باشید. مشکلی که با افزایش سگ‌ها برای شما به وجود خواهد آمد این است که نتوانید قابلیت آن سگ را از بین دیگر سگ‌ها تشخیص دهید، بهترین راه برای شما این است سگ‌های خود را با رنگ قلاده‌شان ترتیب‌بندی کنید تا بتوانید راحت‌تر از آن‌ها استفاده کنید.

ساخت درب مخفی با یک روش ساده

شما برای این که درب ورودی خانه‌ی خود را از دشمنان مخفی کنید لازم است تا آن را با یک روش پنهان کنید، بهترین ترفند برای این کار در ماینکرافت قرار دادن یک تابلوی نقاشی به روی پیستون بلوک است. با این ترفند شما درب خانه‌ی خود را به یک درب مخفی تبدیل خواهید کرد که هیچ کس جز شما از آن خبر ندارد.

نگران از دست رفتن منابع آبی خود نباشید

برای اینکه در ماینکرافت به یک منبع آبی بی‌نهایت برسید کار دشواری نخواهید داشت. برای این کار لازم است که شما در ابتدا زمین را به اندازه‌ی یک بلوک در کنار قلمروی خود حفر کنید. اگر می‌گویم کنار قلمرو خوتان این کار را انجام دهید دلیل بر این نیست که حتما باید کنار قلمروتان باشد، بهتر است که این منبع آبی نزدیکتان باشد تا هرموقع که خواستید به آن دسترسی سریع داشته باشید. کاری که در ادامه باید انجام دهید تا به منبع آبی برسید این است که از قسمت گوشه‌ی سمت چپ گودال درون آن آب بریزید، سپس این مرحله‌ را از سمت راست تکرار کنید. اگر به گویم که شما به همین آسانی یک منبع آبی بی‌نهایت دارید باورتان خواهد شد، درست شنیدید با همین سه حرکت ساده شما یک منبع آبی بی‌نهایت دارید که می‌توانید از آن برای مزارع خود استفاده کنید.

مهارت های بازی ماینکرافت

بلوک‌های شنی را با کمک مشعل جمع کنید

اگر به دنبال این هستید که یک ترفند اساسی از ماینکرافت داشته باشید من به شما مشعل را معرفی می‌کنم. یکی دیگر از کاربرد‌هایی که مشعل علاوه بر روشنایی مناطق تاریک و دور نگه‌ داشتن دشمنان دارد، این قابلیت را دراد که به وسیله‌ی آن بلوک شنی درست کنید، در ابتدا برای ساخت باید این را بدانید که بلوک‌های شنی در بازی ماینکرافت تحت تأثیر جازبه هستند و اگر شما بلوک‌های زیرین آن را بردارید آن‌ها می‌افتند. راه‌حل این کار هم مشعل است زمانی که شما بلوک زیرین را می‌کشید اگر یک مشعل به زیر بلوک‌ها بگذارید دیگر خورد شدنی در کار نخواهد بود.این عمل شما باعث می‌شود تا بلوک‌هایی که بالاتر قرار دارند شکسته شوند تا شما بتوانید آن‌ها را راحت‌تر جمع‌ کنید. با این روش دیگری نیازی نیست دیگر شما از بیل و کلنگ برای جمع‌آوری استفاده کنید، با همین ترفند ساده شما می‌توانید مقدار زیادی بلوک شنی بدست آورید و برای ساخت و ساز از آن استفاده کنید. فراموش نکنید که برای راحتی هر چه بیشتر خودتان از این روش زیاد استفاده کنید.

