دسته بندی: صفر تا صد بازی فری فایر

نویسنده: پشتیبانی هزارجم

 • 5.0 ستاره
 • 9 دیدگاه
 • 10.8k بازدید
 • 5 دقیقه

در این مطلب سعی می کنیم به ترفندهای بازی فری فایر بپردازیم که توسط بازیکن های حرفه ای این بازی استفاده می شوند. همانطور که احتمالا تجربه این بازی زیبا را داشته یا شاهد بازی بازیکنان دیگر بوده اید، متوجه شباهت آن به بازی های مانند پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل شده اید. بازی فری فایر دارای سبک بتل رویال بوده و از ترفندهای عمومی این سبک بهره می برد. اما اگر به دنبال ترفند های اختصاصی این بازی زیبا و حرفه ای شدن در فری فایر هستید با ما همراه باشید.

خرید اسکین ها و امکانات پریمیوم بازی فری فایر  از سایت ۱۰۰جم با خرید جم بازی فری فایر  در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت ...

ترفندهای بازی فری فایر

ترفندهای بازی فری فایر

بازی های سبک بتل رویال عموما دارای نکات و ترفندهای مشابهی هستند. از مکان فرود گرفته تا کمین کردن و غیره، که برای آشنایی با این نکات می توانید به پست ترفندهای عمومی بازی پابجی سر بزنید. دقت داشته داشته باشید رعایت نکات عمومی این بازی ها پیش زمینه ترفندهای حرفه ای آنهاست. پس قبل از مطالعه این پست مطمئن شوید از تمامی این ترفندهای عمومی آگاه هستید.

ترقندهای فری فایر که در این پست ارائه می‌شوند، بیشتر ترفندهای اختصاصی فری فایر می باشند. سعی کرده ایم با توضیح کافی هرکدام، اجرای آنها را راحت تر کنیم. در ادامه تمام نکات مهم بازی فری فایر را که می توانید با رعایت آنها، خود را حرفه ای بنامید، برایتان آورده ایم.

نحوه حرکت کردن (پایه‌ای‌ترین ترفند فری فایر)

شاید به نظر بیاید که نحوه حرکت کردن در بازی یک ترفند حساب نمی شود!! درست است، اما در بازی فری فایر جایگاه ویژه ای دارد! یکی از اساسی ترین ترفندهای بازی فری فایر همین ترفند است. در بازی های دیگر سبک بتل رویال هنگام درگیری یا مورد هدف قرار گرفته شدن، حرکت به صورت زیگزاگ یا جست و گریز می تواند جان شما را نجات دهد. در بازی فری فایر حدالامکان سعی کنید از راه رفتن روی یک خط پرهیز کنید.

به دلیل ذات درگیرانه این بازی، تعداد درگیری ها در بازی فری فایر بسیار بالاست و هر آن احتمال دارد مورد هدف قرار گرفته شوید. پس حرکت مستقیم حتی در مواقع عادی نیز برای شما دردسر ساز خواهد شد.

نکته: احتمال کشته شده (مخصوصا هدشات) شما در بازی فری فایر بیشتر از سایر بازی هاست. اولا تعداد بوت ها در این بازی بسیار کم است و ثانیا از همان ابتدا شاید با بازیکن های حرفه ای طرف شوید، پس سعی کنید از حرکات پرشی یا زیگزاگ هنگام دویدن استفاده کنید.

بمب گذاری در انتهای زیپ لاین ها

زیپ لاین ها یا همان سیم های ارتباطی، یکی از امکانات بازی فری فایر هستند که شما را از یک منطقه یا قسمت به قسمتی دیگر منتقل می کنند. طبیعتا از این امکان بازی تا بحال خیلی استفاده کرده اید. اما ترفند بازی فری فایر در مورد زیپ لاین ها می تواند به شما در افزایش تعداد کیل نیز کمک کند.

این ترفند از ترفندهای فری فایر بسیار ساده و البته بسیار حرفه ای است. کاری که شما می کنید این است، اگر در ابتدای زیپ لاین هستید سوار آن بشوید تا به انتهای آن برسید، سپس در انتها خط و دقیقا در بین دو ستون زیپ لاین یک بمب کار بگذارید و همین!! مطمئن باشید در این راند شما یک کیل بدست خواهید آورد!!

بسیاری از بازیکنان مخصوصا در لحظات پایانی بازی که منطقه امن بسیار کوچک شده، دست و پای خود را گم می کنند و بدون توجه به خطرات محیط سعی در استفاده از تمامی امکانات برای رسیدن به منطقه امن دارند. ترفند شما در این مواقع آنها را سورپرایز خواهد کرد.

نکته: در هنگام بازی خودتان هم با این امر توجه کنید تا به تله نیافتید. کافی است کمی زودتر از زیپ لاین پایین بیافتید. چون اکثر بازیکنهای حرفه ای، بمب را بین دو ستون انتها قرار می دهند.

استفاده از دیوار گلو (GLOO WALL) در بازی

دیوار gloo یکی از امکانات منحصر به فرد بازی فری فایر است. شما با استفاده از این امکان، می‌توانید یک سپر دفاعی برای خود بسازید. ترفند بازی فری فایر در این بخش استفاده مناسب از این دیوار است. ساخت دیوار هنگام درگیری یکی از واجبات بازی است و هر بازیکن حرفه ای از این دیوارها استفاده می‌کند. مهمترین نکته بازی فری فایر استفاده حرفه ای از این دیوار هنگام نیاز به خشاب گذاری، استفاده از کیت سلامتی، فرار از تیررس و جلوگیری از ورود بازیکنان به یک محل است.

نکته: دقت داشته باشید تمامی دیوارهای ساخته شده توسط شما یا دشمن، تنها با یک نارنجک از بین خواهند رفت پس دشمن خود را سورپرایز کنید و خودتان هوشیار باشید.

استفاده از برج های اسنایپر

در بازی فری فایر تعداد زیادی برج وجود دارد که مکان مناسبی برای کمین و تیر اندازی است. مخصوصا بازیکنان تک تیر انداز در بازی فری فایر خیلی زیاد از این برج ها استفاده می کنند. استفاده صحیح از این برجها یکی از مهترین ترفندهای بازی فری فایر است. ممکن است برخی از بازیکنان دیگر پیش از این که شما به بالای برج رسیده و در آنجا کمین کرده باشند. در چنین حالتی به شما توصیه می کنم که از نارنجک ها استفاده کنید زیرا، با این روش اولا آنها را از بازی خارج می کنید و ثانیا اگر تله ای کار  گذاشته شده، نارنجک آنها را نیز از بین خواهد برد.

از دیگر نکات مهم تاور اسنایپر بازی فری فایر این است که در ابتدا خیلی دقیق برج را بررسی کنید چرا که همیشه چندین سوراخ بر روی دیواره های برج وجود دارد که شما می‌توانید از این سوراخ ها جهت شلیک استفاده کنید تا دشمنان دید کمتری به شما داشته باشند و شناسایی شما سخت تر می‌شود.

نکته: شما می توانید با استفاده از بمب پله برج را تله گذاری تا از پشت سر خود اطمینان خاطر داشته باشید ...

مدیزیت فضای کوله پشتی

یکی از مهم ترین ترفندهای بازی Free Fire که اکثرا بازیکنان به آن بی توجه هستند این است که کوله پشتی خود را در طول بازی مدیریت کنید. در طول بازی شما تجهیزات و سلاح های متفاوتی را پیدا می کنید که آن ها را باید در کوله پشتی خود نگهداری کنید. از طرفی نیز باید حدود نیمی از کوله پشتی نیز خالی باشد تا برای سلاح های جدید تر فضای کافی باشد. پس پیشنهاد می کنیم که سلاح ها و تجهیزات قدیمی خود را هنگامی که در محلی امن هستید حذف کنید.

این ترفند بازی فری فایر زمانی ارزش خود را نشان می دهد که شما مجبور به برداشتن تجهیزات از یک محل و فرار سریع هستید. در صورت عدم مدیریت صحیح کوله خود، در این لحظات تمرکز خود را از دست خواهید داد.

ترفندهای بازی فری فایر

استفاده از شخصیت مناسب با سبک بازی از مهترین ترفندهای فری فایر

این ترفند یکی از اختصاصی ترین ترفندهای بازی فری فایر است که فقط در این بازی وجود دارد. متناسب با سبک بازی خود شخصیتی را انتخاب کنید که قدرت بازی شما را تقویت می‌کند. دو شخصیت ابتدایی امتیاز ویژه‌ای به شما نمی‌دهند، اما سایر شخصیت‌ها ویژگی‌های مخصوص خود را دارند. در ادامه ویژگی های شخصیت های مختلف بازی را ذکر می‌کنیم تا متناسب با نیاز خود یکی را انتخاب کنید.

 • Andrew (اندرو) – قدرت دوام جلیقه ضد گلوله را در هنگام تیر خوردن از حد عادی جلیقه بیشتر می‌کند.
 • Ford (فورد) – کاهش ۴ درصدی آسیب وارده در بخش‌های خارج از منطقه امن ( وقتی پشت safe zoon در منطقه آبی باشد جون کمتری از او کم می‌شود)
 • Kelly (کلی)– افزایش یک درصدی سرعت دویدن شما نسبت به حالت معمولی
 • Kla (کیلا)– افزایش آسیب حملات با دست خالی و بدون سلاح به میزان ۱۰۰٪ ( با دست خالی با این شخصیت درگیر نشوید!!)
 • Nikita (نیکیتا)– افزایش ۴ درصدی سرعت تعویض خشاب سلاح‌های خودکار (Submachine)
 • Maxim (ماکسیم)– دو درصد افزایش سرعت در استفاده از جعبه کمک‌های اولیه و خوردن غذا
 • Misha (میشا)– افزایش دو درصدی سرعت رانندگی
 • Olivia (اولیویا)– افزایش ۶ درصدی انرژی بازیکنانی که مداوا می‌کنید

چند مورد دیگر از ترفندهای بازی فری فایر

در انتهای این پست چند نکته دیگر از نکات مهم باری فری فایر را برای شما لیست کرده ایم که در مقایسه با ترفندهای بالا از الویت کمتری برخوردار هستند اما استفاده از آنها قطعا به شما کمک خواهد کرد:

 • در هنگام بازی کردن از کنار قارچ ها نگذرید اگر  سر راهتان به قارچ ها برخوردید سریع آنها را جمع آوری کنید چون این قارچ ها شانس شما را برای برنده شده و زنده ماندن در بازی چند برابر می کند
 • اسلحه های بازی را متناسب با شرایطی که در آن قرار دارید انتخاب کنید.
 • اگر بازیکنی را در مکانی تنگ گرفتار کرده اید  مثلا در راه پله یا اتاقی تنگ، حتما از نارنچک ها استفاده کنید و از این موقعیت استفاده بهینه کنید.
 •  
 • از کمک های اولیه بازی غافل نشوید تا همیشه میزان سلامتی شما حداکثر مقدار را دارا باشد. علاوه بر این، کیت ها به همی تیمی های شما نیز کمک بزرگی خواهند کرد.
 • در هر بازی هیچ چیز مثل تمرین و کسب تجربه در حرفه ای شدن شما موثر نخواهد بود. پس با تمرین، تجربه کسب کنید و از این تجربه برای نفر اول شدن استفاده کنید.

سخن پایانی

علاوه بر نکات ذکر شده در این پست می توانید به سایر پستهای بازی فری فایر نیز سر بزنید. یکی از مهترین نکات بازی فری فایراستفاده صحیح از سلاح‌های بازی و پت های بازی فری فایر هست. پس با مراجعه به پست سلاحهای فری فایر اطلاعات و دانش کافی در مورد مهمترین سلاح های بازی فری فایر بدست بیاورید.

جهت خرید اسکین ها و امکانات پریمیوم بازی فری فایر می توانید از سایت ما اقدام به خرید جم فری فایر نموده و در کمترین زمان ممکن حساب کاربری خود را شارژ نمایید.

منتظر نظرات شما هستیم ...

 


دیدگاه‌های کاربران

 (9 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما
جهانبخش دیرمی

خیلی خوب است

میخک

میشه یه راهنمایی کنین که چجوری میتونم از آتش جان بخش استفاده کنم؟همون آتشی که به عنوان هدیه میدن و وقتی وسط بازی میندازی زمین هم به تو هم به دوستات جون میده

نمیدونی واقعا؟…. اونجا که استارت میزنی کنارش یچیزی هست اونو بزن بعد اونحا چند گزینه هست که اتیش انتخاب میکنی اگه هم نفهمیدی روبیکا میتونم بهت تصویری نشونش بدم یعنی عکس یا فیلم بدم از اون ****** ایدیم

hshaj

حاجی من دستم خورد تایمر روشن کردم الا نمیدونم چجوری خاموشش کنم ی کمک میکنی؟ …

hshaj

حاجی من دستم خورد تایمر روشن کردم الا نمیدونم چجوری خاموشش کنم ی کمک میکنی؟ …

علی

سلام اگر میشه رنالدو اینا جماشچن کم ترکنید و ادم میمون هم بدید

داداش دست اینا نیست ک😹💔

علی

حیوان میمون

باسلام به پست حیوانات بازی فری فایر در سایت مراجغه کنید