در این پست قصد داریم به نکات مهم بازی پابجی موبایل بپردازیم که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید تجربه و نتیجه بهتری در این بازی داشته باشید. در هر بازی، خصوصا بازی های آنلاین برای حرفه‌ای شدن نیاز به رعایت یک سری نکات و ترفندهای آن بازی دارید. ترفند های ارائه شده در این پست محدود به بازی PUBG نبوده و رعایت آنها در هر بازی سبک بتل رویال به شما کمک شایانی خواهد کرد.به دلیل طولانی بودن ترفندهای بازی پابجی سعی می‌کنیم در چند پست آنها را پوشش دهیم پس با ما همراه باشید.

 خرید یوسی بازی، رویال پس (Royale pass) و سایر جوایز بازی از سایت معتبر ۱۰۰۰جم با واریز سریع، پیشرفت شما را تضمین می‌کند.

نکات مهم بازی پابجی موبایل

ترفندها و نکات مهم بازی پابجی موبایل

اگر با آمار و ریاضی به بازی نگاه کنیم، با حضور ۱۰۰ بازیکن شما تنها یک درصد شانس پیروزی در پابجی موبایل را دارید. اما ترفندهایی وجود دارد که توسط همه گیمرهای حرفه ای این بازی به طور ناخودآگاه رعایت می‌شود و این احتمال کم را افزایش دهد. البته در نظر داشته باشید که همیشه حرفه‌ای بودن تضمین رسیدن به پیروزی در بتل رویال نیست و گاها اگر شانس با شما یار نباشد، حرفه ای بودن و رعایت نکات بازی پابجی موبایل نیز به شما کمک نخواهد کرد.

نکاتی که در ادامه این مطلب به شما ارائه می‌شود باعث می‌شوند فرصت بیشتری برای زنده ماندن در پابجی داشته باشید. با تمرین بعد از مدتی می توانید به صورت ناخودآگاه این نکات مهم بازی پابجی موبایل رعایت کنید و به روش بازی شما تبدیل شوند.

انتخاب لباس متناسب با نقشه بازی

اولین نکته از نکات مهم بازی پابجی موبایل به قبل از شروع بازی برمی‌گردد. از مهمترین ترفندهای بازی PUBG که کم‌تر به آن توجه می‌شود لباسی است که قبل از شروع بازی می‌توانیم انتخاب کنیم. در بازی پابجی موبایل از طریق خرید یوسی پابجی و همچنین جوایز متعدد طول بازی می‌توانید لباس های خود را شخصی‌سازی کنید. البته علاوه بر زیبایی ظاهر باید از لباس‌های متناسب در نقشه‌ها استفاده کنید. با توجه ‌به نقشه‌ای  که بازی می کنید باید لباسی متناسب با ظاهر و رنگ آن نقشه را انتخاب کنید. مثلا اگر شما از یک لباس رنگی در نقشه <ویکندی> استفاده کنید به خاطر رنگ سفید این نقشه به راحتی توسط بازیکنان هدف گرفته می‌شوید. یا در نقشه‌ی میرامار به دلیل رنگ تیره کلی نقشه باید از لباس‌های تیره استفاده کنید.

نکته: برای ‌راحتی در تعویض لباس می‌توانید ست های مختلفی  از لباس‌ها را به صورت یک ست آماده ذخیره کرده و قبل از شروع هر نقشه، ست مناسب آن نقشه را انتخاب کنید.

انتخاب بهترین مکان فرود متناسب با نقشه

بازی پابجی موبایل در حاضر شامل ۵ نقشه با اندازه های مختلف است و با توجه به مکانهای هر نقشه، منطقه فرود مناسب باید انتخاب شود. مثلا در نقشه اصلی پابجی موبایل فرود در نقاطی که تجهیزات متوسطی دارد و بازیکنان کمتری را به خود جلب می‌کند می‌تواند به شما فرصت آماده شدن برای شروع بازی بدهد. مثلا قسمت غربی <Erangel> دقیقا این ویژگی ها را دارد. و یا در نقشه‌ی <سانهوک> قسمت <Paradise>  بازیکنان زیادی را  به دلیل تجهیزات متنوع به سمت خود می‌کشاند. در مقابل قسمت <Docks>  برای شروع بازی خلوت‌تر است. اگر تازه‌کار هستید بهترین کار انتخاب قسمت های خلوت تر است تا بتوانید با جمع آوری تجهیزات بهتر، بازی را قوی تر شروع  کنید. در حالت کلی این ترفند از نکات بازی پابجی موبایل مستلزم شناخت خوب از نقشه ها می‌باشد پس در هر بار بازی سعی کنید نقاط مهم نقشه بازی را به یاد بسپارید.

نکته: سقف و بالکن ساختمان ها معمولا دارای اسلحه و تجهیزات گوناگون است. بنابراین در منطقه هایی که ساختمان های بزرگ دارند و احتمال حضور بازیکن های دیگر در آنجا هست، روی سقف و بالکن ها فرود بیاید و با جمع آوری تجهیزات مورد نیاز در همان ابتدا چند نفر را بکشید. درضمن به یاد داشته باشید پس از پرش از هواپیما، بلافاصله با سرعت به طرف پایین شیرجه بزنید و چتر خود را در آخرین لحظه باز کنید!!

جمع آوری سریع تجهیزات از نکات مهم بازی پابجی موبایل

پس از فرود در مکان مناسب  باید سریعا شروع به جمع آوری تجهیزات و اسلحه‌های مناسب بکنید. برای شروع بازی  در ابتدا هر اسلحه‌ای که دیدید را بردارید و به جستجوی اسلحه‌ها و تجهیزات دیگر مشغول شوید. شما در بازی پابجی حداکثر دو اسلحه‌ای اصلی و یک اسلحه کمری را می‌توانید داشته باشید. به یاد داشته باشید بر خلاف ظاهر، سلاح کمری بیشترین کاربرد را در شرایط ضروری دارد. درصورتی که یک اسلحه تک تیرانداز داشته باشید و بازیکنی در فاصله بسیار نزدیک به شما قرار بگیرد و یا داخل یکی از خانه ها باشید دیگر اسنایپر کاربردی ندارد و بهترین کار تعویض سریع به اسلحه‌ی کمری است.

از نکات مهم بازی پابجی موبایل انتخاب یک اسلحه‌ی برای درگیری‌های رودررو مانند Ak47 (کلاش) یا M416 (ژسه) و یک اسلحه برای هدف گیری از راه دور مانند Kar98 (اسنایپ) است. علاوه بر اسلحه، همیشه باید مجهز به جلیقه و کلاه باشید. همچنین داشتن تجهیزات پزشکی، پانسمان، انرژی‌زا و آدرنالین نیز یکی از ترفندهای بازی پابجی هستند و همیشه باید تعداد کافی از آن‌ها را به همراه خود داشته باشید. ‌علاوه‌ بر اینها، داشتن نارنجک و دودزا برای اواخر مسابقه، نقش بسیار مهمی در بردن شما ایفا می‌کند.

نکته: شاید نظر همه این باشد که شاتگان اسلحه نا کار آمدی است. اما به نظر من یکی از مهم ترین ترفندهای بازی PUBG استفاده حرفه ای از شاتگان است. در بسیاری از نبرد های نزدیک، مخصوصا در ابتدای کار این اسلحه ممکن است بیشتر از هر سلاح دیگری در بازی به کار شما بیاید. شما می توانید در ابتدای بازی که اکثر بازیکنان دارای کلاه و جلیقه مناسب نیستند با استفاده از  شاتگان، حتی با یک شلیک آنها را از پای دربیاورید!!

نکات مهم بازی پابجی موبایل

پس از ورود و خروج از ساختمان‌ها در را ببندید

بازی پابجی موبایل پر از خانه‌ و ساختمان‌های بزرگ و کوچک است که مهمترین مکان برای جمع آوری لوت و پنهان شدن هستند. یکی از نکات مهم بازی پابجی موبایل که باید حتما به آن توجه کنید بستن‌های در خانه‌ها پس از ورود یا خروج است. این کار باعث می‌شود بازیکنان دیگر تصور کنند کسی در آن خانه نیست و می‌توانید با یک کمین مناسب، دشمن خود را بلافاصله بعد از ورود به خانه بکشید. همچنین بستن در پس از خروج از خانه نیز باعث می‌شود تا بازیکنان دیگر وقت خود را برای یافتن تجهیزات تلف کنند!!

نکته: هرگز هنگام  ورود به ساختمان به درها یا پنجره ها شلیک نکنید. اینکار شما باعث می‌شود بازیکنان مستقر شده در آن ساختمان متوجه ورود شما  شده و برایتان کمین کنند و یا نارنجک بیندازند و در شرایط دشواری قرار بگیرید.

مبارزه در شهرها یا مناطق مسکونی

بدلیل وجود ساختمان های بیشمار در اکثر مپ های پابجی موبایل، این ترفند از نکات بازی پابجی موبایل بسیار مهم است. اگر در منطقه ای بازی می کنید که در آن ساختمان های زیادی وجود دارد حتما پشت خود را به یکی از دیوارهایی قرار دهید که پنجره ندارند. در این حالت مطمئن می‌شوید که خطری از پشت شما را تهدید نمی‌کند. برای پر کردن اسلحه خود در این مناطق ها نیز می توانید قبل از خالی شدن کامل اسلحه خود به اتاقی در یکی از ساختمان های مجاور بروید و در آنجا خشاب را تعویض کنید. دقت داشته باشید قبل از خالی شدن خشاب به این دلیل است که شاید بازیکنی در همان اتاق باشد و شما برای درگیری نیاز به گلوله داشته باشید.

نکته: هنگام ورود به ساختمانها حتما آهسته قدم بردارید!! حتی اگر در حال فرار هستید هنگام ورود محتاط و هوشیار باشید تا در صورت کمین خوردن سورپرایز نشوید. درضمن هیچوقت پشت به در وارد خانه نشوید مخصوصا اگر در خانه از قبل باز باشد.

حتی‌الامکان ایردراپ ها (Air Drop) را از دست ندهید

یکی از مهمترین نکات بازی پابجی موبایل که تاثیر شدیدی روی آمار و نتیجه شما دارد، توجه به ایردراپ هاست. دقت کنید موضوع بحثمان فقط لوت ایردراپ ها نیست!! اطراف ایردراپ ها بهترین مکان برای کمین است. وقتی شما می بینید که دراپ ها از روی بالن ها رها می‌شوند، از روی غریزه می خواهید که سریع به سمت آن بدوید. اما این کار را نکنید، زیرا یکی از مهم ترین ترفندهای بازی پابجی هوشیار بودن در مورد این ایردراپ ها می باشد. ممکن است که آن ها حتی ارزش ریسک کردن را نداشته باشند. پس سعی کنید اولین نفر برای برداشتن آن نباشید و به جای آن اولین نفر در کمین باشید. ببینید چه کسی می آید و سپس آن ها را بکشید و غنیمت را از آن ها بگیرید. اکثر مواقع لوت بازیکنان اطراف ایردراپها بهتر از خودشان است!!

در بازی پابرهنه شدن باشید ( از خاص ترین نکات بازی پابجی موبایل)

یک ترفند حرفه ای از ترفندهای بازی PUBG همین نکته است. اگر در بازی توجه کمتری را به خود جلب کنید، همیشه یک قدم از بقیه جلو هستید. بهتر است پابرهنه باشید، تا صدای چکمه‌ها و کفشهایتان جلب توجه نکند و زود شناسایی نشوید. دقت داشته باشید پابرهنه بودن سرعت شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، فقط توجه کمتری را جلب می‌کند. به خصوص اگر در آخر بازی باشید و بخواهید در خفا بازی کنید و دشمن صدای شما را نشنود. این ترفند را هیچوقت نادیده نگیرید!!

ارتباط مداوم با هم تیمی ها و حرکت بصورت تیمی

اگر به صورت تیمی بازی می‌کنید باید روحیه تیمی خود را نیز بهبود دهید.از نکات مهم بازی پابجی موبایل ارتباط مستمر با اعضای تیم و حرکت به صورت تاکتیکی است. هنگامی که به صورت گروهی وارد بازی می‌شوید می‌توانید به سه صورت تایپی، صوتی و جملات از پیش آماده با هم‌تیمی های خود در ارتباط باشید. سعی کنید حتما از طریق یکی از این موارد ارتباط خود را با هم تیمی هاتان حفظ کنید. این امر در پیروز شدن شما در یک بازی گروهی بسیار حائز اهمیت است. مثلا اگر به هر دلیل از تیم خود دور افتاده‌اید و وارد درگیری بشوید می‌توانید از هم تیمی های خود درخواست کمک کنید و آن زمان متوجه اهمیت ارتباط با دیگران می‌شوید.

همچنین، می‌توانید با مشخص کردن یک مکان (مارک کردن آن روی نقشه) به دوستان خود از وجود خطری در آن نقطه اطلاع بدهید. مورد بسیار مهم در این بحث، پرهیز از وویس های بی مورد است، این کار اهمیت کار تیمی را از بین برده و باعث بی توجهی دوستانتان به پیامهای مهم شما می‌شود.

ادامه این مطلب را در بخش دوم ترفندهای بازی پابجی دنبال کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد خریدهای درون برنامه ای بازی پابجی (یوسی، رویال پس،پرایم و پرایم پلاس) با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

با اشتراک گذاشتن نظرات و ایده های خود از طریق نظرات، ما را در بهبود مطالب سایت یاری کنید …

.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نماد اعتماد اکترونیکی سایت هزارجم