دسته بندی: صفر تا صد بازی کلش اف کلنز

نویسنده: پشتیبانی هزارجم

 • 5.0 ستاره
 • 17 دیدگاه
 • 3.9k بازدید
 • 12 دقیقه

آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز که اول می سال ۲۰۲۲ یعنی یازدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ منتشر شد، تغییرات زیادی نسبت به نسخه‌های قبل کرده است. قله قبیله یا Clan Peak (کلن پیک) شگفتانه بزرگ این به روزرسانی بود. امروز می‌خواهیم درمورد این بخش جذاب آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز صحبت کنیم.

کلن پیک یا به فارسی «قله قبیله» یک کوه بسیار بزرگ است و شامل شش دره است که در هر کدام یک روستا وجود دارد. روی قله هم محوطه‌ بسیار بزرگی به نام Clan Capital  پایتخت قبیله وجود دارد. هر قبیله‌ای که در سطح دو باشد و هر کسی که تاون هال سطح شش به بالا داشته باشد، به این مکان دسترسی دارد.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که کلن پیک را از بقیه بخش‌های بازی متمایز می‌کند، این است که همه اعضا باید با همکاری یکدیگر روی منطقه‌های مختلف این کوه کار کنند و هنگام نبرد هم همه اعضا می‌توانند در حمله و غارت کلن پیک قبیله‌های دیگر مشارکت داشته باشند.

به همین دلیل شعار این آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز این است: کلن پیک جایی است که قبیله‌ها با هم می‌سازند و در کنار هم نبرد می‌کنند.

آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز و پایتخت قبیله (Clan Capital)

پایتخت قبیله در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز یک منطقه فعالیت متمرکز است که تمام اعضا قبیله، در آن یک پایگاه بسیار بزرگ می‌سازند و آن را ارتقا می‌دهند. همه اعضا قبیله می‌توانند در ساخت و ارتقا ابزارهای دفاعی و نیرو‌های این پایگاه جدید و شگفت‌انگیز مشارکت کنند.

آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

با این حال این همه ماجرا نیست! قبیله شما می‌تواند در نبردهای آخر هفته به پایتخت یک قبیله دیگر حمله کند و آن را شکست دهد.

با حمله به پایتخت دیگر قبیله‌ها می‌توانید طلای قبیله (Capital Gold) به دست بیاورید و به وسیله آن پایتخت قبیله خودتان را ارتقا دهید. علاوه بر این با به دست آوردن مدالی به نام مدال نبرد (Raid Medal) می‌توانید کالاهای مورد نیاز قلعه خودتان را تهیه کنید.

شما حتی می‌توانید با استفاده از مدال‌های نبرد بدون اینکه منتظر دیگر اعضای قبیله بمانید، نیروی پشتیبانی (نیروهایی که در کلن کسل ذخیره می‌شوند) تهیه کنید.

چطور می‌توانیم به پایتخت قبیله برویم؟

پایتخت قبیله زمانی برای قبیله‌ها قابل دسترسی می‌شود که قبیله به سطح دو برسد. به محض اینکه هر قبیله‌ای به سطح دو برسد، اعضا می‌توانند به پایتخت قبیله سفر کنند. علاوه‌ بر این هر کاربر برای اینکه بتواند به پایتخت قبیله دسترسی داشته باشد، باید تاون هالش به سطح شش یا بالاتر رسیده باشد.

تنها علامت کشتی هوایی کنار قایق بیلدر بیس را لمس کنید تا شما به بالای ابرها و سرزمین جدید و شگفت‌انگیز قبیله‌تان برساند.

ناحیه‌های مختلف پایتخت قبیله

پایتخت هر قبیله از مجموعه‌ای از ناحیه‌های متفاوت تشکیل شده است. هر ناحیه تم، زیبایی، ابزار دفاعی، نیروها و عملکرد خاص خودش را دارد تا متمایز بودن خود را نشان دهد. به دلیل همین تمایز، فتح کردن هر ناحیه نیز به استراتژی حمله شما بستگی دارد.

بنابراین اگر می‌خواهید بهترین نتایج را در نبرهای آخر هفته به دست بیاورید، هماهنگی و مشورت کردن با اعضای قبیله یک فعالیت ضروری است.

ساختمان‌های جدید در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

در مرکز هر ناحیه، سالن ناحیه یا District Hall قرار دارد. این ساختمان از لحاظ عملکردی معادل تاون هال است که در روستای شخص شما واقع شده است. سالن‌های ناحیه به وسیله طلای قبیله یا کلن گلد قابل ارتقا هستند. سطح ساختمان‌های دیگر هر ناحیه هم به سطح ساختمان مرکزی آن ناحیه بستگی دارد.

هر چه سطح سالن ناحیه بالاتر باشد، ساختمان‌های آن ناحیه هم می‌توانند به سطوح بالاتری برسند. (درست مانند قلعه شخصی شما)

قله‌ی پایتخت در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

قلب تپنده پایتخت قبیله است و اولین ناحیه‌ای که بعد از دسترسی پیدا کردن به پایتخت قبیله برای شما باز می‌شود. ارتقا سطح سالن پایتخت یا Capital Hall که مانند سالن‌ّ ناحیه‌های دیگر است، باعث می‌شود شما بتوانید ناحیه‌های دیگر را هم باز کنید و به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

سطح کپیتال هال شما تعیین می‌کند که سطح سالن‌ ناحیه‌های دیگر تا کجا می‌توانند ارتقا پیدا کنند.

اردوگاه بربرها

ناحیه‌ای وحشی که بوی گوشت در حال کباب شدن روی آتش و عصبانیت می‌دهد. این ناحیه با رسیدن سالن پایتخت به سطح دو در دسترس قرار می‌گیرد. ساختمان‌های این ناحیه عبارتند از:

 • پادگان آرچرهای موذی (Sneaky Archers) – اجازه می‌دهد به آرچرهای موذی دسترسی داشته باشید و آن‌ها را ارتقا دهید.

اردوگاه بربرها در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

 • پادگان دژکوب‌ها (Battle Rams) - اجازه می‌دهد به دژکوب‌ دسترسی داشته باشید و آن‌ را ارتقا دهید.
 • پادگان سوپر جاینت‌ها (Super Giants) - اجازه می‌دهد به سوپر جاینت‌ها‌ دسترسی داشته باشید و آن‌ها‌ را ارتقا دهید.
 • پادگان سوپر بربر‌ها (Super Barbarians) - اجازه می‌دهد به سوپر بربرها دسترسی داشته باشید و آن‌‌ها را ارتقا دهید.
 • پادگان مینیون‌ها (Minions) - اجازه می‌دهد به مینیون‌ها‌ دسترسی داشته باشید و آن‌ها‌ را ارتقا دهید.
 • اردوگاه ارتش (Army Camp) سه اردوگاه ارتش را برای شما فعال می‌کند.

دره جادوگر (ویزارد)

پیوندی از جادو‌های ناپایدار. با احتیاط قدم بردارید تا مبادا گرفتار آزمایش‌های مخفیانه جادوگرها شوید! این ناحیه با رسیدن کپیتال هال به سطح سوم باز می‌شود. این ناحیه شامل این ساختما‌ها می‌شود:

 • کارخانه طلسم شفا بخش (Healing Spell) امکان دسترسی به طلسم شفا بخش و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.
 • کارخانه طلسم پرش (Jumping Spell)‌ امکان دسترسی به طلسم پرش و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.
 • انبار طلسم‌ها (Spell Storage) ظرفیت ذخیره طلسم برای نبرد پایتخت‌ها را افزایش می‌دهد.
 • پادگان سوپر ویزاردها (Super wizards Camp) امکان دسترسی به سوپر ویزارد و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.
 • اردوگاه ارتش یک ساختمان اردوگاه را برای افزایش ظرفیت ارتش پایتخت فعال می‌کند.

آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

مرداب بالون

ناله بلند بالون‌ها در هم می‌پیچد و در هوا نفوذ می‌کند. این مکان پر از گاز هلیوم است. این ناحیه در سطح چهار سالن پایتخت قابل دسترسی است. ساختمان‌های زیر در این ناحیه قرار دارند:

 • پادگان بشکه‌های اسکلت (Skeleton Barrels) - امکان دسترسی به بشکه اسکلت و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.
 • پادگان Rocket Balloon - امکان دسترسی به Rocket Balloon و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.
 • محوطه قلعه پرنده (Flying Fortress Yard) - امکان دسترسی به قلعه‌های بزرگ پرنده و ارتقا سطح آن‌ها را فراهم می‌کند.
 • کارخانه طلسم رعد (Lightning Spell) - امکان دسترسی به طلسم رعد و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.

کارگاه کارگرها (بیلدرها)

پناهگاه کوهستانی کارگرها، گوشه‌ای است که آن‌ها در آن جا مشغول کار هستند. آن‌ها اختراعات جالبی می‌کنند که می‌توانید به کمک آن‌ها دشمنانتان را از بند این دنیا رها کنید. این ناحیه با رسیدن سالن پایتخت به سطح پنج فعال می‌شود و شامل ساختمان‌های زیر است:

 • پادگان ارابه جنگی (Raid Cart) - امکان دسترسی به ارابه جنگی و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.
 • پادگان سوپر پکا (Super P.E.K.K.A) - امکان دسترسی به سوپر پکا و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.
 • کارخانه طلسم شبنم یخ‌زده (Frost Spell) - امکان دسترسی به طلسم شبنم یخ‌زده و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.

آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

صخره‌های اژدها

پر از صدای حرکت بال‌های چرمی و جیغ گرازسوار‌های بومی. هشدار! ماندن طولانی مدت در این ناحیه باعث مبتلا شدن به بی‌خوابی و وزوز گوش می‌شود. این ناحیه پر سر و صدا با رسیدن سالن پایتخت به سطح ششم فعال می‌شود. ساختمان‌های زیر بین صخره‌های این ناحیه قرار دارند:

 • پادگان سوپر دراگون‌ها - امکان دسترسی به سوپر دراگون‌ها و ارتقا سطح آن‌ها را فراهم می‌کند.
 • پادگان گرازسوارها (Hog Raider) - امکان دسترسی به گرازسوارها و ارتقا سطح آن‌ها را فراهم می‌کند.
 • کارخانه طلسم خشم (Rage Spell) - امکان دسترسی به طلسم خشم و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.
 • اردوگاه ارتش یک ساختمان اردوگاه را برای افزایش ظرفیت ارتش پایتخت فعال می‌کند.

معدن غول‌های سنگی (گولم)

زمین زیر هر قدم موجودات سنگی غول پیکر به شدت می‌لرزد. تنها کارآزموده‌ترین قبیله‌ها می‌توانند با هیاهوی افسار گسیخته‌ این منطقه آخر مقابله کنند. این ناحیه در سطح هفتم سالن پایتخت فعال می‌شود و شامل تنها یک ساختمان است:

 • معدن غول سنگی کوهستانی - امکان دسترسی به غول سنگی عظیم الجثه و ارتقا سطح آن را فراهم می‌کند.

گولم کوهستانی در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

طلای پایتخت (Capital Gold)

در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز دو منبع جدید اضافه شده‌اند: طلای پایتخت و مدال نبرد. طلای پایتخت یک واحد پولی کاملا جدید است که برای بازسازی ویرانه‌ها و ارتقا ساختمان‌های پایتخت قبیله به آن نیاز دارید.

زمانی که یک منطقه جدید را فعال می‌کنید، به جای اینکه به فکر خرید دیوارها، ابزار دفاعی، تله‌ها و ساختمان باشید، با مجموعه‌ای از ویرانه‌های باستانی رو‌به‌رو می‌شوید. با خرج کردن طلای پایتخت برای هرکدام از این ویرانه‌ها آن ویرانه به شکل یک ساختمان جدید برای شما فعال می‌شود.

خبر خوب! ویرانه‌ها بلافاصله بعد از خرید و ارتقا آماده به کار می‌شوند و لازم نیست برای فعال شدن‌ها آن‌ها صبر کنید.

چطور طلای پایتخت را به دست بیاوریم؟

برای به دست آوردن طلای پایتخت چند روش وجود دارد که در ادامه آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

کوره آهنگری

کوره یک ساختمان کاملا جدید است که در تاون هال سطح شش قابل دسترسی است. شما می‌توانید آن را کنار کشتی هوایی که شما به پایتخت قبیله می‌برد پیدا کنید. این ساختمان به شما این امکان را می‌دهد که هر روز مقداری کوچکی از طلای قبیله را بسازید و جمع‌آوری کنید.

علاوه بر این کاربرهایی که تاون‌ هال‌های سطح بالا داشته باشند می‌توانند یک کارگر استخدام کنند تا برایشان منابع دیگر را به طلای پایتخت تبدیل کند. برای انجام این کار به یک کارگر بیکار احتیاج دارند که این کار را انجام دهد.

کوره و کشتی در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

علاوه بر این تقویت‌کننده‌های  (Builder Boost)و همچنین طلسم‌های سازنده به افزایش سرعت و کاهش زمان مورد نیاز برای ساخت طلای پایتخت در کوره کمک می‌کنند. کاربرها همچنین می‌توانند برای اینکه روند ساخت این طلاها بلافاصله تمام شود از الماس استفاده کنند.

نبرد پایتخت‌ها در آخر هفته

یکی از جوایزی که از نبردهای آخر هفته دریافت می‌کنید، طلای پایتخت است. این پاداش به کسانی که در نبرد شرکت کنند تعلق می‌گیرد. در این مورد بعدا توضیحات بیشتری خواهیم داد.

چالش‌های فصلی و رویدادهای خاص

از آن جایی که طلای پایتخت یک منبع و واحد پول کاملا جدید است، حتما کسانی که آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز را طراحی کرده‌اند راه‌هایی را برای به دست آوردن آن از طریق رویدادها و چالش‌ها قرار خواهند داد.

ارتقا دادن ساختمان‌های پایتخت

در این آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز، زمانی که یک ناحیه جدید را باز می‌کنید هیچ فروشگاهی برای خرید ساختمان‌ها، ابزار دفاعی، تله‌ها و از این دست آیتم‌ها وجود ندارد. در پایتخت قبیله اکثر ساختمان‌هایی که قبلا می‌خریدید به صورت‌ ویرانه‌هایی که زیر خزه‌ها پوشیده شده‌اند در سر تا سر منطقه قرار گرفته‌اند.

همه این ویرانه‌ها را می‌توانید به محض اینکه یک منطقه باز شد ببینید و با لمس کردن آن‌ها خواهید دید که آن‌ها بعد از بازسازی قرار است به چه آیتم یا ساختمانی تبدیل شوند.

ممکن است آن ساختمان یک پادگان جدید باشد که امکان دسترسی به نیروهای جدید را به شما می‌دهد یا یک ابزار دفاعی باشد که به شما در دفاع کردن از منطقه‌های وسیع پایتخت‌تان کمک می‌کند.

هر چه بیشتر به ساخت و ساز و ارتقا دادن پایتخت قبیله کمک کنید، یک نوع xp جدید به نام شهرت یا Reputation دریافت خواهید کرد. بررسی این امتیاز جدید کمک می‌کند تا متوجه شویم چه کسی بیشتر از همه به پیشرفت پایتخت کمک کرده ‌است.

کاربرها می‌توانند از همه مقادیر طلای پایتخت برای بازسازی و ارتقا ساختمان‌ها استفاده کنند. به محض اینکه مقدار طلای کافی برای بازسازی یا ارتقا فراهم شود، کارگر باستانی (!) آن ساختمان را ارتقا می‌دهد. توجه کنید که نمی‌توانید برای کاهش میزان طلای مورد نیاز از تقویت کننده‌ها استفاده کنید.

نبرد پایتخت‌ها

نبرد پایتخت جایی است که شما می‌توانید قدرت تمام قبیله‌تان را در مقابل پایتخت قبیله‌های دیگر بسنجید. همانطور که قبلا گفتیم در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز، اعضا قبیله‌ با هم می‌سازند و در کنار هم می‌جنگند و برای این جمله هیچ مصداقی بارزتر از نبرد پایتخت‌ها نیست.

نبردهای آخر هفته در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

نبرد پایتخت‌ها هر آخر هفته اتفاق می‌افتند. آن‌ها هر جمعه شروع می‌شوند و تا دوشنبه بعد ادامه دارند. به طور کلی قبیله‌ها در نبرد های آخر هفته شرکت می‌کنند تا هر قدر منطقه و پایتخت را که می‌توانند فتح کنند و در نهایت طلا و مدال نبرد به عنوان پاداش دریافت کنند.

لیدرها و کولیدرهای قبیله شما می‌توانند تصمیم بگیرند که قبیله شما در نبرد‌های آخر هفته به پایتخت قبیله دیگر حمله کند یا نه. اگر آن‌ها تصمیم به این کار بگیرند همه اعضا قبیله می توانند در نبردها شرکت کنند.

نبرد پایتخت‌ها هم درست مثل نبردهای معمولی به این شکل است که شما به یک قبیله حمله می‌کنید و ممکن است به قبیله شما هم حمله شود اما آن حمله لزوما از سمت قبیله‌ای که شما به آن حمله کرده‌اید نیست.

ویژگی‌ها متفاوت نبرد پایتخت‌ها

در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز آسیب‌هایی که در نبرد‌های قبیله‌ای به هر ناحیه یا پایتخت وارد می‌شود، ماندگار است.

یعنی اگر شما به ناحیه‌ای حمله کنید و با از بین بردن پنجاه درصد آن دو ستاره کسب کنید و دیگر نتوانید ادامه دهید؛ عضو دیگر قبیله شما می‌تواند حمله به آن ناحیه را درست از همان‌جا ادامه دهد تا آن ناحیه به طور کامل از بین برود.

علاوه بر این تله‌هایی که در حمله اول فعال شده‌اند برای حمله بعدی دیگر کار نمی‌کنند. در مقابل اگر کاربری که حمله اول را انجام داده در لحظات آخر از طلسم شفا بخش استفاده کند و مهلتش تمام شود، کاربر بعدی که حمله را ادامه می‌دهد می‌تواند از آن بهره‌مند شود.

هر کاربر می‌تواند طی نبردهای آخر هفته پنج حمله انجام دهد. اگر یک کاربر به تنهایی یک منطقه را فتح کند یک بونس (Attack Bonus) به عنوان پاداش دریافت می‌کند. هر کاربر تنها می‌تواند یک بونس در هر آخر هفته دریافت کند.

چطور از نبردها طلا و مدال دریافت کنیم؟

با تخریب هر ساختمان می‌توانید طلای پایتخت دریافت کنید. دقت کنید که ساختمان باید کاملا تخریب شود. علاوه بر این اگر شما کسی باشید که یک ناحیه را کاملا از بین برده، به ازای نیروهایی که در ناحیه مستقر کردید و نیروهایی که هنوز مستقر نشده‌اند طلا دریافت می‌کنید.

آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

اگر قبیله شما بتواند همه ناحیه‌ها و پایتخت یک قبیله را از بین ببرد، بازی یک قبیله دیگر را به شما ارائه می‌کند تا به آن حمله کنید. بعد از اتمام نبردها به افرادی که در نبرد حضور داشتند با توجه به منطقه‌هایی که نابود کرده‌اند و موفقیت منطقه‌هایشان هنگام دفاع مدال نبرد تعلق می‌گیرد.

نکات درمورد حمله به ناحیه‌ها در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

وقتی به پایتخت یک قبیله حمله می‌کنید، نمی‌توانید مستقیما سراغ ناحیه روی قله بروید تا با یک حمله سرش را ببرید! بلکه باید قبل از حمله پایتخت اصلی ناحیه‌های مختلف را از بین ببرید تا به قله پایتخت برسید.

برای از بین بردن هر ناحیه چند کاربر باید با هم هماهنگ شوند. به دلیل اینکه سه ستاره کردن یک ناحیه توسط یک نفر آن هم بدون اینکه از همه فرصت‌های حمله‌اش استفاده کند، بسیار سخت و دشوار است. پس هماهنگی کلید فتح است!

همانطور که بالاتر گفتیم آسیب‌ها در نبردهای قبیله‌ای ماندگار هستند و به ادامه نبرد کشیده می‌شوند. طلسم‌ها هم طی شرایطی در ادامه نبرد تاثیرگذار هستند و تله‌های فعال شده هم دیگر کار نمی‌کنند.

محوطه استقرار (محیطی که می‌توانید نیرو‌هایتان را در آن پیاده کنید.) در نبردهای قبیله‌ای قابل گسترش است. هرچند که ممکن است در آغاز این ناحیه کوچک باشد، در ادامه هر قدر که ساختمان‌ها تخریب شوند محوطه استقرار نیروها گسترش پیدا می‌کند.

نکته قابل توجه این است که اصل ماندگاری آسیب در ادامه نبرد درمورد محوطه استقرار نیز صادق است.

دفاع از ناحیه‌ها در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

نقشه ناحیه‌های پایتخت قبیله شما در قسمت ویرایش نقشه پایتخت قبیله قابل تغییر است. نکته مهم این است که تنها لیدرها و کولیدرهای قبیله می‌توانند نقشه ناحیه‌های قبیله را تغییر دهند. علاوه بر این‌ها دقت کنید که اگر در زمانی دست به اعمال تغییرات بزنید که نبرد آخر هفته شروع شده، تغییرات روی نقشه اعمال نمی‌شوند تا زمانی که نبرد تمام شود. پس دقت کنید که تغییرات لازم را قبل از شروع نبرد اعمال کنید.

در پایان نبرد‌ها یکی از معیارهایی که برای اندازه‌گیری تعداد مدال‌های شما مورد توجه قرار می‌گیرد، توان دفاعی شما در برابر حمله دیگران است. پس اگر در قبیله‌تان طراح با استعداد در زمینه طراحی ابزارهای دفاعی دارید به او اجازه درخشش بدهید!

آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

تسلیحات دفاعی جدید

در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز، آف تسلیحات دفاعی جدید و منحصر به فردی طراحی شده‌اند که برای دفاع از ناحیه‌های پایتخت قبیله به کار می‌آیند. بعضی از آن‌ها آشنا هستند و تنها تغییراتی جزیی پیدا کرده‌اند و تعدادی هم کاملا تازه وارد هستند. مانند کمان انفجاری یا Blast Bow و توپخانه موشکی یا Rocket Artillery.

 • دیوارها: دیوارها از آشناترین و ساده‌ترین ساختمان‌ها هستند. ویژگی جدیدی که به این آیتم اضافه شده دروازه است. مردم ناحیه‌ها و نیروهای دفاعی دیگر لازم نیست از روی دیوار بپرند بلکه باید از دروازه‌ها عبور کنند.
 • قرارگاه سوپر جاینت (Super Giant Post): یک پست نگهبانی را تصور کنید که سوپر جاینت‌ها در آن نگهبانی می‌دهند. حالا تصور کنید دشمنانی را که جرئت می‌کنند نزدیک آن‌ها بروند را به پنکیک تبدیل می‌کنند! دیگر تصور نکنید. در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز آن‌ها وجود دارند!
 • قرارگاه سوپر دراگون: زمانی که دراگون‌ها مشغول کباب کردن کسی نیستند و در آسمان هم پیدا نمی‌شوند کجا می‌روند؟ دقیقا! قرارگاه دراگون جایی است که آن‌ها منتظر دیدن یک غریبه هستند.
 • سالن پایتخت: سالن پایتخت هم اسلحه خودش را دارد و مانند عقاب محدوده بزرگی در اطرافش را موشک باران می کند.
 • نیزه پرت کن: دشمنان زمینی و هوایی را با پرتاب نیزه به سیخ می‌کشد.
 • مین: چیزهایی که مال هستند برای من و چیزهایی که برای تو هستند مال خودت. به جز مین‌های در حال انفجار. همه‌شان مال خودت!
 • توپخانه موشکی: چرا تنها یک موشک پرتاب کنیم وقتی می‌شود چند موشک پرتاب کرد؟

صخره‌ها دریاچه و دیگر اتفاقات جدید

در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز موانع و پدیده‌های جدیدی به چشم می‌خورند که با توجه به موضوع و تم هر ناحیه بین آن‌ها تقسیم شده‌اند.

 • آب: نیرو‌های زمینی نمی‌توانند از آب عبور کنند و هیچ ساختمانی هم روی آب ساخته نمی‌شود. با این حال می‌توانید با استفاده از طلسم شبنم یخ‌زده، مسیری یخی برای عبور نیرو‌های زمینی درست کنید. اگر یک نیرو‌های زمینی مجبورد شود که وارد آب شود، به طور خودکار به نزدیک‌ترین خشکی در محدوده دو کاشی منتقل می‌شود. اگر در محدوده‌ای با فاصله دو کاشی فضای خالی نباشد آن نیرو از بین می‌رود.
 • صخره: صخره‌ها مرتفع هستند و نیرو‌های زمینی نمی‌توانند از روی آن‌ها عبور کنند و باید آن‌ها را دور بزنند. نیرو‌های هوایی می‌توانند از روی آن‌ها عبور کنند.
 • پل‌ها: ساختمان‌ها روی پل جای نمی‌گیرند. نیرو‌های زمینی می‌توانند از پل برای عبور و مرور استفاده کنند اما کارگرها ترجیح می‌دهند با ساختن گذرگاه‌هایی باریک کمی ماجراجویی کنند!

چالش‌های دوستانه ناحیه‌ها

در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز شما می‌توانید برای آزمایش طراحی نقشه ناحیه‌های پایتخت، به وسیله ارتش پایتخت حمله‌های آزمایشی ترتیب دهید. دقت کنید که در هر چالش تنهایک نفر می‌تواند به یک ناحیه خاص حمله کند. نفرات بعد باید منتظر تمام شدن فرصت آن فرد بمانند تا حمله را ادامه دهند.

برای اینکه کسی نتواند نقشه ناحیه‌های حریف را کپی کند و روی آن نقشه چالش دوستانه را امتحان کند؛ چالش دوستان طی نبردهای آخر هفته غیر فعال می‌شود.

ویژگی‌های جدید تاجر (تریدر)

در این آپدیت تغییراتی در نحوه کار تاجر ایجاد شده. همه اعضا قبیله کالاهای یکسانی را در فروشگاه تاجر می‌بینند. این کالاها هر سه‌شنبه عوض می‌شوند. شما می‌توانید برای خرید هر چیزی از الماس یا مدال‌هایی که از نبرد پایتخت جمع‌آوری کرده‌اید استفاده کنید.

 ماجرای دونیشن‌های کلن کسل

حتما از اینکه صبر کنید تا اعضا دیگر قبیله‌تان نیروی پشتیبانی به شما اهدا کنند خسته شده‌اید. در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز راه حلی برای این مشکل وجود دارد. شما می‌توانید هر نیرویی را با هر سطحی خودتان تهیه کنید!

برای اینکار باید از مدال‌های نبرد استفاده کنید. تعداد مدالی که باید خرج کنید بستگی به نوع و سطح نیرو و طلسم یا ماشین جنگی دارد. برای استفاده از این ویژگی کافی است سری به کلن کسل بزنید.

خلاصه تغییرات آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز

پایتخت قبیله در آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز را تقریبا به جذاب‌ترین و بزرگ‌ترین آپدیت تاریخ این بازی تبدیل کرد. شکل جدید نبرد، ساختمان‌های جدید، روش منحصر به فرد آزاد کردن و ارتقا ساختمان‌ها و همه و همه به جذابیت بالای این بازی شگفت‌انگیز اضافه کردند و حالا شما به اندازه‌ یک کوه کار دارید که انجام بدهید!

امیدواریم این معرفی از آپدیت جدید و جذاب بازی کلش آف کلنز برای شما جالب و مفید بوده باشد و ممنون که با بررسی تغییرات این بازی تا اینجا همراه ما بودید. امیدواریم از این نسخه جدید لذت ببرید.

 


دیدگاه‌های کاربران

 (17 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما
سلیمان دانایی

بهترین بازی

شهرام

سلام من گوشی ایفون ۶دارم از دیروز ابدیت کردم می‌روم رو بازی میندازه بیرون منو نمیتونم بازی کنم میشه یه راه حل بگین🙏

سلام اپدیت جدید بازی روی بعضی گوشی ها باگ داره. صبر کنید یکی دو روز اینده مجدد بازی اپدیت میده و مشکل برطرف میشه

دنیا

سلام دوستان میشه لطفا راهنمایی کنید من تقریبا 4یا5 ماهی میشه کلش نصب کردم وخیلی روش کار کردم تا الان که تالارم سطح ۱۲ و برام اون قسمتی که کشتی هست تا بریم پایگاه سازدنده بالن اومده ولی روش که کلیک میکنم میزنه باید پایتخت قبلیه سطح ۲ بشه.ولی من هرچی نگاه کردم متوجه نشدم از کجا باید به سطح ۲ برسونم میشه لطفا راهنمایی کنید #یه تازه کار😄😀

ببین تو باید تو قبیله نیرو بدی دریافت کنی و به این کارات ادامه بده و میتونی خود به خود سطح دو اش کنی

بنیامین

برا من میزنه بعضی نوع اکانت به بعضی قبیله ها محدود شده

پویا

من میخام برم توی کلن مینویسه این قبیله برای انواع حساب ها محدوده اگه کسی میدونه خواهش میکنم کمکم کنید خواهش

پریسا

پنج تااتک پایتخت برام نمیاد چیکارونم

محسن

قبلا به راحتی با گوشی اندروید روی چهار تا اکانتم میتونستم برم الان نمیشه کلا اون گزینه رو حذف کردن راهی چاره ای داره اگر کسی میدونه لطفا بهم خبر بده با تشکر از همگی

سلام من هم این مشکلو داشتم. نرم افزار parallel space رو نصب کن واکانت دومت را روی پارالل سینک کن

reyhaneh

سلام ببخشید چطور میتونیم ارتش پایتخت خودمون رو تغییر بدیم نمیشه حمله کرد این جمله رو مینویسه !؟

******* سلام به ایدی تلم پیام بده نشون بدم. ———————— ویرایش: ارسال ادرس تلگرام یا شماره موبایل یا …. در قسمت نظرات سایت ممنوع میباشد. هر گونه راهنمایی را لطفا در همین جا انجام بدید.

ایمان

سلام آپدیت های اون قسمت عجیبه چون س روز تغییر نمیکنه ولی تو ی روز میبینی تموم میشه آپدیتها چجوریه داستان؟بعد هم خودش آپدیت میکنه بصورت اتوماتیک ولی میبینی خیلی طول میکشه ولی یهو تو ی روز بعد از یکهفته تموم میشه ولی بعضیهاشون مثل دیوار یا جنگل برا من هنوز تکون نخورده با اینکه هی سکه اضافش میکنم

امیر علی

می خواستم بدونم ما الان 12تا raidپشت هم بردیم چقدر مدال یورش میده

آخرش معلوم میشه، باید دید مپ شما چقدر تونسته جلوی حمله‌ها دووم بیاره. بعد که نبردهای آخر هفته تموم بشن معلوم میشه.