کاربردی دیگر از مشعل

می‌خواهم به شما یکی دیگر از قابلیت‌های این ابزار پر کاربرد را معرفی کنم، قبل از هر چیز می‌خواهم نکته‌ای بیان کنم که به شما توصیه خواهم کرد حتما به آن عمل کنید، تا آنجایی که می‌توانید همراه خود مشعل داشته باشید. از این مسئله گذر کنیم و به سراغ کاربردی دیگر از مشعل برویم، اگر قصد شما این است که یک سازه‌ی معلق در بازی طراحی کنید فقط کافی است در زیر آن بلوک مشعل قرار دهید تا سازه را برای شما معلق نگه دارد، علاوه بر این اگر شما هنگام ساخت و ساز بلوک شنی کم آوردید می‌توانید با یک طراحی منحصر به فرد از مشعل به عنوان بلوک استفاده کنید و سازه‌ی خود را تبدیل به یک سازه‌ی معلق کنید.

قرار دادن مشعل به‌روی میز

شاید قرار دادن این مشعل برای شما کاربردی نداشته باشد اما می‌تواند برای شما یک میز خاص‌تر را به نمایش بگذارد. در بازی ماینکرافت اشیا کاربرد آنچنان خاصی ندارند و شما می‌توانید هر عملی که دوست دارید را با آن‌ها انجام دهید. قرار دادن مشعل به‌روی میز در حالت عادی امکان پذیر نیست، برای انجام این حرکت لازم است تا شما ابتدا روبه‌روی میز بایستید و یک بلوک با سطح شفاف را پشت به میز بگذارید، حال دست‌های خود را دراز کنید تا مشعل را روی بلوک بگذارید، با انجام این ترفند در بازی ماین‌کرافت حال شما یک مشعل دارید که به‌روی میز است.

تله گذاری در بازی ماینکرافت

برای جلوگیری از ورود دشمنان تله کار بگذارید

برای اینکه بتوانید جلوی ورود دشمنان را به قلمروی خود بگیرید می‌توانید از تله استفاده کنید، برای ساخت این تله لازم است تا شما بلوک Soul Sand را داشته باشید. با قرار دادن این بلوک اطراف قلمرو بازیکنان زمانی که پای بر روی این بلوک می‌گذارند Soul Sand سرعتشان کاسته خواهد شد، این بلوک مانند یک باتلاق عمل می‌کند و دشمنان را به درون خود می‌کشند. اگر شما بخواهید این بلوک را به شکل معمولی جای گذاری کنید تأثیری نخواهد داشت، برای این که بتوانید این تله را فعال کرد لازم است تا زمین را به اندازه‌ی یک بلوک Soua Sand حفر کنید و بعد بلوک را در آن قرار دهید، حال شما یک تله‌ی کاملا خطرناک در اطراف قلمروی خود دارید که کسی به جز شما از آن خبری ندارد.

علف‌های هرز را از بین ببرید 

اگر از سرسبزی زیاد و علف‌های هرز اطراف قلمروی خود خسته شدید و به دنبال راهی هستید تا آنها را از بین ببرید و آن زمین را به یک سطح مسطح تبدیل کنید، فقط کافی است از آب استفاده کنید. درست شنیدید آب، شاید فکر کنید که آب باعث رشد چند برابری گیاهان می‌شود اما در ماینکرافت همه چیز فرق خواهد کرد، آب باعث می‌شود تا این گیاهان از بین بروند‌. برای از بین بردن فقط کافی است تا یک سطل آب بر روی آن‌ها بریزید تا به طور کامل از سطح زمین محو شوند.

دیگر نگران کمبود زغال سنگ نباشید

دیگر لازم نیست که در ماجراجویی‌های خود نگران این باشید که زغال سنگ شما رو به اتمام است، چاره‌ی شما در چوپ‌ها نهادینه شده، فقط کافی است برای اینکه زغال سنگ کم نیاورید، مقداری از منابع چوبی خود را به زغال تبدیل کنید تا دو منبع سوختی داشته باشید. با انجام این کار شما می‌توانید زغال سنگ‌های خود را ذخیره کنید تا در مواقع خیلی ضروری از آن استفاده کنید.

آموزش بازی ماینکرافت

جلوی تکثیر دشمن را بگیرید

همیشه افزایش تعداد دشمنان یکی از معضلات اصلی در ماینکرافت بوده است. می‌خواهم یک ترفند جذاب بهتون معرفی کنم تا کار این تخم‌گذران را یکسره کنید و پرونده‌ی آن‌ها را برای همیشه ببندید. این ترفند جذاب در دستان دوست قدیمی من در بازی مشعل گره خورده است. درست شنیدید هرچه از قابلیت‌های این مشعل بگویم کم است، شما با قرار دادن مشعل در نزدیکی تخم‌گذران می‌توانید جلوی تولید مثل آنها را بگیرید و خانواده آن‌ها را کوچک و کوچک‌تر کنید تا حدی که کاملا از بین بروند. پس فراموش نکنید همیشه همراه خود مشعل داشته باشید.

رداستون را تنها با یک کلیک فعال کنید

ابتدا اولین چیزی که ذهن شما را درگیر خواهد کرد این است که رداستون چیست؟ رداستون یک ماده معدنی کمیاب در ماینکرافت است که در ساخت مدارهای الکتریکی و اتوماتیک‌سازی کار‌ها به صورت خودکار کاربرد دارد. رداستون با یک کلیک ساده فعال خواهد شد و شما می‌توانید از سیگنال‌های برای انجام فعالیت‌های مختلف در بازی استفاده کنید.

سطل آب را فراموش نکنید

چرا می‌گویم سطل آب را فراموش نکنید، چون که همین سطل پر از قابلیت‌های مفید است. برایتان سوال پیش می‌آید که چگونه؟ به شکل خیلی ساده می‌تواند یکی از مفیدترین ابزار‌های شما در بازی ماینکرافت سطل آب باشد، از او می‌توانید در معادن بهترین بهره را ببرید. از سطل آب در معادن می‌توانید در تقابل با گدازه‌ها و ترکش‌های آتشین آن استفاده کنید، علاوه بر این از سطل آب می‌توانید به عنوان یک پله برای بالا رفتن از سربلایی‌ها و پایین آمدن از سراشیبی‌ها استفاده کنید. به جز این دو مورد از این سطل آب کوچک می‌توانید برای دور کردن دشمنان خود نیز استفاده کنید پس فراموش نکنید که سطل آب زیادی همراه خود داشته باشید.

تاثیر قارچ در بازی ماینکرافت

Mooshroom بخورید

اگر به دنبال فرار از گرسنگی هستید به سراغ دوست قدیمی خود قارج‌های بیوم بروید. چرا که در مناطقی که این قارچ‌ها زیست می‌کنند گاو‌هایی وجود دارند که Mooshroom نام دارند. این گاو‌ها ظاهری کامل شبیه به گاوهایی که می‌شناسید دارند اما تفاوت اصلی این گاوها با بقیه گاوها این است که به جای شیر به شما خورشت قارچ می‌دهد. فراموش نکنید که این ضیافت مهمانی را مدیون دوست قدیمی خود قارچ‌های بیوم بودید.

امن‌ترین مکان در بازی ماینکرافت کجا قرار دارد؟

ابتدا می‌خواهم یک دوست خوب به شما معرفی کنم و بعد به سراغ معرفی امن‌ترین مکان بروم، در بازی شما دوستی دارید به نام قارچ بیوم، این دوست خوب شما شب‌ها از تولیدمثل دشمنان شما جلوگیری می‌کند و نمی‌گذارد تعداد دشمنان شما افزایش یابد. شما می‌توانید از این دوست خوب به بهترین نحو استفاده کنید و ساختمان خود را در همجواری این قارچ‌ها چیدمان کنید چرا که درصد این که دشمنان شما نزدیکی این قارچ‌ها باشند خیلی پایین است، حال زمان ساخت و ساز است، می‌توان امن‌ترین مکان را برای شما در بازی ماینکرافت نزدیک بودن به قارچ‌ها بیوم دانست، چرا که تعداد دشمنان شما بسیار در این مناطق پایین است.

کلنگ معمولی را کنار بگذارید

اگر به دنبال این هستید که دنیای خود را خاص‌تر کنید از کلنگ ابریشمی به‌جای کلنگ معمولی استفاده کنید. شما با استفاده از کلنگ ابریشمی بلوک‌هایی مانند علف‌های بلند بدست خواهید آورد. شما با این علف‌ها می‌توانید به آبادانی و زیبا سازی قلمروی خود بپردازید و آن را هرچه زیباتر کنید.

آموزش های جذاب بازی ماینکرافت

چگونه جلوی کلیپ‌کریپرها را بگیریم؟

اگر به این فکر در ماینکرافت افتادید که برای خود یک حیوان خانگی بیاورید بدون وقفه به سراغ گربه‌ها بروید، چرا که این گربه‌های شیرین از ورود هرگونه خزنده علل خصوص کریپرها به قلمروی شما جلوگیری خواهند کرد. مفید بودن این دوست خوب را زمانی متوجه خواهید شد که در حال کاشت و برداشت در مزارع خود هستید و خزنده‌های موزی به دنبال این هستند که به محصولات شما آسیب وارد کنند، در این زمان گربه‌ها جلوی ورود آن‌ها را به مزارع خواهند گرفت و دیگری آسیب و زیانی به شما وارد می‌شود. هرچه تعداد گربه‌های اطراف قلمروی خود را زیاد کنید کریپر کمتری نزدیک به شما خواهد شد.

حمل و نقل آسان با لاماها

اگر به دنبال این هستید که حمل و نقل خود را سریع‌تر کنید و وسیله‌ی بیشتری را جا‌به‌جا کنید به سراغ لاما بروید. لاما یک حیوان کاملا مفید برای شما در بازی ماینکرافت برای حمل و نقل محسوب می‌شود. پس به دنبال این باشید که تعداد آن‌ها را افزایش دهید، لاما‌هایی که قدرت کمی دارند تا سه صندوق و لاماهایی که قدرت بیشتری دارند تا ۱۵ صندوق را می‌توانند ذخیره‌سازی کنند. برای افزایش ظریفت تعداد صندوق لاما‌ها کافیست تا یک صندوق را بر دست داشته باشید و روبه‌روی لاما بر روی آن کلیک کنید، حالا شما با انجام این حرکت یک صندوق به ظرفیت لاما‌های خود اضافه کردید.

تولید چوب اضطراری 

اگر شما در شروع بازی‌ هستید بدون شک به چوب نیاز زیادی پیدا خواهید کرد. شاید نتوانید این چوب را هرجایی پیدا کنید، بهترین روش برای تولید چوب این است که یک استخوان را روی خاک علف‌زار قرارد دهید تا به سرعت یک درخت به‌جای آن رشد کند، شما با این روش می‌توانید خود را از منابع چوبی بی‌نیاز کنید.

در این مقاله توانستیم با ۳۰ ترفند جذاب از دنیای بدون پایان ماینکرافت آشنا شویم، بدون شک تعداد این ترفندها و روش‌ها بیشتر خواهد بود چرا که جهان بازی ماینکرافت انقدر بزرگ و پر چالش است که شما نتوانید به تنهایی و با انجام این چند ترفند از پس چالش‌های آن بر بیایید، در این دنیای بزرگ شما بدون شک به ماینکوین در ماینکرافت احتیاج پیدا خواهید کرد چون که توانایی این را دارد تا خیلی از کارها را برای شما آسان‌تر از آنچه فکر می‌کنید انجام دهد و مشکلات شما را حل کند. برای خریداری ماین‌کوین ماینکرافت کافی است تا وارد صفحه‌ی محصول این بازی در سایت 1000جم شوید تا ماین‌کوین ماینکرافت را خریداری کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما