دسته بندی: صفر تا صد بازی کالاف موبایل

نویسنده: پشتیبانی هزارجم

 • - ستاره
 • 0 دیدگاه
 • 1.1k بازدید
 • 3 دقیقه

تنظیمات نقش اساسی در بازی‌های مختلف دارند. کالاف دیوتی موبایل هم از این قاعده مستثنی نیست و برای موفقیت در آن، ناگزیر به انجام تنظمات مناسب هستید. کدام تنظیمات برای این بازی مناسب هستند؟ تنظیم کالاف دیوتی موبایل به صورت مناسب، باعث می‌شود تا شانس پیروزی شما در بازی بیشتر شود. به همین دلیل و برای آشنایی با نکات مربوط به تنظیمات این بازی تا پایان مطلب همراه ما باشید.

بررسی جامع تنظیم کالاف دیوتی موبایل

شکی در این که کالاف دیوتی به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی تبدیل شده است وجود ندارد. برای این که کالاف دیوتی موبایل را به بهترین شکل بازی کنید، رعایت تنظیمات صحیح اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید تنظیمات اولیه بازی را به دلخواه خود تغییر دهید. کافیست روی نماد چرخ‌دنده یا تنظیمات بزنید و وارد این بخش شوید.

تنظیم کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات مختلف کالاف دیوتی را در چند دسته طبقه‌بندی می‌کنند که ازجمله می‌توان به گرافیک، حساسیت، صدا و تنظیمات درون بازی اشاره کرد. شما می‌توانید به راحتی هر کدام از این تنظیمات را تغییر دهید. بعضی از مهم‌ترین تنظیمات موجود در کالاف دیوتی، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تنظیمات پایه (Basic Setting)
 • تنظیمات صدا (Audio Setting)
 • تنظیمات بتل رویال (Battle Royal Setting)
 • تنظیمات کنترل (Control Setting)
 • تنظیمات گرافیک (Graphic Setting)
 • تنظیمات حساسیت (Sensivity Setting)
 • تنظیمات افکت (Effects Setting)
 • تنظیمات وسیله نقلیه (Vehicle Setting)

در ادامه با این تنظیمات بیشتر آشنا خواهید شد.

تنظیمات پایه (Basic Settingl)

ابتدا Layout بهینه را فعال کنید و بعد به سراغ تنظیمات پایه بروید. این نوع تنظیمات به شما کمک می‌کنند تا بازی را بهتر دنبال کنید. در قسمت تنظیمات پایه، گزینه‌هایی برای انواع گیمرها وجود دارد. اگر شما گیمر مبتدی کالاف دیوتی هستید، بهتر است از Aim Assist استفاده کنید. در تنظیمات پایه امکان تغییر حالت‌ها به صورت جداگانه برای مولتی پلیر، زامبی‌ها و ... وجود دارد.  در بخش تنظیمات پایه، موارد زیر را فعال کنید:

 • Aim Assist
 • Quick Run
 • Fast Throw Gerende
 • Fixed R-Fire BTN
 • Joystick Auto-Spring

یکی دیگر از گزینه‌های کارآمد، Damage است که باید فعال شود. با فعال کردن این گزینه، عدد دمیج شما به نمایش درمی‌آید.

تنظیمات پایه در بازی کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات صدا (Audio Setting)

در این بخش از تنظیم کالاف دیوتی موبایل، تنظیمات Volume Slider را به دلخواه خود انجام دهید. معمولا اغلب گیمرها اقدام به کاهش Music Volume، UI Volume و Ambient می‌کنند. برخی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که در بخش تنظیمات صدا باید غیرفعال کنید به شرح زیر هستند:

 • Depth of field
 • Bloom
 • Ragdoll
 • Anti-Aliasing

تنظیمات بتل رویال (Battle Royal Setting)

این نوع تنظیم بازی کالاف دیوتی موبایل به شما امکان تنظیمات اضافی برای تغییر مود بازی را می‌دهد. اغلب این تنظیمات برای بازیکنان جدید جواب می‌دهند. یکی از گزینه‌های جالب تنظیمات بتل رویال، Auto Loot است. با استفاده از این آپشن، می‌توانید مقدار دکمه‌هایی که در حین بازی فشار می‌دهید را کاهش دهید. همچنین امکان تغییر هر آیتم در زمان فعال بودن آپشن Auto Pickup هم وجود دارد.

تنظیمات کنترل (Control Setting)

در تب تنظیم کنترل کالاف دیوتی، امکان تغییر کنترل برای موهادی مولتی پلیر، بتل رویال و زامبی‌ها فراهم شده است. با استفاده از آیکون gear هم می‌توانید به تنظیمات شخصی‌سازی دسترسی داشته باشید. گزینه Custom Layout را انتخاب کنید و بعد از آن دکمه‌های HUD را بزنید. به این ترتیب می‌توانید اندازه و تیرگی را هم عوض کنید. با استفاده از آیکون‌های Arrow هم عوض کردن دکمه‌های روی صفحه نمایش امکان‌پذیر می‌شود.

تنظیمات گرافیک (Graphic Setting)

یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های تنظیم کالاف دیوتی موبایل، مربوط به تنظیمات گرافیک می‌شود. به همین منظور کافیست تا در بخش تنظیمات به تب تنظیمات صدا و گرافیک بروید. حالا شما می‌توانید براساس قدرت پردازنده و رم موبایل خود، کیفیت گرافیکی بازی را تنظیم کنید. اگر سیستم شما ضعیف باشد، سعی کنید گزینه‌ها را روی Low یا پائین بگذارید تا مشکلی بابت روان بودن بازی ایجاد نشود. اگر دستگاه شما قدرت بالایی دارد، تنظیمات را روی حالت High قرار دهید و از کیفیت بازی لذت ببرید.

بهتر است گزینه Frame Rate را روی حالت ماکسیموم (Maximom) قرار دهید. با این کار تصاویر با سرعت مناسبی نمایش داده می‌شوند. آپشن‌های Real-Time Shadows، Reflection و Anti-Aliasing را غیرفعال کنید. در مورد آپشن Bloom هم بستگی به سبک بازی شما دارد. برخی کاربران ترجیح می‌دهند آن را غیرفعال کنند. با غیرفعال کردن گزینه Anti-Aliasing در تنظیمات مولتی پلیر، اجرای بازی به بهترین شکل اتفاق خواهد افتاد.

تنظیمات گرافیکی بازی کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات حساسیت (Sensivity Setting)

در این تب از تنظیم کالاف دیوتی موبایل، می‌توانید Mode rotation را تغییر دهید. این گزینه باعث تغییر سرعت شخصیت انتخاب‌شده توسط شما می‌شود. با تنظیم این گزینه سرعت اجرا قوی‌تر می‌شود و شخصیت شما راحت‌تر می‌تواند در بازی بچرخد. البته اگر حواستان به تنظیمات حساسیت نباشد، ممکن است نتوانید به آن عادت کنید و خیلی زود به مشکل خواهید خورد. در صورتی که قصد دارید سرعت چرخش را کاهش دهید از آپشن Fixed Speed بهره ببرید.

تنظیمات افکت (Effect Setting)

در این تب از تنظیمات مربوط به بازی کالاف دیوتی، می‌توانید افکت یا حالات نمایش تصویر را تغییر دهید. تنظیمات این بخش کاملا به سلیقه و دلخواه شما بستگی دارد. با تغییر گزینه Explosion هم می‌توانید حواس حریفان را پرت کنید. به هر حال تنظیمات حساسیت به ترجیحات شخصی شما به عنوان گیمر بستگی دارد.

تنظیمات افکت بازی کالاف دیوتی موبایل

داشتن مهارت برای موفقیت در بازی کالاف دیوتی به تنهایی کافی نیست. شما باید اطلاعاتی در مورد تنظیم کالاف دیوتی موبایل داشته باشید. تنظیمات نقش مهمی در موفقیت یک گیمر دارند. گیمرهای حرفه‌ای با استفاده از تنظیمات مختلف، می‌توانند حریفان خود را شکست دهند. در این مطلب سعی کردیم چکیده‌ای از مهم‌ترین تنظیمات مربوط به بازی کالاف دیوتی موبایل را مورد بررسی قرار دهیم. با استفاده از این نکات، تنظیمات بهینه و کاربردی در بازی انجام دهید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

اطلاعات شخصی شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد


امتیاز شما