دسته بندی: صفر تا صد بازی هی دی

نویسنده: پشتیبانی هزارجم

 • - ستاره
 • 0 دیدگاه
 • 764 بازدید
 • 3 دقیقه

بازی استراتژیک هی دی یکی از معروف‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های شرکت سوپرسل است که می‌توانید در آن مزرعه‌داری را در قاب تلفن همراه‌تان تجربه کنید. این بازی در کنار همه جزئیات و موقعیت‌های مختلفی که دارد، پر از شخصیت‌های متنوع است. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی شخصیت‌های بازی هی دی بپردازیم.

تعداد شخصیت‌های بازی آن‌قدر هست که می‌شود آن‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف قرار داد. برای مثال تعدادی از شخصیت‌های این بازی به نام بازدیدکنندگان (Visitors) برای خرید محصولات کشاورزی به شما مراجعه می‌کنند یا تعدادی دیگر که از شهر می‌آیند خواستار استفاده از خدمات شما هستند.

به دلیل تعدد شخصیت‌های بازی و تفاوت‌های هرکدام با هم تصمیم گرفتیم در دو مقاله این شخصیت‌ها را به شما معرفی کنیم. در این مطلب به معرفی بازدیدکنندگان، پستچی رز و ارنست می‌پردازیم.

بازدیدکنندگان مزرعه شما

شخصیت‌های بازدیدکننده افرادی هستند که به مزرعه شما می‌آیند تا از شما محصولات کشاورزی بخرند و در مقابل به شما سکه و امتیاز‌های موسوم به اکس پی (exp) بدهند. این شخصیت‌ها هنگامی که شما به سطح دو برسید، فعال می‌شوند.

مایک اولین مشتری مزرعه است و یک آسیاب دارد. او همیشه سفارش‌هایش را روی برد سفارشات مزرعه می‌گذارد. گِرگ (Greg) نیز یکی از مشتری‌های خاص است و اولین کسی است که با شما به عنوان صاحب مزرعه دوست می‌شود.

او هنگامی که به سطح 25 برسید، به شما پیشنهاد می‌دهد که به عنوان چوب‌بر در مزرعه شما کار کند. بازدیدکنندگان همیشه یک نوع از محصولاتی که شما داشته باشید را درخواست می‌کنند و از شما محصولی را که نداشته باشید درخواست نمی‌کنند.

همچنین آن‌ها معمولا یک سوم یا نصف تمام موجودی شما از یک محصول را سفارش می‌دهند. مثلا اگر در سطح دو شما پنجاه واحد گندم داشته باشید، آن‌ها بیست و پنج  واحد درخواست می‌کنند.

 آن‌‌ها همیشه محصولات را تقریبا دو برابر قیمت پایه خریداری می‌کنند. هرچند که مغازه کنار جاده سه و نیم برابر آن قیمت محصولات را می‌خرد، با این حال همیشه امکان فروش به آن مغازه وجود ندارد. بازدیدکنندگان در مناسبت‌های خاص بازی حتی قیمت چهار برابر را هم می‌پذیرند.

معرفی شخصیت‌های بازی هی دی: آلفرد پستچی

همان‌طور که از نامش معلوم است، آلفرد نامه‌ها و بسته‌های مختلف را به مزرعه شما می‌آورد. آلفرد هنگامی پیدایش می‌شود که به سطح پانزده برسید. آلفرد همچنین بسته‌هایی که از کاتالوگ خریداری می‌کنید، بسته‌های هدیه سوپرسل و جایزه‌هایی را که شهردار در انتهای مناسبات جهانی پست می‌کنند را هم می‌آورد.

معرفی آلفرد از شخصیت‌های بازی هی دی

آلفرد بسته‌ها و نامه‌ها را به سمت چپ خانه‌ درون مزرعه می‌آورد و شما برای اینکه داخل بسته‌ها را ببینید باید روی‌ آن‌ها کلیک کنید (یا آن‌ها را لمس کنید.).

معرفی شخصیت «رز»

رز خانمی هست که می‌تواند خوراک حیوانات را تهیه و پخش کند و محصولات آن‌ها را نیز جمع‌آوری کند. رز در سطح 33 و همراه با شخصیت ارنست که یکی‌دیگر از همراهان شماست فعال می‌شود.

رز برای هفت روز اولی که فعال می‌شود رایگان کار می‌کند و از آن به بعد برای به کار گرفتن او باید مقادیر مختلفی الماس خرج کنید. در مواقعی که خود بازی برای بعضی از فرصت‌ها و شخصیت‌ها تخفیف می‌گذارد، می‌توانید او را با خرج الماس کمتری استخدام کنید.

شخصیت رز می‌تواند خوراک این حیوانات را تهیه کند:

 • گاو
 • خوک
 • بز
 • مرغ
 • و گوسفند

همچنین شیر گاو و بز، گوشت خوک، پشم گوسفند و تخم مرغ‌ها را جمع‌آوری می‌کند.

معرفی شخصیت‌های بازی هی دی

خوراک یا محصولاتی که رز تهیه می‌کند در انبار خودش می‌مانند و انبار مزرعه را اشغال نمی‌کنند. شما می‌توانید هر زمان که خواستید آن‌ها را بفروشید یا از آن‌ها استفاده کنید. همچنین اگر محصولی که در انبار تمام شد و از آن محصول در انبار رز موجود بود، باید آن را از خودش بگیرید!

نکته: اگر رز را دیدید که جلوی خانه‌اش (پشت مزرعه شما) ایستاده و شما را نگاه می‌کند، این به این معنی است که تخفیفی برای شما دارد. در غیر این صورت او جلوی خانه‌اش می‌نشیند یا در حال انجام کار است.

اگر قبلا به رز سپرده‌اید که محصولات حیوانات را جمع‌آوری کند و خودتان هم مشغول همین کار هستید، باید بدانید که هر چه که او جمع می‌کند در انبار خودش ذخیره می‌شود و انبار مزرعه را پر نمی‌کند. پس بهتر است این کار را به او بسپارید.

معرفی شخصیت‌های بازی هی دی: ارنست

ارنست شخصیتی است که کارهای مربوط به لبنیات و آسیاب را انجام می‌دهد. او همراه با همسرش رز در خانه پشت مزرعه زندگی می‌کند و در سطح 33 فعال می‌شود.

ارنست هم مانند رز هفت روز ابتدایی فعال شدنش به صورت رایگان در مزرعه کار می‌کند و پس از آن برای اینکه کار انجام دهد، باید الماس خرج کنید!

معرفی شخصیت‌های بازی هی دی

محصولاتی که ارنست تهیه می‌کند:

 • خامه
 • کره
 • پنیر
 • پنیر (از شیر بز)
 • آرد سفید
 • آرد قهوه‌ای
 • و شربت

شکل سپردن کار به ارنست، نحوه انبار کردن و نگهداری از محصولات تهیه و نکاتی که در مورد رز گفتیم، همه درمورد ارنست نیز صادق هستند. تنها تفاوت این دو شخصیت در فعالیت‌هایی است که انجام می‌دهند. این زوج مسن هر دو در سطح مشخصی به پشت مزرعه شما نقل مکان می‌کنند و از کمک کردن به شما خوشحال می شوند!

 نتیجه گیری

بازی هی دی ظرافت زیاد و نکات بسیاری دارد که با دانستن آن‌ها می‌توانید بازی را سریع‌تر و هوشمندانه‌تر پیش ببرید. به همین دلیل هم ما در این مطلب معرفی شخصیت‌های بازی هی دی را آغاز کردیم تا نکاتی را که ممکن است بعد از مدت زیادی متوجه شوید زودتر یاد بگیرید.

در مطلب بعدی هم سعی می‌کنیم با معرفی شخصیت‌های دیگر بازی و ذکر نکات مهم و مفید درباره آن‌ها به شما کمک کنیم تجربه سریع‌تر و هیجان‌انگیزتری در این بازی سرگرم‌کننده داشته باشید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما