در این لیست قصد داریم به معرفی بهترین بازی‌های ترسناک اندروید بپردازیم باما در 1000جم‌ همراه باشید. در سال‌های گذشته بازی‌های زیادی برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است. با توجه به پیشرفت روز افزون تلفن‌های همراه استودیو‌های بازی سازی اندروید محصولات زیادی را برای این سیستم عامل عرضه کرده‌اند که پیشرفت‌های زیادی نسبت به نسل‌های گذشته داشته‌‌اند و ارزش تجربه کردن را برای بازیکنان فراهم کردند.

دسته بندی: مطالب سایت

نویسنده: تیم تحریریه هزارجم(امین ثابت نسب)

  • - ستاره
  • 0 دیدگاه
  • 191 بازدید
  • 6 دقیقه

باید در نظر گرفت که همیشه بازی‌های اندروید در سطح پایین تری نسبت به آثار کنسولی و رایانه‌های شخصی قرار دارند اما باید این موضوع را هم در نظر گرفت که بازی‌ها اندرویدی در سال‌های گذشته پله‌های ترقی را یک به یک طی کرده‌اند و مخاطبان خاص خود را به دست آورده‌اند. مخصوصا بازی‌های ترسناک اندرویدی که بخش عظیمی از این مخاطبان را تشکیل می‌دهند نیز از این قائده مستثنی نبودند و پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند و هرساله تعداد قابل توجهی بازی های ترسناک اندروید توسط بازی‌سازان برای سیستم عامل اندروید منتشر می‌شود.

لیست بهترین بازی‌های ترسناک اندروید

خب بریم سر اصل مطلب و معرفی بهترین بازی‌های ترسناک اندروید که تاحالا عرضه شدند.

1. I Am Innocent بازی جنایی و ترسناک اندروید

بازی I Am Innocent

بازی من بی‌گناه هستم (I Am Innocent) در سال 2017 توسط استودیوی Glaznev Games در ژانر جنایی و معمایی عرضه شد. در این بازی شما در نقش یک کاراگاه جنایی قرار می‌گیرید و مسئولیت حل پرونده قتل‌هایی را دارید که اکثرا به قتل نوجوانان مربوط می‌شوند. با استفاده از تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی، عکس‌ها، اسناد و هک کردن سیستم‌های کامپیوتری می‌توانید به سرنخ‌ها دست پیدا کنید و پرونده‌های قتل را تکمیل کنید. داستان بازی جایی حساس می‌شود که شما در سرنخ‌ها به مواردی بر می‌خورید که به شما نشان می‌دهند یکی از پرونده‌ها مربوط به خواهرتان است. این بازی جامپ اسکیر ندارد اما فضا سازی و موسیقی مناسبی دارد که ذهن شما را در دنیای بازی غرق می‌کند.

2. Distraint

بازی‌ Distraint

بازی حواس پرتی که یکی از بهترین بازی‌های ترسناک اندرویدی است در سال 2015 برای پلی استیشن ،ایکس باکس،سیستم‌های رایانه شخصی، اندروید و آی او اس توسط Jesee Makkonen ساخته و عرضه شد. حواس پرتی یک بازی دو بعدی این دی (Indie) در سبک ماجراجویی، ترسناک و روانشناختی است. در این بازی شما نقش پسری به نام پرایس را ایفا می‌کنید که وظیفه دارد اموال تصاحب شده‌ یک شرکت را پس بگیرد تا ترفیع رتبه بگیرد، البته همه چیز باب مراد پرایس پیش نمی‌رود و باید برای این ترفیع که همیشه آرزویش را داشته که به دستش بیاورد با معضلات درونی و شیاطین مبارزه کند.

در این بازی شما باید با پیدا کردن سرنخ‌ها به حل کردن پازل‌ها بپردازید که هر کدام از پازل‌ها پیچیدگی‌ها خود را دارند. طراحی مراحل با استفاده از عناصر ترسناک، حس مرموزی را به شما القا می‌کنند و این ترس با رفتن به مراحل بالاتر افزایش پیدا می‌باید.

3. Eeys Horror از خفن ترین بازی‌های ترسناک اندروید

خفن ترین بازی‌های ترسناک اندروید Eeys Horror

چشم‌های ترسناک در سال 2013 برای نینتندو ،سیستم‌های رایانه شخصی ،اندروید و آی او اس توسط FearLess Games در ژانر ترسناک و بقا عرضه شد. این بازی هم به صورت چند نفره‌ی آنلاین و هم تک نفره‌ی آفلاین در دسترس است. در این بازی شما نقش دزدی را ایفا می‌کنید که شبانه وارد خانه‌ می‌شود و قصد دارد که کیسه پولی‌هایی را که در خانه وجود دارد به سرقت ببرد؛ اما به محض ورود به خانه موجودات ترسناکی شروع به دنبال کردن شما می‌کنند و شما باید از دست این موجودات شیطانی فرار کنید. درطول بازی شما در راهروها و هزارتوها قرار می‌گیرید و باید با عکس العمل سریع از دست موجودات مرموز فرار کنید، البته این بازی از خط داستانی خاصی بهره نمی‌برد و صرفا یک سرگرمی برای شما ایجاد می‌کند که تجربه کردنش خالی از لطف نیست.

4. Slender: The Arrival

بهترین بازی‌های ترسناک Slender: The Arrival

 اسلندرمن در سال 2013 برای پلی استیشن، ایکس باکس، سیستم‌های رایانه شخصی، اندروید و آی او اس توسط Blue Isle Estudios منتشر شد. اگر فکر می‌کنید که بازی‌های ترسناک اندرویدی خسته کننده هستند و از پس ترساندن شما بر نمی‌آیند، اسلندرمن را امتحان کنید. در این بازی شما در نقش دختری هستید که به دیدن دوستش در خارج از شهر می‌رود، اما زمانی که به آنجا می‌رسد خبری از دوستش نیست و از حیاط پشتی خانه صدا‌های عجیبی به گوش می‌رسد. در همین حین، زمانی که به حیاط پشتی می‌روید حضور فردی را حس می‌کنید، او کسی نیست به جز اسلایندرمن مردی لاغر که کت و شلوار بر تن دارد و هیچ‌گونه عضوی در صورتش وجود ندارد. این بازی توسط افراد زیادی تحسین شده و یک بازسازی خوب از نسخه‌های کلاسیک اسلایندرمن به شمار می‌آید.

5. Limbo (لیمبو یا برزخ)

بازی‌های ترسناک اندروید - برزخ

بازی برزخ در سال 2010 برای اندروید، رایانه‌های شخصی و نینتندو توسط Plsy Dead در ژانر ترسناک و معمایی منتشر شد. در این بازی شما در نقش کودکی قرار دارید که در فضایی تاریک و مبهم در جنگل به نام لبه‌ی جهنم به هوش می‌آید و به حدی ضعف دارد که حتی توان شنا کردن و تکان دادن اشیا نسبتا سنگین را ندارد، سپس به دنبال خانوادیتان می‌گردید و در این مسیر تاریک به انسان‌هایی بر می‌خورید که قصد جان شما را دارند یا از شما فرار می‌کنند البته نه از روی ترس بلکه برای قرار گرفتن در جایی که کارتان را تمام کنند.

در طول بازی شما باید از موانع مختلفی که در راهتان قرار دارند عبور کنید و به دنبال خوانوادیتان بگردید. لیمبو بی شک یکی از شاهکار‌های سبک این دی (Indie) است که جوایز متعددی را تا کنون دریافت کرده، فضاسازی و صداگذاری این اثر به اندازه‌ای خوب است که تجربه‌ای به یاد ماندنی در ذهن شما ایجاد می‌کند و فضای سیاه و سفید بازی، شما را در عمق داستان فرو می‌برد.

6. Five Nights At Freddys

بازی‌ ترسناک Five Nights At Freddys

پنچ شب در فردی در سال 2014 برای پلی استیشن، ایکس باکس، سیستم‌های رایانه شخصی، اندروید و آی او اس منتشر شد. این بازی یکی از معروف‌ترین آثار ترسناک است که بر اساس آن یک فیلم نیز در سال 2023 منتشر شده است. بازی در یک پیتزا فروشی خانوادگی به نام فردی آغاز می‌شود و شما در نقش نگهبان این پیتزا فروشی قرار می‌گیرید، ژانر بازی در سبک ترس و بقا است.

داستان از این قرار است که نگهبان شبانه‌ رستوران پیغام صوتی از سمت نگهبان قبلی دریافت می‌کند که تاریخچه‌ رستوران را بیان می‌کند. او توضیح می‌دهد که چهار شخصیت مجسمه‌ای در رستوران، شب‌ها شروع به حرکت می‌کنند بخاطر اینکه اگر موتور مجسمه‌ها برای مدت طولانی استفاده نشوند از کار می‌افتند. در بازی بریده‌هایی از روزنامه‌ها و تاریخچه‌ی دوربین‌ها وجود دارد که نشان دهنده‌ی تاریخچه‌ی رعب‌آور و ترسناک رستوران‌ است. این بازی تا حدی شما را در ترس فرو می‌برد که گاهی برای دقایقی در داستان بازی به طور کامل غرق می‌شوید.

7. Alien: Isolation

بازی‌های ترسناک اندروید بیگانه در انزوا

بیگانه در انزوا در سال 2014 برای پلی استیشن، ایکس باکس، اندروید و نینتندو منتشر شد. داستان بازی 15 سال بعد از وقایع داستان فیلم بیگانه روایت می‌شود و نشان دهنده‌ی دختری با نام Amanda Ripley است که به دنبال سرنوشت تاریک مادر خود در سفینه‌ای سقوط کرده می‌گردد. با شروع بازی آماندا به همراه 2 نفر از همراهانش وارد سفینه می‌شوند و جستجوی خود را آغاز می‌کنند. در این مسیر آماندا دوستان خود را گم می‌کند، سپس با فردی آشنا می‌شود که خبر از وجود هیولایی ترسناک در سفینه می‌دهد. آماندا به سختی خود را به اتاق هدایت سفینه می‌رساند اما خبری از اطلاعاتی برای هدایت سفینه نیست.

بازی در ژانر اکشن و ماجراجویی است اما محتوای دلهره‌آور و ترسناک باعث می‌شود که این اثر در بین بهترین بازی‌های ترسناک اندروید قرار بگیرد. درکل بازی بیگانه در انزوا می‌تواند حس یک اثر فاخر را برای شما تداعی کند و شمارا سرگرم خود کند.

8. Dead By Day Light بازی‌ ترسناک چندنفره اندروید

بازی ترسناک چند نفره Dead By Day Light

نسخه‌ی اندروید بازی مرده در روز در سال 2020 منتشر شد. اگر به دنبال بازی ترسناک چند نفره اندروید هستید که با دوستانتان تجربه کنید قطعا گزینه‌های زیادی پیش روی شما نیستند اینجاست که نام مرده در روز می‌درخشد که از خوب روزگار جزو یکی از پرطرفدار ترین بازی‌های چند نفره‌ی آنلاین نیز هست. این بازی تداعی کننده‌ی داستان موش و گربه است، باید تلاش کنید از دست هیولای ترسناک بازی فرار کنید تا به بدترین حالت ممکن به قتل نرسید.

شما می‌توانید با هم تیمی‌هایتان دست‌به‌دست هم دهید و پیروز شوید یا به صورت انفرادی برای موفقیت تلاش کنید. بازی به شما این امکان را می‌دهد تا در نقش شخصیت بد وارد بازی شوید و داستان را از زاویه‌ی دیگری هم تجربه کنید، اگر به دنبال بازی ترسناک چند نفره هستید این بازی را از دست ندهید.

9. Didi

بازی‌های ترسناک اندروید Didi

بازی Didi درسال 2021 در ژانر وحشت منتشر شد. بازی در خانه‌ای قدیمی روایت می‌شود و شما نقش مردی را ایفا می‌کنید که به تنهایی در این خانه زندگی می‌کند. در یک شب به شکل عجیبی همه چیز در خانه تغییر می‌کند و نشانه‌هایی را پیدا می‌کنید که باعث می‌شود متوجه شوید دیگر در این خانه تنها نیستید. از این پس شما کنترل بازی را در دست می‌گیرید و باید به رمز گشایی این داستان عجیب و مخوف بپردازید. با گشت و گذار در خانه و حل کردن‌ پازل‌ها که به راحتی هم قابل حل نیستند، می‌توانید سر از داستان این خانه‌ی قدیمی در بیاورید البته خود را برای رویایی با موجوداتی که لرزه به تنتان می‌اندازند نیز آماده کنید؛ تنها راه زنده ماندن شما دویدن با آخرین سرعت ممکن است. 

10. Backrooms Descent

بازی‌ ترسناک اندروید ریزش اتاق‌های پشتی

ریزش اتاق‌های پشتی در سال 2022 توسط Soshi Studio در ژانر ماجراجویی عرضه شد. در شروع بازی شما در ساختمانی متروکه قرار می‌گیرید که پر از راه‌روهای پیچیده و درهم است که با فضایی تک رنگ شما را سر در گم می‌کند و حس عجیب و ترسناکی را به شما القا می‌کند. شما باید با گذشتن از راه‌رو‌ها و حل کردن چالش‌ها و معماهای بازی از ساختمان خارج شوید. البته باید در نظر بگیرید که در این ساختمان تنها نیستید و دقیقا در زمان‌هایی که احساس می‌کنید هیج حس ترسی درون شما وجود ندارد، ناگهان موجودات ترسناکی به سراغ شما می‌آیند و باعث می‌شوند ترس تمام وجود شما را فرا بگیرد. باید به این هم توجه داشته باشید که فضا و موسیقی بازی‌ هم به اندازه‌ی کافی ترسناک و وهم‌آور هستند.

حس ترس هم مانند احساسات دیگر انسان‌ها، از گذشته تا به حال قابل توجه قرار گرفته و سالانه بازی‌های ترسناک زیادی برای اندروید منتشر می‌شود. برای تحریک کردن حس ترس تا افراد با تجربه کردن این آثار خود را به چالش بکشند و تجربه‌های جدیدی داشته باشند در این لیست 10 مورد از بهترین بازی‌های اندروید را برای شما گرد آوری کردیم تا به صورت انفرادی و گروهی تجربه کنید و خود را به چالش بکشید.


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما