دسته بندی: مقاله‌ها و آموزش‌ها

نویسنده: تیم تحریریه هزارجم

  • - ستاره
  • 0 دیدگاه
  • 49 بازدید
  • 10 دقیقه

در این مطلب می‌خواهیم به ترفندهای بازی فورتنایت که نمی‌دانستید بپردازیم و شما را با ترفندهایی که توسط حرفه ای ها مورد استفاده قرار می گیرد آشنا کنیم. بازی فورتنایت یک اثر مهیج و پر رمز و راز است که در سال ۲۰۱۷ توسط ایپک گیمز منتشر شد. کنسول یا سیستم عاملی نیست که از این بازی بتل‌ رویال پشتیبانی نکند. فورتنایت آنقدری میان طرفدران در بین بازی‌ها به محبوبیت رسیده بود که سازندگان این اثر تصمیم بر این گرفتند برای اینکه بتوانند بر همین منوال حرکت کنند با شرکت‌های فیلم سازی مارول و دی سی همکاری داشته باشند تا بتوانند یک اثر بی چونه‌ و چرا به کاربران ارائه بدهند.

لازم به ذکر است که بدانید بازی فورتنایت در ۴ کشور کوبا، ایران، کره شمالی و سودان سوریه تحریم است و از این کشور‌ها پشتیبانی نمی‌کند ولی در صورتیکه نیاز به ویباکس این بازی داشته باشید از سایت هزارجم می توانید با خرید ویباکس فورتنایت این تحریم ها دور بزنید و از انجام بازی لذت ببرید.

ترفندهای بازی فورتنایت که نمی‌دانستید

فورتنایت یک بازی دارای پیچیدگی‌های خاص است همین دلیلی بر محبوبیت این بازی در بین بازی دوستان شده است. ترفند‌های زیادی در مپ‌های فورتنایت وجود دارد تا شما بتوانید بهترین عملکرد را در این بخش داشته باشید. برای اینکه بتوانید بهترین عملکرد را در بازی فورتنایت داشته باشید لازم است اول کلیات این بازی را شناخت تا بهتر ترفند‌های بازی فورتنایت بررسی کرد.

محبوب‌ترین بخش بازی فورتنایت

بتل رویال محبوب‌ترین بخش بازی فورتنایت به حساب می‌آید، در مپ بتل رویال بازی بازیکنان به صورت یک دسته‌ی ۱۰۰ نفره در یک جزیره برای بقای خود مبارزه می‌کنند. در حالت بتل رویال بازیکنان می‌توانند به صورت تک نفره، دو نفره یا اینکه به صورت گروه ۳ تا ۴ نفره در میدان نبرد حاضر شوند، اصلی‌ترین تفاوت و علت جذابیت بخش بتل رویال بازی فورتنایت فرود بدون اسلحه از اتوبوس بازی است، شما وقتی که از اتوبوس با چتر نجات به پایین می‌پرید هیچ سلاحی ندارید و باید در همان ابتدا برای زنده ماندن به دنبال سلاح بگردید، عرصه برای شما با کم شدن تعداد نفرات ثانیه به ثانیه کوچکتر خواهد شد همین علت سبب می‌شود تا صدای شلیک بیشتری در بازی برای از بین بردن هم بشنوید.

برنده بازی آخرین فرد باقی‌مانده است که توانسته از بین آن ۱۰۰ نفره زنده بماند، برای اینکه بتوانید بهترین عملکرد را در فورتنایت داشته باشید لازم است تا ترفندهای این بازی را دانست. برای راحتی و آسانی عملکرد در فورتنایت می‌توانید از ویباکس و یا خرید آفرهای بازی فورتنایت از پیشنهادات ویژه بازی جهت شکست دادن حریفان استفاده کنید.

شناخت مناطق بازی فورتنایت از ترفندهای بازی فورتنایت

مناطق بازی رو به خوبی بشناسید 

آگاهی محیطی یکی از ترفندهای مهم بازی فورتنایت است که بدون شک به کارتان می‌آید. بازی بتل رویال فورتنایت از ۱۸ منطقه در یک جزیره تشکیل شده است. هرچه زمان رو به پایان می‌رود این منطقه کوچک و کوچک‌تر می‌شود تا تمامی بازیکنان باقی مانده در منطقه‌ی مرکزی به هم برخورد کنند. شما اگر بتوانید در همان ابتدا Tilted Towers را به خوبی بررسی کنید و مناطق امن آن را بشناسید از دیگر بازیکنان جلوتر خواهید بود چرا که هرچه زمان بازی کاسته می‌شود بازیکنان باید به سمت این منطقه بیایند، حال اگر شما از این منطقه اطلاعات و آگاهی محیطی داشته باشید می‌توانید بهترین نتیجه را برای خود به ارمغان بیاورید.

پیش از هر چیز تمرین کنید

تمرین کردن یک عامل مهم برای پیشرفت بیشتر در تمامی عرصه‌ها است، بازی فورتنایت هم از این قضیه مستثنی نیست شما برای اینکه بتوانید هم خوب شلیک کنید هم خوب پناه بگیرید تا زنده بمانید لازم است تا تمرین کنید. پیش از شروع هر مسابقه شما در محوطه‌ای قرار می‌گیرید که با سلاح می‌توانید در آن تمرین کنید، این فرصت را از دست ندهید چرا که واقعا روی بازی شما تاثیر گذار خواهد بود، تمرین مکرر باعث می‌شود تا دست شما در عمل‌کردن در نقاط حساس سریع‌تر نسبت به رقبا شود، و اینکه شما پیش از شروع بازی بر همه چیز مسلط خواهید شد و به طور آمده مسابقه را شروع خواهید کرد.

عوامل زنده ماندن خود را اولویت‌بندی کنید

مهم‌ترین اصل در بازی فورتنایت زنده ماندن است پس شما باید اول بتوانید زنده بمانید تا به ادامه‌ی مسیر خود بپردازید، مواردی هستند که در فورتنایت باعث می‌شوند تا شما دیرتر در بازی کشته شوید. بعضی از این مواد به صورت مستقیم روی حال شما تأثیر گذار و موادی دیگر بخشی از آسیبی که دیده‌اید را برطرف می‌کنند‌. کیت پزشکی می‌توانند به شما جانی دوباره بدهد، باند و کیت پزشکی که در نوار سبز بالای صفحه‌ی فورتنایت وجود دارد اصلی‌ترین مواد جان دادن به شما است، شما با استفاده از این ‌کیت پزشکی ‌می‌توانید از نو به بازی ادامه دهید، معجون‌هایی ماندن Shield Potions و Small Shield Potions هم در نوار آبی بازی فورتنایت وجود دارد که می‌تواند تا حدی جان از دست رفته را به شما باز گردانند.

البته لازم به ذکر است که اگر شما بیش از یک دفعه از این معجون‌ها استفاده کنید سلامتی کامل را به شما باز می‌گردانند. معجون دیگر هم به نام Chug Jug وجود دارد که سلامتی کامل را به شما باز می‌گرداند فقط باید توجه داشته باشید که در مکانی از این معجون استفاده کنید که خطری شما را تهدید نکند چرا که مصرف این معجون ۱۵ ثانیه طول خواهد کشید تا شما را به سلامتی کامل و تعمیر سپرهای دفاعی‌یتان برساند. معجون Slurp Juico هم فراموش نکنید که استفاده از این معجون در هر ثانیه یک امتیاز به سلامتی شما می‌افزاید کل این فرایند نهایتا ۲۵ ثانیه به طول می‌انجامد.

سلاح های بازی فورتنایت

کلنگ را فراموش نکنید

یکی دیگر از کلیدی‌ترین ترفندهای بازی فورتنایت استفاده از کلنگ در فورتنایت در بازی است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا یک بازی تفنگی باید نیاز به کلنگ داشته باشد؟ این گلنگ نقش زیادی در ادامه‌ی مسیر شما در بازی فورتنایت دارد چرا که با استفاده از آن می‌توانید منابعی فراوان بدست آورید. از همان ابتدا که بازی را شروع کردید هرچه را که بر سر راه‌تان دیدید تخریب کنید از درخت گرفته تا ساختمان چرا که شما با تخریب آن‌ها منابع چوبی و سنگی برای ساخت شیلد دفاعی و رمپ بدست می‌آورید. کلنگ را در بازی فراموش نکنید چون که یکی از مهمترین عوامل دفاع شما در برابر حمله‌ی دشمنان بستگی به مقدار فعالیتی که شما با کلنگ داشته‌اید تا منابع بدست آورید.

شیلد دفاعی را فراموش نکنید

بی‌شک برای زنده ماندن در نبردهای پر تنش لازم است تا برای خود یک سپر دفاعی داشته باشید. یکی دیگر از ترفندهای مهم بازی فورتنایت که به زنده ماندن شما در بازی کمک می‌کند ساخت و ساز است. شما در شروع بازی ابتدا باید این تمرین را داشته باشید که بتوانید به بهترین شکل در فورتنایت ساخت و ساز داشته باشید، تمرین کنید تا بتوانید سریع‌تر دور شخصیت خود در بازی شیلد دفاعی و رمپ بسازید. این تمرین را به طور مکرر تکرار کنید تا دست شما در این عمل سریع شود. فراموش نکنید دفاع از خود مهم‌ترین عاملی است که به زنده ماندن شما در بازی کمک خواهد کرد.

کاربرد هر ابزار را بدانید

بازی فورتنایت یک بازی هست که پر از ابزارهای مختلف، در اقسا نقاط آن پخش است. اگر شما بدانید که بهترین مکان استفاده از این ادوات چه زمانی است نصف راه را برای پیروزی گذرانده‌اید. یکی از این ابزارها که به شکلی جالب و کمدی طراحی شده نارنجک Boogie Bomb است، زمانی که شما این نارنجک را استفاده کنید حریفتان در زمانی پنج ثانیه‌ای به حالت رقص در می‌آید و در این زمان پنج ثانیه‌ای هیچ واکنشی نمی‌تواند به شما نشان دهد، همین دلیل باعث می‌شود تا شما بتوانید در کسری از ثانیه به کار او در فورتنایت پایان دهید.

این نارنجک مخصوص حملات بوده، نگران چیزی نباشید چون فورتنایت فکر دفاع را هم برای شما کرده است فقط کافیست تا شما نارنجک Port A Fort را پرتاب کنید تا یک قلعه‌ی مستحکم جلوی شما کشیده شود تا بتوانید در برابر حمله‌ی دشمنان جان خود را حفظ کنید. اگر به دنبال مسیری هموار و با شبیه خون هستید بهتر است نارنجک Impulse Grenade را در دستور کار خود قرار دهید، چرا که این نارنجک هر چه را که سر راهش قرار بگیرد درب و داغان خواهد کرد و مسیری هموار برای ادامه‌ی راه برای شما فراهم می‌کند.

نقاط ضعف و قدرت اسلحه‌های فورتنایت

نقاط ضعف و قدرت اسلحه‌ها را بدانید

بیش از هر سلاحی شما یک کمان همیشه همراه‌تان دارید که از تیر نامحدود برخوردار است و شما می‌توانید تا هر چقدر که می‌خواهید شلیک کنید، نقطه‌ی مثبت این کمان همان تیر نامحدود آن است. اما نقطه‌ی ضعف کمان بازی فورتنایت این است که آنقدری از سلامتی حریف کم نمی‌کند، به اصطلاح بازی فقط یک خط کوچک به روی دشمن می‌اندازد. سلاح‌های زیادی در بازی فورتنایت هستند که هرکدام کاربرد و مکان استفاده خود را دارند هر کدام از این سلاح‌ها دارای نقاط قوت و ضعفی هستند.

بهترین انتخاب برای حمله به دشمنان نزدیک استفاده از شاتگان است چرا که با یک تیر کار را تمام می‌کند، فراموش نکنید که وقتی شاتگان به دست هستید در جای خود ساکن نمانید و مدوام در حال حرکت باشید چرا که شاتگان وقتی یک تیر شلیک می‌‌کند برای شلیک بعدی نیاز به زمان دارد اگر شما در جای خود ساکن باشید حریف می‌تواند شما را مورد هدف قرار دهد. اگر شما بازیکنی هستید که علاقه‌ای به حملات نزدیک ندارید و دوست دارید با یک شلیک به کار دشمن خود پایان دهید بهترین انتخاب برای شما اسنایپ است، یک شلیک بی‌ چون و چرا برای هدشات کردن، این را هم فراموش نکنید که اسنایپ بدترین انتخاب برای حملات نزدیک است.

ساب ماشین گان‌ها هم انتخاب خوبی برای سریع‌تر شلیک کردن است اما برای هدف‌های دور بی کاربرد هستند. اگر به دنبال یک تفنگ بی‌نقص هستید که هم در درگیری‌های نزدیک به کار شما بیاید هم در درگیری‌های دور، به سراغ اسلحه‌های Assault Rifles بروید تا کار را برای شما همه جوره در بیاورند. سلاح‌های Rocket Launchers و Grenade Launchers را فراموش نکنید چرا که با آن‌ها هم می‌توانید حریف و هم پناهگاه آن را با یک پرتاب دقیق به هوا بفرستید، این دو موشک‌انداز بهترین سلاح برای تخریب سد دفاعی دشمن به شمار می‌آید. سلاح‌های Pistols را هم می‌توانید در مواقعی که فاصله‌ی شما با دشمن در حالت متعادل و متوسط قرار دارد استفاده کنید، ضعف این سلاح‌های دستی در سرعت شلیک است که همین دلیل شاید علتی بر کشته شدن شما شود.

از ابتدا حمله را شروع کنید

اگر شما یک گیمر باشید می‌دانید که پیروزی در حمله است نه این که یک گوشه پناه بگیرید تا دشمن به شما حمله کند. اگر از همان ابتدا حمله را شروع کنید می‌توانید به اندازه کافی بار خود در فورتنایت ببندید. همان طور که می‌دانید بازیکنان وقتی در جزیره فرود می‌آیند سلاحی ندارند اگر شما سریع عمل کنید و بتوانید صاحب سلاح شوید بهترین فرصت است تا با استفاده از آن سلاح تعدادی از دشمنان خود که ضعیف عمل کردن و نتوانستند سلاحی پیدا کنند را از بازی حذف کنید.

هدفون را فراموش نکنید

هدفون را جدی بگیرید چرا که می‌توانید با آن تصمیم درستی بگیرید. با داشتن هدفون در گوش‌هایتان می‌توانید صدا را به خوبی بشنوید که از کدام طرف صدای تیر و شلیک آماده است یا بازیکنان از کدام طرف به سمت شما می‌آیند. با داشتن هدفون صدای با کیفیت‌تری نسبت به بدون هدفون بودن دریافت می‌کنید همین علتی می‌شود تا شما بتوانید بهترین تصمیم را اخذ کنید.

بهترین آیتم های بازی فورتنایت

بهترین آیتم را انتخاب کنید

بشناسید که کدام آیتم در چه لحظه‌ای برای شما مناسب است. اگر این موضوع را به خوبی درک کرده باشید می‌توانید از یک آیتم معمولی مانند یک آیتم کمیاب استفاده کنید. اگر درست در بازی تفکر کنید بهترین انتخاب را خواهید داشت باید درست در لحظه تصمیم بگیرید که آیا این لحظه من به کیت پزشکی نیاز دارم یا به معجون‌های بازی، تصمیم درست بگیرید که در این شرایط چه سلاحی برای من کاربردی‌تر است تا بهترین نتیجه ‌را بگیرید، فراموش نکنید که برای هر شرایط شما باید ابتدا به فکر سلامتی خود باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای خودتان در شرایط وخیم بازی بگیرید.

از بازیکنان فراری نگذرید

برای این که بتوانید رتبه‌ی خوبی بدست بیاورید باید کیل خوبی در بازی گرفته باشید، یکی از راهی که میشه کیل خود را افزایش داد کشتن بازیکنان فراری است که آسان‌تر نسبت به بقیه بازیکنان هستند. به این دلیل که آن بازیکنان یا مقدار ناچیزی از سلامتیش باقی مانده یا سلاح خوبی ندارد که در برابر حمله‌ی شما مقابله کند. به همین دلیل شما یک فرصت خوب دارید تا بتوانید آمار کیل خود را افزایش دهید.

نشسته راه رفتن را فراموش نکنید

اگر قصد شما غافلگیر کردن حریف است بهتر است که در حالت ایستاده به آن نزدیک نشوید. چرا که اگر بازیکن حریف از هدفون استفاده کنند صدای پای شما را تشخیص می‌دهد و می‌فهمد که شما از کدام سمت به آن نزدیک شده‌اید اما اگر در حالت نشسته به آن نزدیک شوید نمی‌تواند صدای پای شما را تشخیص دهد و با همین روش شما می‌توانید آن را غافلگیر کنید. یکی دیگر از راه‌های غافلگیری استفاده از آیتم‌های بازی است که می‌توانید با ویباکس فورتنایت آن‌ها را خریداری کنید.

حرکات جدید را فراموش نکنید

شما با یه بازی طرف هستید و قصد شما لذت بردن از بازی است تا به یک هیجان برسید و آدرنالین ترشح کنید. برای اینکه بتوانید در بازی فورتنایت یه پلیر همه فن حریف باشید باید به خودتان اجازه دهید تا همه‌ی حرکات و آیتم‌های بازی را امتحان کنید تا چیز ناشناخته‌ای برای شما در بازی نباشد. با انجام این کار شما می‌توانید خودتان را به یک پلیر خوب و با رنک بالا در بازی فورتنایت معرفی کنید.

آموزش فورتنایت

آموزش فورتنایت ببینند 

بدون شک شما در هر کاری اگر آموزش ببینید دچار بیشرفت خواهید شد بازی فورتنایت هم از این قضیه مستثنی نیست، یکی دیگر از ترفندهای مهم بازی فورتنایت دیدن ویدئوهای آموزشی بازیکنان برتر فورتنایت است که به صورت استریم لایو در یوتیوب و توییچ به نمایش گذاشته می‌شود. اگر می‌خواهید شما هم به آن سطح برسید خوب تماشا کنید که این بازیکنان چگونه عمل می‌کنند، به عنوان مثال در زمان حمله‌ی حریف چه واکنشی نشان می‌دهند یا این که چگونه به حریف خود حمله می‌کنند. دقت کنید و آن حرکات را مو به مو در بازی خود اجرا کنید پس از چندین مرحله تمرین بدون شک متوجه پیشرفت خود خواهید شد.

از مرگ خود درس بگیرید 

پس از هر بار مردن در بازی به بخش تنظیمات بازی بروید و در منوی اصلی Replay System را فعال کنید. انجام این عمل باعث می‌شود تا شما علت مرگ خود را بفهمید‌. برای مثال شما دارید در محوطه‌ای حرکت می‌کنید که به ناگهان کشته می‌شوید. به سراغ این بخش می‌روید، Replay System به شما علت مرگ را نشان می‌دهد. برای مثال به شما نشان می‌دهد که در تله‌ی که یکی از بازیکنان قرار داده است افتاده‌اید. این بخش تمام حرکات شما را ثبت می‌کند و به شما نشان می‌دهد که چه دلایلی باعث مرگ شما شده است. با استفاده از این بخش می‌توانید بیشتر به تله‌های حریف در زمین بازی پی ببرید تا کمتر به دام آن‌ها بی‌افتید.

انتخاب زمان درست برای حمله و عقب‌نشینی

فرض کنید که شما در یک میدان جنگ واقعی حضور دارید چه تصمیماتی می‌گیرید. یکی از مهم‌ترین ترفندهای بازی فورتنایت تصمیم به موقع برای حمله به دشمن و عقب‌نشینی از آن است. اگر شما بتوانید این تصمیم را به خوبی بگیرید تا حد معقولی راه پیروزی را رفتید. فرض بر این داشته باشید که سلامتی شما کامل است و گروهی از بازیکنان درگیر هستند و متوجه حضور شما در آن منطقه نیستند، این بهترین فرصت است تا شما بتوانید از نفرات بازی بکاهید و به کیل‌های خود اضافه کنید. حال اگر شما وضع سلامتی خوبی ندارید و اگر می‌دانید که در درگیری شرکت کنید ممکن است کشته شوید این ریسک را نپذیرید چرا که بهتر است عقب نشینی کنید.

اهمیت بازی در ارتفاع بالا فورتنایت

در ارتفاع بالا مبارزه کنید

یکی دیگر از نکات مهم بازی فورتنایت مربوط به حملات در ارتفاع بالا است، با این کار هم شما در تیررس حریف کمتر می‌آیید هم اینکه شانس این را دارید تا حریفتان را هدشات کنید. بهترین کار این است که دور خود یک دیوار دفاعی بچینید، هنگامی که نیاز است به بازیکنان حمله کنید از روی آن دیوار بازیکنان را مورد هدف قرار دهید و زمانی که سلامتی شما کم شده است می‌توانید در آن شیلد دفاعی بمانید تا از معجون‌های انرژی استفاده کنید.

درخت‌های بازی را کامل از بین نبرید

این نکته‌ی مهم را فراموش نکنید که برای اینکه منابع چوبی را بدست آورید یک درخت را به طور کامل قطع نکنید، به جای این کار به سراغ چند درخت بروید و منابع خود را از آن‌ها تامین کنید. چرا که قطع کامل درختان باعث می‌شود تا پوشش گیاهی بازی کم شود و همین سبب می‌شود تا شما از راه دور هم توسط دشمنان دیده شوید. پس بهتر است که برای جمع‌آوری منابع به سراغ چند درخت به جای یک درخت بروید.

آیتم‌های کمیاب را بشناسید

مهم‌ترین ترفندهای بازی فورتنایت به اینجا ختم نخواهد شد چرا که شما باید بشناسید که کدام سلاح یا آیتم ارزش بیشتری دارد. سلاح‌ها و آیتم‌های دارای رنگ بندی برای سطح ارزش هستند. خاکستری کمترین ارزش را در میان رنگ‌ها دارد و بدین ترتیب رنگ‌های سبز، آبی، بنفش و طلایی ارزش بیشتری دارند. اگر شما در دستتان یک اسلحه با درجه‌ی کمیابی سبز داشتید و یک سلاح با رنگ بنفش دیدید آن را بی‌اندازید و آن سلاح را بردارید چون قابلیت‌های آن سلاح بیشتر است و بهتر می‌تواند به شما کمک کند.

ترفندهای حرفه ای بازی فورتنایت

دوباره تمرین کنید

بعد از گذراندن تمام این ترفندها دوباره به سراغ تمرین بیاید چون آنقدری دنیای بازی فورتنایت بزرگ است که نمی‌شود با چند بار انجام دادن چند ترفند به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شد. بازی فورتنایت هر لحظه در حال اضافه کردن پلیرهای جدید به خود است و به طور مداوم در حال بروزرسانی همین دلایل باعث می‌شود تا سطح‌های بازیکنان به طور مداوم در حال تغییر باشد. پس بهتر است همیشه در حال تمرین کردن باشید تا بتوانید به بهترین خود در فورتنایت برسید.

فراموش نکنید که این‌ها تعدادی از ترفندهای بازی بود که به شما کمک می‌کند تا به بازیکن بهتری تبدیل شوید، ۵۰ درصد دیگه‌ی کار هم علاقه و استعداد شما در بازی‌های تیراندازی در سبک بتل رویال است که کار را به پایان می‌رساند. تلاش و استمرار را فراموش نکنید تا اینکه بتوانید به پلیرهای جهانی در فورتنایت نزدیک شوید. و در آخر اگر می‌خواهید با انجام این ترفند‌ها به یک بازیکن خوب تبدیل شوید لازم است تا از ویباکس فورتنایت در شرایط ضروری استفاده کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما