دسته بندی: صفر تا صد بازی کلش اف کلنز

نویسنده: پشتیبانی هزارجم

 • - ستاره
 • 0 دیدگاه
 • 3.1k بازدید
 • 3 دقیقه

بازی کلش آو کلنز آن قدر بین بازی‌های موبایل مشهور است که تقریبا همه نوجوان‌ها و جوانان حداقل مدتی این بازی را انجام داده‌اند. این بازی اولین بازی شرکت سوپرسل بود که فراگیر شد و در ادامه به معروف شدن بازی هی دی و بوم بیچ هم کمک کرد. در این مطلب درمورد نکات طلایی حمله در بازی کلش آو کلنز صحبت می‌کنیم.

به احتمال زیاد همه می‌دانید که با عضو شدن در یک قبیله (Clan) و در صورت شرکت کردن آن قبیله در نبردهای دسته جمعی (که کلش بازها معمولا آن را «وار»‌ می‌نامند)، مدل متفاوتی از نبرد را تجربه می‌کنیم. در این نوع نبرد، شرایط با نبرد عادی که برای جمع‌آوری منابع انجام می‌دهیم متفاوت است.

در این مطلب نکاتی را در کنار هم مرور می‌کنیم که کمک می‌کنند تا نتایج بهتری را از نبرد‌های گروهی و فردی به دست بیاوریم.

نکات طلایی درمورد منابع

۱ـ حداکثر منابعی که می‌توانید در یک حمله در نبردهای قبیله‌ای غارت کنید، ۵۰ درصد انبارهای طلا و ال اکسیر و ۷۵ منابع درصد دارک اکسیر است.  همچنین تنها می‌توانید ۴ تا ۶ درصد منابع دارک اکسیر دریل‌ها و ۱۰ تا ۲۰ درصد منابع ابزارهای استخراج طلا و ال اکسیر را غارت کنید.

به طور کلی اگر به کسی حمله کنید که سطح تاون هالش از شما پایین‌تر باشد نسبت به تفاوت سطح تاون هال امکان غارت منابع کمتری دارید.

نکات طلایی حمله در کلش آو لنز

۲ـ سربازخانه‌ها هنگامی که شما مشغول نبرد باشید هم به آموزش نیروها ادامه می‌دهند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه نبرد را شروع کنید آموزش نیروهای بعدی را برنامه‌ریزی کنید. هرچند اگر نبرد را شروع نکنید یا آن را ناتمام رها کنید این نیروها  تولید نخواهند شد.

چند استراتژی کاربردی

لاوالون: این راهبرد حمله هوایی شگفت‌انگیز از لاواهاوند برای محافظت کردن از ارتش بالون‌ها استفاده می‌کند. علاوه بر این می‌شود از آرچر کویین هم برای از بین بردن سیستم‌های دفاعی استفاده کرد.

ماینرهوگ: همه کاره، بخشنده و ویرانگر! با حمله کویین کلن کسل را خالی کنید و از جهت دیگر با استفاده از ماینرها و هوگ سراغ ساختمان‌ها بروید. توجه کنید که ماینرها را پشت هوگ‌ رها کنید چون آن‌ها برای تخریب ساختمان‌های سر راهشان صبر می‌کنند.

 نکات طلایی حمله در بازی کلش آو کلنز (تاون هال ۷ تا ۱۰)

اگر حریفتان تاون هال بین سطوح ۷ تا ۱۰ داشته باشد و تعداد جام‌هایش بین ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ باشد، این ترکیب موفق خواهد بود. برای این ترکیب حداقل فضای خالی آموزش نیرو باید ۲۰۰ باشد. در این استراتژی نیرو‌های زیر به مقدار ذکر شده مورد نیاز هستند.

 • بربر و آرچر از هر کدام دو عدد حداقل سطح چهار
 • ۱۶ عدد جاینت حداقل سطح چهار
 • ۸ عدد دیوار شکن حداقل سطح چهار
 • ۱۰ ویزارد با هر سطحی
 • ۲ اژدها حداقل سطح دو
 • Healing spell دو عدد حداقل سطح چهار
 • Rage spell یک عدد حداقل سطح چهار

نکات طلایی حمله در کلش آو کلنز

توضیحات:

۱ـ ابتدا با استفاده نیرو‌های کلن کسل نیروهای ذخیره حریف را تخلیه کنید.

۲ـ جاینت‌هایتان را در یک خط مستقر کنید و دیوارشکن‌ها را نیز رها کنید.

۳ـ ویزاردها را در سمت دیگر (به شکلی همراه خط جاینت‌ها یک قیف درست شود) تخلیه کنید تا ابزارهای دفاعی دور برد را از کار بیندازید.

۴ـ‌یکی از طلسم‌های جان بخشی را در مواقع ضروری یا موقعی که جان نیروها بسیار پایین آمده بود استفاده کنید.

۵ـ همه دیوارشکن‌ها را به کار بگیرید تا مطمئن شوید جاینت‌ها به عمق نفوذ می‌کنند.

۶ـ وقتی آن‌ها به عمق نقشه حریف رسیدند از طلسم Rage استفاده کنید و بقیه نیروها را اضافه کنید.

۷ـ وقتی قسمت‌های میانی تخریب شدند از طلسم جان بخشی دوم هم استفاده کنید تا نیروها تا انتهای کار دوام بیاورند.

نکات طلایی حمله در بازی کلش آو کلنز (تاون هال ۵ – ۶)

با این راهبرد می‌توانید به کاربرهایی با تاون‌های سطح پنج و شش که ۸۰۰ جام به بالا دارند حمله کنید. این یکی از معدود استراتژی‌های این سطح است در آن نیازی به بالون نیست. نکته مهم این استراتژی تخلیه کلن کسل حریف است.

نیرو‌هایی که برای اجرای این استراتژی نیاز دارید:

 • ۱۶ جاینت
 • ۶ دیوارشکن
 • ۱۰ ویزارد
 • طلسم رعد یک عدد

نکات طلایی حمله در کلش آو کلنز

همه نیرو‌ها در این استراتژي باید حداقل در سطح دو باشند. اگر بعد از برنامه‌ریزی برای فراهم کردن این نیرو همچنان جای خالی برای آموزش نیروی بیشتر داشتید آرچر بسازید.

روش اجرای استراتژی

۱ـ اگر آرچر دارید، یکی را در محدوده کلن کسل رها کنید تا ببینید آیا نیرو ذخیره‌ای وجود دارد یا نه. اگر بود آن‌ها را به گوشه نقشه بکشانید و با آرچر و ویزارد محاصره کنید. (از همه ویزاردها استفاده نکنید.)

۲ـ ضعیف‌ترین جهت پایگاه حریف (بخشی که کمترین میزان ادوات دفاعی دارد) را پیدا کنید. یک جاینت را مستقر کنید تا تله‌های احتمالی از بین بروند. سپس بقیه جاینت‌ها را رها کنید. وقتی جاینت‌ها به دیوار رسیدند دیوارشکن‌ها را رها کنید.

۳ـ ویزاردها و باقی‌مانده آرچرها را پشت جاینت‌ها رها کنید تا به آن‌ها در پاکسازی کمک کنند.

۴ـ اگر نیازی بود از طلسم رعد استفاده کنید تا مورتار را از بین ببرید و روند پیش روی را تسریع کنید.

نکات طلایی حمله در بازی کلش آو کلنز

دقت کنید که در مورد هر راهبردی که معرفی می‌شود یک نکته اصلی وجود دارد که رعایت کردن آن به شما کمک می‌کند. مهم این است که شما روابط بین ویژگی نیروهای مختلف را درک کنید. در این صورت می‌توانید نکات طلایی حمله در بازی کلش آو کلنز را بشناسید و با موقعیت سنجی از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

شرکت سوپرسل بازی‌هایی می‌سازد که هرکدام جزییات زیادی دارند و در عین شباهت در بعضی موارد هر کدام موقعیت‌های بی‌نهایتی را خلق می‌کنند. در این مطلب سعی کردیم تعدادی از نکات طلایی حمله در بازی کلش آو کلنز را با یکدیگر مرور کنیم.

خوب است به این موارد این نکته را هم اضافه کنیم که در این بازی جذاب و برادر کوچک‌ترش کلش رویال، یکی از مهم‌ترین نکات کشف و درک روابط بین نیروها و ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها است. هرچند این درک با کسب تجربه هم به دست می‌‌آید خوشحالیم که طی این مطلب با ما همراه بودید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما