دسته بندی: مقاله‌ها و آموزش‌ها

نویسنده: پشتیبانی هزارجم

  • 5.0 ستاره
  • 1 دیدگاه
  • 732 بازدید
  • 4 دقیقه

برای اینکه پلیر بسیاری حرفه‌ای و قوی در بازی شوتری با تم تانکی شوید، همراه ما باشید. در این مقاله درباره ترفند‌های بازی ورد اف تانک برای شما مطالبی را جمع‌آوری کردیم تا شما را به سطح بالایی راهنمایی کنیم.

ترفندهای بازی ورد اف تانک

بازی ورد اف تانکس (World Of Tanks) یک گیم سبک شوتری معمولی نیست. به جای اینکه افراد نظامی خشن و خطرناک در اطراف نقشه‌ها بدوند و به یکدیگر شلیک کنند، این بازی صرفاً در مورد نبرد تانک‌ها است. نسخه موبایل World of Tanks  یعنی Blitz نیز از این قاعده مستثنی نیست.

با این حال، Blitz مطابق با نام خود، چند تفاوت کلیدی را نسبت به نسخه اصلی پی‌سی ارائه می‌کند. عمدتاً این بازی حول محور کوتاه‌تر کردن مسابقات، با نقشه‌های کوچک‌تر و کاهش سرعت گیم‌پلی و به طور کلی به گونه‌ای است که بازیکنانی که با گوشی بازی می‌کنند، می‌چرخد.

برای پیروزی 100% در نبرد‌ها، پلیرها باید انواع تانک‌ها، زره‌ها، موقعیت‌یابی، حرکت و یک سری عوامل دیگر به خوبی درک کنند و بشناسند. حال، می‌خواهیم ترفندهای بازی ورد اف تانک به شما ارائه دهیم که می‌تواند به گیم پلی کمک کند تا در میدان جنگ بدرخشید و در تمام نبردهای خود پیروز شوید.

دسته‌بندی تانک‌ها در ترفندهای بازی ورد اف تانک

ترفند‌های حرفه‌ای شدن در ورد اف تاکنس

برای اینکه در بازی ورد اف تانکس حرفه‌ای شوید، توصیه می‌کنیم ترفندهای بازی ورد اف تانک که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را مد نظر قرار دهید و در مچ‌ها استفاده کنید. اگر به نقطه‌ای شک دارید، تیراندازی کنید!

جدای از تفاوت نقش بین چهار کلاس اصلی تجهیزات جنگی (تانک‌های ورد اف تانک) در بازی، هر تانک در گیم دارای ویژگی‌های متفاوتی است. در نتیجه این ویژگی‌ها باعث شده که تانک‌ها را برای نقش‌ها و سبک‌های بازی منحصر به فرد طبقه‌بندی کنند.

به طور مشابه، هر تانک می‌تواند ضخامت زرهی متفاوتی داشته باشد که بخش‌های خاصی از بدنه آن‌ها را در برابر حملات مستقیم قوی‌تر می‌کند یا نقاط دیگر تانک را ضعیف‌تر و Softتر می‌کند. چه از مهمات خیلی خوب استفاده کنید یا حتی از انواع مهمات ضعیف‌تر.

وسایل نقلیه موجود در بازی ورد اف تانکس بسیار پیچیده هستند و قطعات متحرک زیادی دارند. همچنین آتش مستقیم به نقاط خاصی از تانک‌ها می‌تواند آنها را به روش‌های مختلف فلج کند. اگر به ریل زنجیری آنها شلیک کنید، ممکن است به طور موقت در جای خود گیر کنند. این نکته از مهمترین ترفندهای بازی ورد اف تانک می‌باشد که همیشه باید درنظر بگیرید.

برای خرید گلد بازی ورد اف تانکس به هزارجم مراجعه کنید

اگر بتوانید به زره نفوذ کنید و به خدمه داخل آسیب برسانید، صدمات زیادی به بازیکن تیم حریف وارد خواهید کرد و غیره. با این حال، همان‌طور که در بالا ذکر کردیم، همه تانک‌ها سطح‌بندی و ضخامت زره‌های مختلفی دارند که به همین دلیل یادگیری همه آن‌ها می‌تواند زمان زیادی نیاز داشته باشد.

خوشبختانه، شما می‌توانید با استفاده از این دانش درباره تانک‌ها و نقاط ضعفشان برای پیروزی راحت‌تر استفاده کنید. البته کسب دانش درباره همه تانک‌ها و خصوصیاتشان برای دراز مدت مفید خواهد بود.

از نوع مناسب مهمات استفاده کنید، مهمترین ترفند از ترفندهای بازی ورد اف تانک

با توجه به اشاره‌ای که در بالا در مورد استفاده صحیح از مهمات HE و AP کردیم، به طور کلی، یک نکته ظریف دیگر هم وجود دارد. نکته اینجاست که باید در موقعیت مناسب مهمات تأثیرگذار را در نظر بگیرید، برای مثال، نوع تانکی که با آن می‌جنگید.

چهار کلاس اصلی تانک در بازی ورد اف تانکس وجود دارد که شامل تانک‌های سنگین، متوسط و سبک و شکارچی‌های تانک هستند. هر کدام از این تانک‌ها نقاط قوت، ضعف و نقش‌های خاص خود را در هر مسابقه دارند.

به طور مشابه، همه آنها دارای مقادیر متفاوتی از زره هستند، به عنوان نمونه تانک‌های سنگین دارای بیشترین زره هستند و شاید در بعضی موارد دمج زیادی هم بتوانند وارد کنند. در مقابل تانک‌های سبک دارای کمترین ضخامت زره هستند، اما به خاطر سرعت بالا نسبت به سایر کلاس‌ها می‌توانند در جنگ نقش آفرینی داشته باشند.

T18 شکارچی تانک Tier2 بازی ورد اف تانکس

استفاده از AP, HE و HEAT از مهترین ترفندهای بازی ورد اف تانک

وقتی نوبت به درگیری‌ها می‌رسد، تقریباً همیشه از گلوله‌های AP استفاده می‌کنید که مهمات پیش‌فرض و استانداردی هستند و از همان ابتدا در اختیار خواهید داشت. همچنین شما می‌توانید با استفاده از HE در هنگام مقابله با وسایل نقلیه سبک یا غیرزرهی سود قابل توجهی ببرید از نبرد ببرید.

زیرا گلوله‌های AP تقریباً همیشه نفوذ کرده و بیشترین آسیب را وارد می‌کنند. علاوه بر این، از آنجایی که تانک‌های سبک بسیار سریع هستند، می‌توانند به طور مکرر مانور دهند تا خود را در موقعیت‌هایی قرار دهند که مهمات AP شما کمانه می‌کنند و هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نخواهد شد. مهمات HE از این عیب رنج نمی‌برند زیرا همیشه در اثر اصابت منفجر می‌شوند و هرگز به طرفی کمانه نخواهند کرد.

به طور خلاصه، در بیشتر موارد از AP یا HEAT استفاده کنید، اما هنگام درگیری با تانک‌های سبک و غیر زرهی، مهمات را به HE تغییر دهید.

قرارگیری در موقعیت مناسب قبل از شلیک

اگر از زاویه‌ای نامناسب شلیک کنید، ممکن است توپ‌های شما از روی تانک‌های دشمن کمانه کنند. وقتی صحبت از گلوله‌های AP به میان می‌آید، زاویه برخورد کمتر از 70 درجه همیشه منجر به کمانه کردن توپ شما و وارد شدن کمترین آسیب به دشمن خواهد شد.

می‌توانید این مشکل را با گلوله‌های HE حل کنید، اما این مهمات نفوذ کمی دارد و در صورت انفجار در بدنه آسیب کمی وارد می‌کند.

از چاشنی سرعت استفاده کنید

از مهمترین ترفندهای بازی ورد اف تانک این است که تانک‌های سنگین با مشکل سرعت کم کلاهک یا سرعت حرکت مواجه هستند؛ بنابراین با استفاده از چاشنی سرعت، شما می‌توانید دشمنان را دور بزنید و از قسمت پشت که ضعیف‌ترین قسمت بدنه هست، به آن‌ها شلیک کنید.

خصوصاً تانک‌های Tier 6 به بالا با این مشکل عمده، یعنی سرعت حرکت و سرعت گردش کلاهک بسیار کم مواجه هستند. اما با استفاده از کلاس سبک می‌توانید بر آن‌ها چیره شوید. حتماً همه تانک‌های خود را به صورت کامل آپگرید کنید و خدمه آن را به سطح Elite برسانید تا تانک قوی‌تر شود.

کلام آخر

اگر برای دستیابی به تانک‌های Tier بالای بازی ورد اف تانکس عجله دارید می‌توانید از قسمت استور ورد اف تانک هزارجم خرید داشته باشید. با استفاده از امکاناتی که Battle Pass یا بوستر‌ها در اختیار خواهید داشت، به‌راحتی می‌توانید تمامی ضعف تانک‌های خود را با خرید همه آپگرید‌ها یا خرید تانک‌های Tier بالاتر جبران کنید. کافیست همین چند نکته ساده از ترفندهای بازی ورد اف تانک را رعایت کنید تا تفاوت در نتیجه‌گیری را مشاهده کنید.

 

 

 

 


دیدگاه‌های کاربران

 (1 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما
amin.edge

برابو برابو خیلی مفید و کاربردی بود خوشم امد ممنون بابت اموزش