دسته بندی: مطالب سایت

نویسنده: تیم تحریریه هزارجم(امین ثابت نسب)

  • - ستاره
  • 0 دیدگاه
  • 45 بازدید
  • 4 دقیقه

در این مقاله قصد داریم پس از عرضه‌ی کالاف وارزون موبایل به مقایسه بازی کالاف موبایل و کالاف وارزون بپردازیم با ما در هزارجم همراه باشید. اگر شما هم جزوه آن دسته افرادی هستید که به بازی‌های شوتر موبایلی علاقه دارید حتما تابحال برای یک بار هم که شده بازی کالاف دیوتی موبایل را تجربه کرده‌اید یا حداقل نامش را شنیده‌اید. می‌توان گفت بی‌شک کالاف دیوتی موبایل یکی از پرطرفدارترین بازی‌های موبایلی در سبک شوتر است که طرفداران مختص خود را دارد که می‌توانید با خرید سی پی کالاف دیوتی با خیالی آسوده وارد نبرد با حریفان خود شوید.

مقایسه کالاف وارزون موبایل

مقایسه بازی کالاف موبایل و کالاف وارزون

کمپانی اکتیویژن پس از عرضه بازی کالاف وارزون در سال 2020 به صورت رایگان برای کنسول‌های بازی و سیستم‌های رایانه‌ شخصی با بازخورد‌های مثبت بسیاری روبروی شد و بازیکنان زیادی را به بازی خود جذب کرد. حالا پس از 4 سال این کمپانی بعد از عرضه‌ی نسخه‌ی دوم کالاف وارزون این بازی را برای تلفن‌های همراه هم عرضه کرد تا انقلاب بزرگی را در صنعت بازی‌های موبایلی ایجاد کند. در مقایسه بازی کالاف موبایل و کالاف وارزون سعی داریم از جهات مختلف به این امر بپردازیم تا مقایسه دقیق‌تر و همه جانبه ای داشته باشیم.

مقایسه‌ی کلی 

کالاف وارزون موبایل نسخه‌ی بهینه شده‌ی وارزون برای تلفن‌های همراه است و همین به نقطه‌ی قوت اصلی این بازی تبدیل شده است. بر خلاف کالاف موبایل که مخصوص تلفن‌های همراه ساخته شده بود این نسخه برگرفته شده از کالاف وارزون اصلی است و سازندگان با حداکثر شباهت این اثر را برای تلفن‌های همراه بازسازی کرده‌اند تا حس واقعی بودن گیم پلی و گرافیک خارق‌العاده را در کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی این  بار روی تلفن‌های همراه تجربه کنید.

سایت هزارجم این امکان را همانند بازی کالاف دیوتی موبایل، برای بازی کالاف وارزون فراهم کرده تا با خرید سی پی وارزون کالاف موبایل تسلیحات خود را ارتقا داده تا براحتی بتوانند با حریفان خود مقابله کنند. مپ اصلی مود بتل رویال بازی کالاف وارزون موبایل Verdansk است که مپ اصلی وارزون و یکی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین نقشه‌های سری بازی‌های کالاف دیوتی به حساب ‌می‌آید. این مپ یکی از بهترین و خاطره انگیزترین مپ‌های بازی از نظر طرفداران این سری بازی‌ نیز به حساب می‌آید. در این مپ تنوع بسیار زیادی و جود دارد مانند مناطق بیابانی ساختمانی و حتی فرودگاهی. اما باید توجه کرد که در ادامه در رویداد‌های مختلفی که در بازی اجرا می شوند نقشه‌های خاطره انگیز و جذاب دیگر هم به بازی می‌آیند.

در بخش تجربه‌ی گروهی و تک نفره بازی وارزون موبایل همانند کالاف موبایل است و تفاوت چندانی وجود ندارد شما می‌توانید به صورت تک نفره، دو نفره و چهار نفره از مود بتل رویال لذت ببرید. تفاوت اصلی این بخش در تعداد افراد درون بازی است که از 100 نفر به 120 نفر افزایش داشته است. این تغییر باعث می‌شود تا تجربه‌ی بازی برای شما لذت بخش‌تر شود و نبرد‌های نفس‌گیر بیشتری را در زمین بازی تجربه کنید و در صورتی تجربه بازی ندارید می توانید آموزش کالاف دیوتی وارزون را مطالعه نمایید.

بازی کالاف وارزون موبایل

گیم پلی

به جرعت می‌توان گفت کالاف وارزون پورت موفقی به حساب می‌آید، شما می‌توانید تمام مکانیزم‌های به کار گرفته شده در بازی MW2 را در این بازی هم تجربه کنید از طراحی گرافیکی بی‌نظیر و روان بازی لذت ببرید. گیم پلی کالاف وارزون تجربه بسیار روان‌تری را نسبت به کالاف موبایل در اختیار بازیکننان قرار می‌دهد. در این بازی هم شما می‌توانید همانند نسخه‌ی قبلی از بخش تنظیمات اجزای کنترل کننده بازی را طبق سلیقه‌ی خود شخصی سازی کنید. کالاف وارزون از نورپردازی عالی بهره می‌برد و همین نکته باعث می‌شود از نظر گرافیکی در پله‌ی بالاتر نسبت به کالاف موبایل قرار بگیرد اما این نکته باعث می‌شود تا تلفن‌ همراه در مدت زمان کوتاهی پس از تجربه‌ی بازی داغ شود. انتظار می‌رود در آپدیت‌های بازی این مشکل تا حد زیادی رفع شود.

پس از تجربه‌ی کالاف وارزون متوجه می‌شوید که این بازی نسبت به کالاف موبایل دارای ربات‌های کمتری است که همین امر باعث می‌شود تجربه‌ی بازی لذت بخش‌تر باشد و با بازی واقعی‌تری روبرو شوید. در بخش شخصی سازی سلاح‌ها و افزایش لول آن‌ها هم بازی بسیار مناسب تر از نسخه‌ی قبلی عمل می‌کند و می‌تواند با دشواری خاصی که دارد شما را ساعت‌ها مشغول خود کند. همچنین تمام تجربه‌های شما در بازی به نسخه وارزون اصلی هم منتقل می‌شود که همین امر باعث دو چندان شدن ارزش این بازی نیز می‌شود. می‌توان گفت شرکت اکتیویژن پس از عرضه‌ی وارزون موبایل قصد سلطنت بر بازی‌های موبایلی را دارد تا اینجای کار و با در نظر گرفتن پیشرفت‌های بازی و مکانیزم بهبود یافته‌ی این اثر تا حدود زیادی این شرکت به هدف خود دست پیدا کرده است.

گرافیک بازی وارزون موبایل

مقایسه گرافیک کالاف موبایل و کالاف وارزون

از نظر گرافیکی بازی وارزون موبایل پیشرفت چشمگیری نسبت به کالاف موبایل داشته است. از این پیشرفت می‌توان به نورپردازی بهتر و همچنین واقع گرایانه‌تر شدن محیط بازی اشاره کرد. تفنگ‌ها در بازی از حالت فانتزی خارج شده‌اند و حال هوای واقع گرایانه دارند و همین‌طور وسایل نقلیه نیز از این قائده مستثنی نیستند. پیشرفت گرافیکی را می‌توان انقلابی در گرافیک بازی‌های موبایل دانست و باید دید کمپانی‌های دیگری که برای سیستم‌عامل اندروید بازی تولید می‌کنند چه برنامه‌هایی برای رقابت با این بازی دارند.

حرکات و مکانیک‌های دو بازی

گیم پلی کالاف وارزون به نسبت کالاف موبایل هم از پیشرفت‌های چشمگیری برخوردار است. از این پیشرفت‌‌ها می‌توان به روان‌تر شدن گیم پلی و همچنین حرکات واقعی در بازی اشاره کرد. در بازی کالاف وارزون همه چیز متفاوت است و شما احساس می‌کنید واقعا در یک جنگ تمام عیار حضور دارید، زیرا تمام جزئیات از جمله حرکت بازیکنان، تغییر خشاب تفنگ و حتی حرکت خورشید در بازی از روی دنیای واقعی الهام گرفته شده است و سازندگان تلاش کرده‌اند تمامی اجزای بازی را به صورت کامل از دنیا واقعی بسازند.

اجرای بازی روی گوشی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای بازیکنان موبایلی دارای اهمیت است حجم بازی است. حجم بازی وارزون موبایل در شروع کم‌تر از کالاف موبایل است و شما می‌توانید بدون محدودیت این بازی را دانلود کنید. البته پس از عرضه‌ی بازی کالاف وارزون موبایل بازیکنان از ایرادات این بازی مانند داغ کردن تلفن‌های همراه و لگ و باگ‌هایی درون بازی ناراضی هستند. انتظار می‌رود این مشکلات در آینده‌ای بسیار نزدیک و با آپدیت‌های بازی رفع شود. بازی کالاف موبایل از این نظر تا زمان رفع این مشکلات گزینه‌ی بهتری برای تجربه است.

پس از عرضه‌ی بازی وارزون موبایل بعد از 2 سال انتظار با نظرات مثبت بسیار زیادی روبرو شد و بازیکنان زیادی به سمت این بازی حجوم آورده‌اند. بی‌شک وارزون موبایل انقلابی در صنعت بازی‌های موبایلی است و در آینده‌ای نزدیک جایگاه خود را میان بازی‌های موبایلی پیدا می‌کند همچنین باید دید شرکت‌های رقیب چه برنامه‌ای برای رقابت با این بازی دارند. اما باید در نظر گرفت بازی کالاف موبایل هم همچنان ارزش تجربه کردن را دارد و می‌تواند شما و دوستانتان را همچنان سرگرم کند.


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما