دسته بندی: صفر تا صد بازی کلش رویال

نویسنده: پشتیبانی هزارجم

 • - ستاره
 • 0 دیدگاه
 • 1.6k بازدید
 • 3 دقیقه

اگر بازی جذاب کلش اف کلنز و استودیوی سوپرسل را می‌شناسید، احتمالا اسم دیگر بازی این استودیو، یعنی کلش رویال را نیز بشناسید. کلن در کلش رویال نقش مهمی را دارد. برای ساخت کلن و عضویت در آن باید نقش‌های مهم و تنظیمات آن را بشناسید.

با ساخت قبیله در این بازی به جنگ قبایل دیگر می‌روید و امتیاز و کارت هدیه دریافت می‌کنید. این بازی گیم‌پلی سریعی دارد و برای جنگ با رقبا و قبایل دیگر هیچ محدودیتی ندارید. در این مطلب با انواع کلن، نقش‌ها و تمام اطلاعات لازم در مورد قبایل آشنا خواهید شد. در ادامه همراه ما باشید تا با ساخت کلن خود به جنگ قبایل بروید.

خرید جم کلش رویال و آفرهای این بازی با ارزانترین قیمت در معتبرترین سایت ایرانی امکان‌پذیر می‌باشد.

معرفی انواع کلن در کلش رویال

برای ساختن کلن (قبیله) باید نکاتی را بدانید. هزینه درست‌کردن یک قبیله 1000 طلا است. قبل از ساخت کلن باید برخی تنظیمات را یاد بگیرید. با انجام این تنظیمات، نام، توضیحات، نشان و نوع قبیله خود را انتخاب کنید.

قبل از ساخت کلن در بازی کلش رویال، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

انواع کلن های کلش رویال

Invite only: این نوع قبیله فقط بازیکنانی حق ورود دارند که درخواست عضویت داده باشند. در این کلن هر بازیکنی با هر تعداد جوایز می‌تواند عضو شود.

Open: این قبیله کاملا برای بازیکنان باز است. البته در صورت داشتن حدقل جوایز لازم بازیکنان می‌توانند وارد شوند.

Closed: هیچ بازیکنی حق ورود ندارد! فقط بازیکنی می‌تواند وارد شود که دعوت شده باشد.

Clan badge

نشان قبیله فقط با نظر و اراده رهبر قبیله تغییر می‌کند.

Clan name

در انتخاب نام قبیله خیلی دقت کنید. نام کلن در کلش رویال بعد از انتخاب و تایید، قابل تغییر نیست. قبل از تایید نام قبیله بررسی‌های لازم را انجام دهید.

Clan description

در این قسمت علایق و توضیحات قبیله مشخص می‌شوند. بازیکنان را با توجه به این توضیحات وارد کلن کنید.

معرفی 4 نقش اصلی کلن در کلش رویال

در انواع کلن در کلش رویال 4 نقش اصلی وجود دارد؛ رهبران، اعضا، بزرگان و کولیدرها. در ادامه با نقش هرکدام از آنها آشنا می‌شویم.

رهبران (Leaders)

این نقش سازنده کلن و در واقع همه‌کاره آن است. البته رهبر می‌تواند نقش خود را تنزل دهد و بازیکن دیگری را به این مقام ارتقا دهد. نقش رهبر مشابه کولیدر است با این تفاوت که رهبر می‌تواند همه را با لگد بزند و تنزل دهد!

اعضا (Members)

وقتی وارد یک کلن در کلش رویال می‌شوید، در واقع عضو آن شده‌اید. اگر فقط عضو یک قبیله هستید، متاسفانه هیچ امتیازی خاصی ندارید. فقط می‌توانید سایر اعضا را تشویق کنید یا ارتقا دهید. در این نقش نمی‌توانید تنظیمات قبیله را تغییر دهید.

بزرگان (Elders)

اگر نقش Elder را دارید، می‌توانید به اعضا لگد بزنید، اما نمی‌توانید آنها را ارتقا دهید. ورود بازیکنان به قبیله را می‌پذیرید، اما حق تغییر تنظیمات قبیله را ندارید.

کولیدرها (Co-leaders)

نقش کولیدر تقریبا مثل رهبر است. تفاوت نقش این دو در این است که کولیدر نمی‌تواند رهبر را به بزرگان تنزل دهد. اگر این نقش را در بازی کلش رویال دارید، می‌توانید اعضا و بزرگان را لگد بزنید و ارتقا یا تنزل دهید. این امکان را دارید که بازیکن دعوت کنید و تنظیمات قبیله را تغییر دهید.

نقش‌های مهم کلش رویال

نقش‌های مهم کلن در کلش رویال

چگونه از یک کلن خارج شویم؟

نحوه خروج از یک کلن در کلش رویال آسان است. فقط کافیست برای خارج‌شدن مراحل زیر را دنبال کنید:

 • روی نشان قبیله‌ای که عضو آن هستید کلیک کنید. این علامت سمت راست بالا قرار دارد
 • سپس روی نام قبیله خود که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید
 • بعد از کلیک روی نام قبیله روی گزینه خروج کلیک کنید و خارج شوید

بعد از ترک یک کلن در این بازی، عضو یک قبیله دیگر می‌شوید. اگر عضو طایفه دیگری شدید، به مدت دو ساعت و نیم حق دریافت کارت هدیه و معامله را ندارید.

تروفی‌های قبیله در بازی کلش رویال

تعداد تروفی‌های کلن در کلش رویال براساس تروفی‌های تمام اعضا محاسبه می‌شود. این تروفی‌ها با Clan Ward متقاوت هستند. تروفی قبیله با تعداد رتبه‌های تک‌تک بازیکنان سنجیده می‌شود. این تروفی یا جام‌ها اینگونه اهدا می‌شوند:

 • رتبه 1 تا 10: 50 درصد از تروفی‌های آنها
 • رتبه 11 تا 20: 25 درصد از تروفی‌های آنها
 • رتبه 21 تا 30: 12 درصد از تروفی‌های آنها
 • رتبه 31 تا 40: 10 درصد از تروفی‌های آنها
 • رتبه 41 تا 50: 3 درصد از تروفی‌های آنها

[caption id="attachment_44114" align="aligncenter" width="1080"]تروفی های کلش رویال تروفی های کلش رویال[/caption]

جنگ‌های کلن در کلش رویال (Clan Wards) چگونه انجام می‌شوند؟

در ادامه با نحوه و شرایط جنگ‌های قبیله‌ای (Clan Wards) در این بازی آشنا می‌شویم:

 • کلن‌ها ممکن است برای گرفتن جوائز و غنائم جنگی با سایر قبیله‌ها وارد جنگ شوند.
 • هر جنگ در این بازی به مدت 4 تا 5 هفته و هر هفته River race ادامه خواهد داشت.
 • در هر جنگ حداقل تعداد شرکت‌کنندگان 10 نفر است و حداکثر 50 بازیکن منحصربه‌فرد می‌توانند شرکت کنند.
 • در جنگ قبایل با 5 قبیله مختلف وارد جنگ می‌شوید و با بازیکنان تصادفی بازی می‌کنید.
 • شما باید 4 دک با کارت‌های منحصربه‌فرد ایجاد کنید و حق ندارید این کارت‌ها را در سراسر دک‌ها تکرار کنید. این کارت‌ها براساس سطح شما تعیین می‌شوند، بنابراین از بالاترین کارت‌هایی که دارید استفاده کنید.
 • در جنگ‌های قایقی هدف از بین بردن برج‌های دفاعی حریف است. این نبردها راه خوبی برای امتیاز گرفتن نیستند. فقط در صورتی که سایر قبیله‌ها از قایق استفاده کردند، شما هم قایق‌های دفاعی را راه‌اندازی کنید.
 • اگر بازیکن حرفه‌ای نیستید، عضو قبیله‌ای شوید که پیروزی‌های زیادی را در نبردها کسب کرده‌اند. با این کار امتیازها و کارت‌های خوبی دریافت می‌کنید.

آشنایی با جنگ‌های قبیله‌ای کلش رویال

آشنایی با جنگ‌های قبیله‌ای کلش رویال

کلام آخر

در این مطلب با اطلاعات لازم در خصوص انواع کلن در کلش رویال آشنا شدید. بعد از شناخت انواع قبایل و نقش‌های کلن در کلش رویال، آماده نبرد با حریفان شده‌اید. شناخت نقش در قبیله‌ای که عضو آن هستید برای ادامه بازی بسیار مهم است. هر نقش اختیار خاص خود را دارد و بعضی نقش‌ها، مثل لیدر و کولیدر اختیارات بیشتری نسبت به بقیه دارند.

با شناخت جنگ‌هایی که بین قبایل رخ می‌دهد، می‌توانید نحوه مبارزه خود را انتخاب کنید. نقش و هدفی که در هر قبیله دارید، برای پیروزی و کسب امتیازهای بیشتر تعیین‌کننده هستند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما