در بخش اول ترفندها و نکات مهم بازی پابجی موبایل ، بخشی از اساسی ترین نکات بازی را که رعایت آنها برای تجربه بهتر از بازی الزامیست را بررسی کردیم. در نیز به ادامه ترفندهای بازی PUBG پرداخته و سعی خواهیم کرد تمام اصولی را که به بهبود سبک بازی شما کمک می‌کند، پوشش دهیم.

ترفندها و نکات بازی های سبک بتل رویال اصولا به دو بخش تقسیم می‌شوند. بخش اول نکات و ترفندهای داخل و حین بازی و اصول کلی بازی های شوتر است. بخش دوم مربوط به استفاده از تنظیمات و امکانات خاص بازی پابجی موبایل است. در سری پست های <ترفندهای بازی پابجی موبایل> به هر دو بخش پرداخته ایم. ادامه مطلب را با ما باشید.

نکات مهم بازی پابجی موبایل

نکات مهم بازی پابجی موبایل برای حرفه ای شدن

در ادامه مقاله قبلی، ترفندهای بازی پابجی موبایل در رابطه با اصول بازی و نکات مهم حین بازی را ادامه خواهیم داد.

سد کردن مسیر و کمین برای دشمنان

این ترفند از ترفندهای بازی پابجی موبایل در مپ هایی قابل اجراست که در آنها پل یا گذرگاه باریکی وجود دارد. در صورتی که این مسیرها مسیر اصلی باشد بهتر است، زیرا مسدود کردن آنها حریف را کاملا زمین گیر و سردرگم  می کند.

برای مسدود کردن مسیر از وسایل نقلیه و ماشین های مختلف بازی استفاده کنید. با قرار دادن هر وسیله نقلیه در مسیر می‌توانید راه  را ببندید و سپس حتی می توانید آن وسیله را منفجر کنید تا قابل جابه‌جایی نباشد. البته حواستان باشد که در محل امنی نسبت به دایره منطقه امن قرار داشته باشید تا برای جابه‌جایی به وسیله نقلیه احتیاج نداشته باشید. بعد از این کار، در گوشه یا بروی یک بلندی کمین کنید و منتظر بازیکنان دیگر بمانید. وقتی دشمن برای عبور از این مسیر استفاده کند راه را بسته می بیند و حالا شما می توانید با شلیک های دقیق آنها را غافلگیر کرده و از پای دربیاورید.

دقت به نشانه های موجود در محیط اطراف از نکات مهم بازی پابجی موبایل

از اساسی‌ترین و پایه‌ای ترین ترفندهای بازی پابجی موبایل این است که وقتی درحال گشت در منطقه ای هستید، حواستان به نشانه‌های محیطی باشد. اگر به ساختمانی برخوردید که درهایش باز است. مشخص است که قبل از شما کسی آنجا بوده است. احتمالش وجود دارد که بازیکن یا بازیکنانی هنوز آنجا باشند. پس با احتیاط و بدون ایجاد سر و صدا نزدیک شوید.

نکته دیگر از نکات مهم بازی پابجی موبایل از علائم محیط، وجود جعبه سبز رنگ چشمک زن روی زمین است. پس از کشته شدن بازیکنان، تجهیزات آنها به صورت جعبه ای روی زمین می‌افتد. این جعبه تا ۱ و نیم دقیقه با رنگ سبز چشمک میزند. پس اگر به چنین جعبه ای برخوردید عجله نکنید!! چون به تازگی درگیری رخ داده و شاید دشمنی در کمین جعبه باشد پس کمین کنید و به احتمال زیاد شانس افزایش تعداد کیلهایتان را خواهید داشت.

وجود ماشین کنار یک ساختمان، وجود یک ماشین منفجر شده، وجود دود در محیط (دودزا) و … از نکات مهم بازی PUBG موبایل در نشانه های محیط هستند.

استفاده از نارنجک، مولوتوف و دودزا در لحظات آخر بازی

ترفندهای بازی پابجی موبایل در لحظات پایانی بازی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. زمانی که به آخر بازی می‌رسید و منطقه امن بازی بسیار کوچک می‌شود، معمولا اکثر بازیکن‌ها در خانه‌ها کمین می‌کنند. در این مواقع بهترین ترفند پرتاب نارنجک یا دودزا و مولوتف به داخل خانه‌ها است که می‌تواند بسیار مفید باشد.

نکته: سعی کنید هنگام پرتاب نارنجک یا مولوتوف، آنها را کمی بیشتر در دست خود نگه دارید تا به محض افتادن در خانه منفجر شود و به حریف فرصت فرار ندهد. درضمن اگر نارنجک و مولوتوف را به سمت در خانه پرتاب کنید، می‌توانید قابلیت پنهان شدن پشت در را از حریف بگیرید.

پنهان شدن در بوته‌ها می‌تواند بسیار مفید باشد!!

در همه لحظات بازی، نکات مهم بازی پابجی موبایل را باید به خاطر داشته باشید چون این نکات شما را از ابتدا تا انتها یاری می‌کنند. شاید فکر کنید ایده پنهان شدن در بوته‌ها شما را به کشتن می‌دهد. اما همیشه اینطور نیست و در نقشه‌هایی مانند سانهوک و نقشه معروف ارانگل که محیطی سرسبز دارند،  در فرار از مخمصه‌ها می‌توانید در بوته‌ها پنهان شوید. فقط دقت داشته باشید اگر بازیکن روبرو حرفه‌ای باشد می‌تواند به راحتی شما را پیدا کند؛ اما در هر صورت پنهان شدن در بوته‌ها می‌تواند کار را برای حرفه ای ها هم سخت کند و به شما فرصتی برای خشاب گذاری و دفاع از خود بدهد.

نکته: دقت داشته باشید که هیچوقت حین خوابیدن در بوته‌ها دیده نشوید و فقط در درگیریهای نزدیک از بوته ها استفاده کنید چون تبدیل به یک هدف آسان می‌شوید. اگر از راه دور مورد هدف قرار گرفته اید اصلا و به هیچ‌وجه پشت بوته ها قایم نشوید چون کاملا بی فایده است و احتمالا بازیکن حریف اصلا بوته ای در آنجا نمی‌بیند. همچنین طبق نکته ابتدایی در بخش اول ترفندهای بازی PUBG، لباس‌های شما در نقشه های متفاوت نقشی تاثیرگذار در موفقیت شما در پنهان شدن دارند.

از نارنجک دودزا از نکات مهم بازی پابجی موبایل

این نکته یکی از نکات مهم بازی پابجی موبایل است که بسیاری از افراد به آن دقت نمی‌کنند. اکثر بازیکن ها حتی نارنجک‌های دودزا بر نمی‌دارند و تنها به نارنجک‌های معمولی اکتفا می‌کنند. اما مثلا اگر شما از راه دور مورد هدف قرار گرفته شده‌اید از آن جایی که نارنجک‌های دودزا می توانند تقریبا ۱۰ متر را پوشش دهند، استفاده از آن‌ها می تواند شما را از این تله نجات دهد.در این شرایط جتی می‌توانید با استفاده از دو یا سه دودزا خود را به یک منطقه امن برسانید.

نکته: دقت داشته باشید که نارنجک دودزا تقریبا ۱۰ ثانیه برای تولید دود زمان لازم دارد. همچنین درصورت پرتاب آن به داخل ساختمان، اگر صدای تیراندازی شنیدید کمی صبر کنید. دشمن شما احتمالا دارد به داخل دود شلیک می‌کند و احتمال برخورد آنها به شمت وجود دارد پس منتظر خشاب گذاری او باشید.

نکات مهم بازی پابجی موبایل

در هنگام شنا زیر آب تیراندازی کنید

اگر از بازیکنان بازی کالاف دیوتی موبایل هستید حتما بارها از این شگرد استفاده کرده اید. به یاد داشته باشید برخلاف بازی کالاف دیوتی موبایل، در پابجی نمی‌توانید زیر آب تیراندازی کنید!! پس باید مراقب اطرافتان هنگام شنا کردن باشید و حتی‌الامکان از شنا کردن بپرهیزید مگر اینکه واقعا مجبور باشید. سعی کنید از مسیر دیگری بروید حتی اگر راه ما را دورتر کند!! در بازی پابجی موبایل در آب بودن مساوی طعمه بودن است.

هنگام درگیری بی حرکت نمانید (از حرفه ای ترین ترفندهای بازی پابجی موبایل)

این ترفند از ترفندهای بازی PUBG در اکثر طول بازی به شما کمک می‌کند. دقت داشته باشید هنگام درگیری بی حرکت ماندن، شما را به یک هدف ثابت و راحت برای حتی یک بازیکن معمولی خواهد کرد. در درگیری های نزدیک کمی جابه جا شدن به طرفین باعث می‌شود هدف گیری دشمن بسیار سخت شود. درضمن دقت داشته باشید هیچوقت در یک مسیر چرکت نکنید و حرکاتتان را زیگزاگی و راندم انجام دهید تا قابل پیش بینی نباشید. علاوه بر درگیری های نزدیک، در پابجی همیشه یک تعداد از بازیکن ها با اسنایپر بازی می‌کنند. بسیاری از این بازیکن ها به اندازه‌ای حرفه ای هستند که درصورت ثابت ماندن و یا حرکت در خط مستقیم با یک شلیک به سر شما، شما را از پا در خواهند آورد.

در بازی تیمی استراتژیک عمل کنید

در بازی های تیمی اولین نکته از نکات مهم بازی PUBG موبایل ، تشکیل تیم با دوستانتان است. اگر تیم شما از دوستان شما تشکیل شده باشد، بعد از چند بار بازی می‌توانید غیرقابل شکست شوید. چند تا تاکتیک را باهم تمرین کنید و چند نکته را  رعایت کنید تا موفقیت شما تضمین شود. در زیر چند استراتژی از ترفندهای بازی پابجی موبایل در بازی تیمی را برای شما آماده کرده ایم.

استراتژی‌های بازی تیمی

  • یکی از افراد تیم اسلحه ای پر سروصدا انتخاب کند و داخل یک ساختمان شروع به تیراندازی کند. سایر افراد بالای ساختمان‌های مجاور کمین کنند. مطمئنا صدای شلیک بازیکنان بسیاری را به سمت ساختمان خواهد کشاند. از شکار آنها لذت ببرید.
  • در صورت فرود یا قرار داشتن در مناطق مسکونی استراتژی بالا را انتخاب کنید. ولی در کل دربازی تیمی از شهرها و ساختمانها دوری کنید!! بهترین مکان برای بازی های تیمی فضاهای باز است. همیشه بالای یک تپه یا ساختمان بلند را انتخاب کنید و چهار جهت را پوشش دهید. اینکار شما را از خطر درگیری های ناخواسته دور نگه می دارد.
  • در لحظات نزدیک شدن به انتهای بازی، تاکتیک بالا را در کنار مرز منطقه بازی انجام دهید تا بازیکنانی را که دست و پای خود را گم کرده و به سرعت وارد منطقه آبی می‌شوند را شکار کنید. دقت کنید انتخاب منطقه با ارتفاع بالا، شما را از تیررس اسنایپر ها در امان نگه می‌دارد.
  • از نکات مهم بازی PUBG موبایل در بازی تیمی این است که برای جابه جایی همیشه از وسیله نقلیه استفاده کنید. حتی در صورت امکان دو وسیله نقلیه داشته باشید. رانندگی در دشت های باز، در نزدیکی مرز منطقه آبی شما را قادر خواهد کرد بدون هیچ زحمتی بازیکنان را زیر بگیرید. داشتن دو ماشین امکان فرار دشمن را به صفر می‌رساند.
  •  هیچ وقت فاصله خود را با یکدیگر زیاد نکنید. در صورت نیاز می‌توانید به دو گروه ۲ نفره تقسیم شوید و به جستجو در منطقه ای کوچک مشغول شوید. در صورت جدا شدن از هم، کل تیم به خطر می‌افتد و مزایای بازی تیمی را از دست خواهید داد.
  • درصورت زخمی شدن یکی از افراد تیم، به صورت تیمی او را مداوا کنید. یک نفر مغول مداوا شود و دو نفر دیگر منطقه را بپایند. درضمن در همه درگیری ها سعی کنید با هم به درگیری وارد شوید و به فکر آمار فردی نباشید.

نکته پایانی

ترفندهای بازی پابجی موبایل به اینجا ختم نمی‌شوند. در بخش اول و این بخش، به ترفندهای بازی PUBG پرداختیم که قابل اعمال در همه بازی های سبک بتل رویال هستند. همانطور که ابتدای پست مطرح کردیم ترفندهایی وجود دارد که از طریق تنظیمات بازی قابل دسترسی هستند و مختص بازی پابجی هستند. در بخش سوم این سری، به ترفندهای اختصاصی بازی پابجی خواهیم پرداخت پس حتما به بخش سوم ترفندهای بازی PUBG مراجعه کنید.

علاوه بر ترفندهای بازی، خرید یوسی بازی پابجی و پرایم و پرایم پلاس این بازی، کمک شایانی به پیشرفت سما می‌کند. شما به راحتی می‌توانید در کوتاه ترین زمان از طریق سایت ما اقدام به خرید آنها نمایید. نماد اعتماد الکترونیک ما، اطمینان کامل را به شما می‌دهد که از امنیت اطلاعات و پرداخت امن آسوده خاطر باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نماد اعتماد اکترونیکی سایت هزارجم